Iskustva prilikom prodaje/kupnje

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
:pozdrav:
:ples2::ples2: kažu gospoda da im je žao i da će zamijenit model, e to te ja pitam :)

:palac_gore:.... jer ono kakav je model stigao, stvarno teži karambol.
Tu trgovinu često puta pogledam, imaju stvarno dobrih stvari i skoro da i naručim, ali eto sad nakon ovakvih iskustava....:hmmm:
Ali eto, barem se javljaju na reklamacije i rješavaju to....
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Zato nojevi ne što imaju perje ili duge noge, nego dugi vrat da u problemima zabuše glavu u tlo. S mailovima je još lakše, a boljka ACMEa je što nemaju rezerve delove. Prodaj i ne poznaj više....
 

nik

Veteran foruma
:palac_gore:.... jer ono kakav je model stigao, stvarno teži karambol.
Tu trgovinu često puta pogledam, imaju stvarno dobrih stvari i skoro da i naručim, ali eto sad nakon ovakvih iskustava....:hmmm:
Ali eto, barem se javljaju na reklamacije i rješavaju to....
Taj tip ambalaže je generalno neodgovarajući za lokomotive. Ta prozirna tvrda plastika nema elasticitet i ne ublažava udare kao spužva ili stiropor. Kod vagona koji su lagani to još i prolazi ali kod lokomotiva ne. Na žalost takvu ambalažu za lokomotive koriste mnogi proizvođači (npr. Liliput, Piko, Moko, Rivarossi itd.). Tako da mislim da ovo nema puno veze sa trgovcem.
 

nik

Veteran foruma
Druga neugodna situacija s Uli Reyerom i njegovim reisezugwagen.eu
Kupio sam nešto kod njega za sebe i jedan set Jugoslavije Express za @Sky

To je bilo u siječnju 2018.

U svibnju 2018. sam dobio informaciju da je Uli Reyer dobio od ACME-a alternatore koje greškom nisu stavili na jedan vagon. Trebao je kontaktirati kupce i poslati im alternatore jer ih je dobio dovoljno za svakog kupca seta!

JA - 11.05.2018. - šaljem mu mail u kojem kažem da znam da je dobio alternatore od ACME-a i kažem da trebam jedan alternator za set koji sam naručio
JA - 20.05.2018. - šaljem upit da li je poslao alternator
JA - 05.06.2018. - pitam ga da li je dobio moje e-mailove
ULI - 05.06.2018. - odgovara samo - da je dobio mailove
JA - 14.11.2018. - pitam ga da li ima novosti oko alternatora i da li ga je posalo
ULI - 14.11.2018. - odgovara da je već prije nekog vremena posalo alternator i da je već odavno trebao doći
JA- 12.12.2018. - javljam mu da još uvijek ništa nije došlo i da to nije dobro

Nikad nije odgovorio.

I sad set nije moj, niti je za mene bio alternator. Ja sam sada stavljen u neugodnu situaciju da @Sky neće dobiti alternator, a narudžba je išla preko mene i ja sam u neku ruku odgovoran da ga dobije (tj. da ga nije dobio).

Srećom, o tome sam pisao i prije u ovoj temi i kolega @Gorchi mi je poslao PP da on ima jedan alternator viška i da mi ga može poslati! Tako da svaka čast @Gorchi koji mi se javio i poslao alternator!

A što se tiče Uli Reyera i reisezugwagen.eu dućana - NIKAD VIŠE!
Problem je slijedeći. Taj set (Jugoslavija Express IV u kojem su bila dva vagona ŽTP Zagreb) je ekskluzivno* naručen i napravljen za spomenutog Ulija pa se drugdje nije ni mogao kupiti. Tako da je spomenuti dućan ponekad nemoguće zaobići...
:neznam:

*) to je bio zajednički projekt Ulija i pokojnog Rolwija u kojem sam i ja sudjelovao kod dešifriranja oznaka za zagrebačke vagone; problem je što je Rolwie preminuo baš između siječnja i svibnja 2018, da nije vjerojatno bi osobno donio nedostajuće alternatore u Zagreb
:(
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Problem je slijedeći. Taj set (Jugoslavija Express IV u kojem su bila dva vagona ŽTP Zagreb) je ekskluzivno* naručen i napravljen za spomenutog Ulija pa se drugdje nije ni mogao kupiti. Tako da je spomenuti dućan ponekad nemoguće zaobići...
:neznam:

*) to je bio zajednički projekt Ulija i pokojnog Rolwija u kojem sam i ja sudjelovao kod dešifriranja oznaka za zagrebačke vagone; problem je što je Rolwie preminuo baš između siječnja i svibnja 2018, da nije vjerojatno bi osobno donio nedostajuće alternatore u Zagreb
:(
Ovo je nedostatak na njegovom 'ekskluzivnom' setu, koji su kinezi priznali, pa poslali kao dodatni dio, a Uli je shodno tome trebao promptno reagirat prema kupcima, a nije! :palac_dolje:
Ne bih čak niti zbog toga radio problem, da ne znam kako je teško doći do ACME rezervnih dijelova, niti ih uopće ima u ponudi!:crazy:
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
I ja se slažem s time, malo nekaj oštetiš ili pukne postolje, i može vagon u rashod. Drugi proizvođači marljivo i pedantno nude i rezervne sitnice. A ekskluzivni set Jug express mogao se kupiti i na e-bayu od Ulia i mislim još jednog trgovca. Plaćanjem pay pal barem je kupac zaštićen. Očito za sve trebamo biti sretni a to kaj puno košta, misle takvi da je sporedna stvar...
 

nik

Veteran foruma
I ja se slažem s time, malo nekaj oštetiš ili pukne postolje, i može vagon u rashod. Drugi proizvođači marljivo i pedantno nude i rezervne sitnice. A ekskluzivni set Jug express mogao se kupiti i na e-bayu od Ulia i mislim još jednog trgovca. Plaćanjem pay pal barem je kupac zaštićen. Očito za sve trebamo biti sretni a to kaj puno košta, misle takvi da je sporedna stvar...
Dijelove nude Roco, Piko i još poneko a drugi uglavnom ne tako da ACME tu nimalo ne odstupa od većine.
 

keniki7

Član foruma
Ubičajeno je da se uz svaki proizvod proizvede i određena količina dijelova ("spare parts"). Zahvaljujući jeftinijoj kineskoj proizvodnji na to se zaboravilo, vjerojatno namjerno, jer bi naručitelj to trebao odmah platiti i onda negdje skladištiti a to je prilično skupo. Veliki proizvođači kao Roco, Piko, Märklin (Trix) , Fleischmann i još neki , te djelove spremaju kod sebe u svojim prostorima a ostali mali (tzv. garaža, telefon, mail adresa ) ne žele to odraditi. Manje serije - nimalo rezervnih dijelova i to je to !
 

KAPO

Poznati forumaš
Vezano za Rumunjke, tu se radi o veoma lošem ACME pakiranju.
Danas su mi došle dvije Rumunjke na proputovanju. Prilikom otvaranja kutije vidim da je jedna lokomotiva jako čudno okrenuta, te da je prozirna plastika koja drži lokomotivu "na mjestu" puknuta.
IMG_20201211_161548.jpg

IMG_20201211_161552.jpg
Plastika koja "drži" model "čvrsto na mjestu" je puknula na hrpu mjesta. Krhka je ko staklo. Jako loše pakiranje za ovako tešku lokomotivicu.
Na sreću, lokomotiva je prošla sa manjim ozljedama te je savinuta jedna mrežica kod pantografa. Ostalo je OK.
IMG_20201211_162213 (1).jpg
 
Last edited:

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Ta je onda kvalitetnija od onog što sam se ja susretao recimo sa pumpama za vodu kineskima i plastičnim cijevima koje ne smiješ ni pogledati a pogotovo dirat, a sad to dali oni prave plastiku kao kinezi ne znam
 

wiggum

Veteran foruma
Šteta, lijepa loksa, konačno nešto za naše prostore i onda ovakav paceraj.
Rezanje troškova (ili loše odabran materijal) na krivom uglu.

Postoje provjerena pakovanja i ambalaže, ali opet se ide kemijati s nečim novim. Kako se kaže, žele ponovno izumiti kotač. :neznam:

NME isto počeo s takvom praksom plastičnih pakovanja i vratiti model bez da se nešto ošteti pri zatvaranju je noćna mora.
 

nik

Veteran foruma
Šteta, lijepa loksa, konačno nešto za naše prostore i onda ovakav paceraj.
Rezanje troškova (ili loše odabran materijal) na krivom uglu.

Postoje provjerena pakovanja i ambalaže, ali opet se ide kemijati s nečim novim. Kako se kaže, žele ponovno izumiti kotač. :neznam:

NME isto počeo s takvom praksom plastičnih pakovanja i vratiti model bez da se nije nešto ošteti pri zatvaranju je noćna mora.
Nije to ništa novo, počelo se sa tim tipom ambalaže još 80-ih (made in Western Germany)... :mamurluk:
 

nik

Veteran foruma
Ta je onda kvalitetnija od onog što sam se ja susretao recimo sa pumpama za vodu kineskima i plastičnim cijevima koje ne smiješ ni pogledati a pogotovo dirat, a sad to dali oni prave plastiku kao kinezi ne znam
To je zato što si se susretao sa kineskim šrotom kojeg se uvozi da bi zarada uvozniku bila što veća - ako uveze kvalitetan proizvod onda zarada uvozniku nije tako ogromna.
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Onda i ova pakovanja su šrot očito ne vidim neku razliku od onoga što sam prvi put napisao
 

Turner

Član foruma
Pozdrav,
kod mene ista priča. Pitam se da li je itko dobio neoštećen model.
Moja loksa je došla od Lippe-a. Mogu im vratiti lokomotivu natrag i zatražiti povrat novaca, ali nije do prodavača nego do ACME-a. Pri ponovnoj narudžbi može se dogoditi isto ili čak još gore oštećenje, tako da sam prisiljen model zadržati.

Odbojnik je zalijepljen, letvica brisača ispravljena, ali ogrebotine nažalost ostaju...

20201212_133152.jpg20201212_133202.jpg20201212_132519.jpg
 

wiggum

Veteran foruma
Iskreno, šteta što se ne reklamira, nego za 1700kn šuti i drži ovakav model. Ovo bi sada već bile 3 reklamacije, a tko zna koliko još ljudi iz Hrv primilo takav model, a iz EU da ne govorim.

Ovaj model s ogrebotinama je nažalost za otpis i sigurno ga nebi ostavio.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh