Iskustva prilikom prodaje/kupnje

keniki7

Član foruma
Kakva šteta. Molimo Javite nam kako je prošlo sa reklamacijom, da li su prihvatili svoju krivicu. Hvala.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kakva šteta. Molimo Javite nam kako je prošlo sa reklamacijom, da li su prihvatili svoju krivicu. Hvala.

Evo odgovora:

Hallo Herr TV

Wir müssen uns Entschuldigen das sie defekte Ware erhalten haben. Verpackungs Fehler. Die beiden Artikel sind leider nicht mehr Lieferbar (ausverkauft). Wenn sie diese Artikel behalten wollen können wir ihnen auf ihrem Kundenkonto zusammen 30,00 Euro gutschreiben. Sie können aber auch die Ware zurück schicken kostenlos und Erstatten ihnen den Kauf Preis. Wenn sie die Ware zurückschicken möchten erhalten sie per-e-mail eine Free Way Marke

Mit freundlichen Grüßen
AN
 

wiggum

Veteran foruma
Pa dobro, pošteno. 30 EUR neće nikako pokriti štetu, ali zato je tu besplatno slanje natrag, pa je ipak sve dobro (i bez dodatnih troškova) riješeno. Mislim da je dućan postupio fer i da mu ovo samo može biti plus i poticaj da se kupuje i dalje tamo.

Za razliku od Uli Reyera i njegovog reisezugwagen.eu dućana koji je dno dna! Ja od tamo neću više ništa kupovati! Također upozorenje svima, a o tome sam već i pisao na forumu - ne kupujte kod reisezugwagen.eu dućana!
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Nije švabo taj menzel napisal ne tumbaj... da je pošiljka išla prek denčara robni magacin Stanice Srednjaki, bar bi forma paragrafa bil zadovoljena. Ovako je znanje knjiga nadjačali Kgs s dve kištre tereta. Pa nije znanje tak ni krhko...
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
U čemu je kvaka sa tim rajzecugwagenom? Tam sim, blizu je gradića Tamma a ulica mu se zove Tammerstrasse. Kakva neugodna iskustva s Ulijem? Podijeli to s nama wiggume da se ne okliznemo na koru banane (geografski fatal usred banana-republike)?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Za razliku od Uli Reyera i njegovog reisezugwagen.eu dućana koji je dno dna! Ja od tamo neću više ništa kupovati! Također upozorenje svima, a o tome sam već i pisao na forumu - ne kupujte kod reisezugwagen.eu dućana!


Jučer sam od Uli Reyer-a dobio na dan 30. 11. 2020 plaćeni model, cijeli postupak kupnje je, kao i uvijek, bio besprijekoran, pa mi nije jasno što je moglo poći po zlu.

Unbenannt-01.jpg


Štoviše, mislim da sam jednom u vezi s Uli Reyer-om kao prodavačem na nekom njemačkom forumu čak naišao na izraz "der gute Uli", u pozitivnom smislu, ali ga sada više ne mogu pronaći pa ne mogu potvrditi.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Kod Ulija nekad davno bacio sam oko na neki model (iz rasparenog seta), javio sam se da sam zainteresiran, potvrdio mi da je model dostupan, a onda na pitanje o načinu slanja i plaćanju, glasa od njega danima nije bilo. U međuvremenu je taj model nekome već prodao....:palac_dolje:
Zbog njega sam bio ostao i bez svog alternatora za set Ju ex.
Po pitanju reklamacija i korespondencije, Lippe i Memoba su NASA-in centar za njega (moje iskustvo)!
 

wiggum

Veteran foruma
Imam dvije situacije - za jednu sam pripremio preslike mailova, a za drugu ću sutra (vidim već je ju je Sky spomenuo).

U slučaju problema, Uli će jednostavno prestati odgovarati na mailove i nema šanse da se problem riješi. Ne radi se tu o ciframa 60 kn ili 8EUR, pa pojeo vuk magare. Tu su ozbiljne cifre u igri i isto tako treba i usluga biti ozbiljna i promptna!

Dok je sve u redu, Uli je tu.
Kad nastane problem, e onda ga nema.
 

robogovi4

Poznati forumaš
Eh da, pozdravljam,
makar,ja bi radije da ovdje ne moram pisat ali..........

Danas mi je došel paketić od "Menzelsa" a nakon otvaranja sam se sjetil da je kolega već ovdje pisal o istom problemu.
Dakle, paket je izvana čitav (bez blesura) pa sam bil sretan kaj radio al sreća je trajala samo do otvaranja paketa jerbo je nutra me zatekla katastrofa (vidi slike). E sad, nije mi baš jasno kako je u izvana neoštečenom paketu pa i neoštečenoj oriđiđi kutiji mogel bit totalno raspadnuti inlet a i fino zblesirana loksa,osim ako........ nečem dalje, da nem bezobrazan, to si ostavljam za "Menzela".DSC_4021.JPG

DSC_4022.JPG

DSC_4025.JPGDSC_4029.JPG
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Taj paket je k'o 'rvatija- izvana gladac iznutra jadac. Dobro da u pakungu ni bilo duvana, jel bi lakše "popušio" primitak ove žalosti. Da možda korona kovid neznamkojibroj ne napada i modele? U svakom slučaju mora usljediti ofanziva, za pravice i onu staru poslovicu: ne tumbaj! Talasati na dnu panonskog mora možemo do mile volje...
 

mario mandić

Aktivan član
Supporter (2016)
Bice da je to netko gledao pa nestrucno vratio u kutiju i polomio u svakom slucaju namjerno je tako poslano s nadom da se neces zaliti.
Ni prvi ni zadnji put od prodavaca
 

wiggum

Veteran foruma
Jučer sam od Uli Reyer-a dobio na dan 30. 11. 2020 plaćeni model, cijeli postupak kupnje je, kao i uvijek, bio besprijekoran, pa mi nije jasno što je moglo poći po zlu.

Štoviše, mislim da sam jednom u vezi s Uli Reyer-om kao prodavačem na nekom njemačkom forumu čak naišao na izraz "der gute Uli", u pozitivnom smislu, ali ga sada više ne mogu pronaći pa ne mogu potvrditi.
JA - 16.11.2019. - model naručen
ULI - 18.11.2019. - potvrda narudžbe, ali nedostaje vrećica sa sitnim dijelovima, pa javlja da će naručiti
JA - 18.11.2019. - odgovaram neka mi javi kad stigne
JA - 27.11.2019. - šaljem upit da li je došla vrećica
JA - 09.12.2019. - šaljem upit da li je došla vrećica
ULI - 09.12.2019. - odgovara da će se javiti jer još nije došla
JA - 23.01.2020. - šaljem upit da li je došla vrećica
ULI - 23.01.2020. - javlja da vrećice još uvijek nema jer ACME nema službu za korisnike i ne može se dobiti rezervne dijelove
JA - 23.01.2020. - pitam ga da li mogu onda kupiti model s popustom
JA - 12.02.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 26.02.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 05.03.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 17.03.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 15.04.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 12.05.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 14.06.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 02.07.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 12.07.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 13.08.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 23.08.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 07.09.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 21.09.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 27.10.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
JA - 03.11.2020. - pitam ga da li je došla vrećica ili mogu onda kupiti model s popustom
ULI - 03.11.2020. - javlja mi da model više nije dostupan za prodaju!

Skoro godinu dana je trajala ova trakavica! Jasno mi je bilo još ožujku da ništa od toga, ali nisam želio odustati, baš da vidim dokle će ići. Mislim da je ovo bezobrazluk i sramota!
Rezerviran model je prodao drugome, nije odgovarao na mailove 10 mjeseci i onda bez trunke srama i isprike samo odgovara da vagon više nije dostupan za prodaju.

DNO DNA!

uli1.jpg

uli2.jpg

uli3.jpg

uli4.jpg

uli5.jpg
 

wiggum

Veteran foruma
uli6.jpg
-------------------------------------------------

uli7.jpg
-------------------------------------------------

uli8.jpg
-------------------------------------------------

uli9.jpg
-------------------------------------------------

uli10.jpg
 

wiggum

Veteran foruma
Druga neugodna situacija s Uli Reyerom i njegovim reisezugwagen.eu
Kupio sam nešto kod njega za sebe i jedan set Jugoslavije Express za @Sky

To je bilo u siječnju 2018.

U svibnju 2018. sam dobio informaciju da je Uli Reyer dobio od ACME-a alternatore koje greškom nisu stavili na jedan vagon. Trebao je kontaktirati kupce i poslati im alternatore jer ih je dobio dovoljno za svakog kupca seta!

JA - 11.05.2018. - šaljem mu mail u kojem kažem da znam da je dobio alternatore od ACME-a i kažem da trebam jedan alternator za set koji sam naručio
JA - 20.05.2018. - šaljem upit da li je poslao alternator
JA - 05.06.2018. - pitam ga da li je dobio moje e-mailove
ULI - 05.06.2018. - odgovara samo - da je dobio mailove
JA - 14.11.2018. - pitam ga da li ima novosti oko alternatora i da li ga je posalo
ULI - 14.11.2018. - odgovara da je već prije nekog vremena posalo alternator i da je već odavno trebao doći
JA- 12.12.2018. - javljam mu da još uvijek ništa nije došlo i da to nije dobro

Nikad nije odgovorio.

I sad set nije moj, niti je za mene bio alternator. Ja sam sada stavljen u neugodnu situaciju da @Sky neće dobiti alternator, a narudžba je išla preko mene i ja sam u neku ruku odgovoran da ga dobije (tj. da ga nije dobio).

Srećom, o tome sam pisao i prije u ovoj temi i kolega @Gorchi mi je poslao PP da on ima jedan alternator viška i da mi ga može poslati! Tako da svaka čast @Gorchi koji mi se javio i poslao alternator!

A što se tiče Uli Reyera i reisezugwagen.eu dućana - NIKAD VIŠE!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh