Iskustva prilikom prodaje/kupnje

robogovi4

Poznati forumaš
Jep, toćno. ni jedna nema rasvjetu i u obje ide dimilica. Po kataloškom broju nebi trebale bit iz setova, mislim da setovi imaju svoje brojeve, e sad, zakaj su bez ambalaže ???? hm. I da, ova 63.... ima 5 polac, druga nema al ni taj "petak" nije neka srećica, imamo ju u Vtc, nije da se baš dugo navzila prije nego je motor "izabral papu" a novi je takva cifra da mi bilo poslje jeftinije na burzi kupit cjelu drugu i ta još vozi tak da........... nema pravla
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Untitled-inteligencija.jpg
Kod slanja paketa prodane robe na e-bayu u Njemačku na poštanski broj 63110 baš me je iznenadila umjetna inteligencija praćenja na Hrv. pošti, koja je na sreću prepoznala odredište kad je već paket bio u Njemačkoj... jer nikad se ne zna, mogao je paket završiti nedaleko stanice nekadašnjeg naziva Josipovac-Kravice...
 

starky

Član foruma
Supporter 2022
Evo da podijelim i ja moje iskustvo:

Naručio sam online i platio na poznatoj i provjerenoj stranici www.memoba.at poštanski vagon HŽ od Tillig-a i još par sitnica. Isti dan mi je stigao mail da je pošiljka predana na austrijsku poštu i dali mi link i broj pošiljke za praćenje. Sutradan dobijem mail da će mi pošiljka biti dostavljena idući dan između 10 i 12 sati putem Overseas express-a. Dođe taj tan tih 12 sati i nitko ne zove. Pošto su u mailu naveli broj mobitela dostavljača, ja nazovem, i lik hladno kaže "pa ostavio sam ispred vrata, nije na pošiljki bilo broja koji trebam nazvati" i poklopi. Dakle, jednostavno je pošiljku ostavio ispred vrata od stana na otiraču, nije ni pozvonio na vrata (sin mi je bio kod kuće)! Nazovem sina i na svu sreću paket je još bio ispred vrata. Overseas je dakle klasična balkanska priča .... možemo mi sa balkana, ali balkan iz nas teško....
Za memobu samo riječi hvale, brzi i ekspeditivni, vagon i ostalo je jako dobro bilo obloženo i spakovano u veću kutiju. I da, na pošiljci stvarno nisu napisali moj broj mobitela iako ga imaju jer sam se s njime registrirao na njihovoj stranici. Prilikom eventualne nove narudžbe morat ću im to naglasiti.
 

Turner

Član foruma
Evo da podijelim i ja moje iskustvo:

Naručio sam online i platio na poznatoj i provjerenoj stranici www.memoba.at poštanski vagon HŽ od Tillig-a i još par sitnica. Isti dan mi je stigao mail da je pošiljka predana na austrijsku poštu i dali mi link i broj pošiljke za praćenje. Sutradan dobijem mail da će mi pošiljka biti dostavljena idući dan između 10 i 12 sati putem Overseas express-a. Dođe taj tan tih 12 sati i nitko ne zove. Pošto su u mailu naveli broj mobitela dostavljača, ja nazovem, i lik hladno kaže "pa ostavio sam ispred vrata, nije na pošiljki bilo broja koji trebam nazvati" i poklopi. Dakle, jednostavno je pošiljku ostavio ispred vrata od stana na otiraču, nije ni pozvonio na vrata (sin mi je bio kod kuće)! Nazovem sina i na svu sreću paket je još bio ispred vrata. Overseas je dakle klasična balkanska priča .... možemo mi sa balkana, ali balkan iz nas teško....
Za memobu samo riječi hvale, brzi i ekspeditivni, vagon i ostalo je jako dobro bilo obloženo i spakovano u veću kutiju. I da, na pošiljci stvarno nisu napisali moj broj mobitela iako ga imaju jer sam se s njime registrirao na njihovoj stranici. Prilikom eventualne nove narudžbe morat ću im to naglasiti.
Nije ništa bolje ni kad dostavlja GLS. Nedavno sam naručio od Lippe-a i isto je dostavljač ostavio pred vratima.
 

ivan2horvat

Član foruma
Overseas i HP su najčešće dobitna kombinacija za neku od ludosti. Za GLS i DPD imam samo riječi hvale. Od ažurnosti do ljubaznosti. E sad, moji problemi oko dostava, konkretno za HP i Overseas, su prestali nakon što sam promijenio adresu dostave na firmu u kojoj radim. Zaprimamo i šaljemo puno paketa i onda smo im u Business planu i zoni. Tako da čim mi dođe obavijest kroz aplikaciju za praćenje paketa da je isti stigao u Hrvatsku, sutradan do 15h je paket u mojim rukama. Pa eto, ako netko ima mogućnost dostave na firmu (svoju, prijateljevu, susjedovu) možda izbjegne ovakve ludosti.
 

nik

Veteran foruma
Sa svima po neki problem ali u malom postotku. Nikog ne mogu izdvojiti. Osim što mi je GLS sa dostavnim kombijem ušao u tramvaj i to sa strane gdje nema vrata. Prestojavanje u traku u kojoj je već neko drugo vozilo ne može dobro završiti. Zato mi je kombi za dostavu lijekova pokušao ući u tramvaj kroz vrata ali nije uspio jer su bila pre uska pa se odbio kao lopta (nije ni pokušao kočiti).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh