Istorijat JŽ

nik

Veteran foruma
mali.paja kaže:
nik kaže:
f; kola sposobna za prevoz trajektima
Za promet sa Velikom Britanijom.

Valjda za teretna kola ali ne i za putnička jer Goša Y nemaju britanski profil a nosila su oznaku 'f' a kasnije nacrtano sidro uz RIC oznaku brzine; vjerojatno je riječ samo o tome da vagoni imaju mjesta predviđena za vezivanje na trajektu.
 

Davor

Veteran foruma
Iako je Roco izradio model JŽ 35, fotografija te lokomotive ima veoma malo. Pronašao sam jednu pa evo da podelim sa forumom.
jž 35.jpg
 

Davor

Veteran foruma
Prva s desna serija 32, u sredini 11, zatim tri Borsigerice, treća s desna 22. Valjda sam pogodio.:fp:
Skroz levo ne mogu da identifikujem.:crvenilo:
 

Stanley

Poznati forumaš
Iako je Roco izradio model JŽ 35, fotografija te lokomotive ima veoma malo. Pronašao sam jednu pa evo da podelim sa forumom.
Evo još jedne, neka se nađe. Godina i lokacija su nepoznati, a vjerojatno je riječ o pruzi Bosanski Novi - Doboj:

35_zpsd443ad0b.jpg
 

crhav

Aktivan član
Raj za oči i melem za dušu.
Nekako mi se čini da slijedi 38. ;)
A onda 20, pa 26...

Cini mi se da si u pravu!! Vec sam poceo prikupljati podatke za.......


Mon kod tebe je previse hladno....a morao bi montirati i ralicu....

Velimir
 

KAPO

Poznati forumaš
Odlična slika!
Kad i gdje je to slikano?
Imaš li još slika iz tog vremena?
...
Fotografirano je u Matuljima! Fotografiju mi je dao bivši šef kolodvora.
Imam još starih fotografija iz Matulja.

Fotografije nemaju veze sa TUI-em :fp: pa bih molio nekog admina ili moderatora da ih premjesti u odgovarajuće teme!

Drezina
SKMBT_C22014081309550_zps2aa49d90.jpg


SKMBT_C22014081309590_zps412e2e39.jpg

Moped sa Falsovima
SKMBT_C22014081309560_zpsfba66a2f.jpg

Brižitka i šest Baatića
SKMBT_C22014081309570_zps41b050a9.jpg

Obnovljena 51 u Riječkoj ložioni (sada trune ispred kolodvorske zgrade).
SKMBT_C22014081310000_zpsb7863b7c.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Fantastično Kapo!
 

Stanley

Poznati forumaš
Obnovljena 51 u Riječkoj ložioni (sada trune ispred kolodvorske zgrade).
Lijepo je da je lokomotiva obnovljena, nije lijepo da trune, a najmanje je lijepo što je uopće tamo izložena.
Lokomotive serije 51 nemaju niti su ikada imale ikakve veze s Rijekom i riječkom prugom. Za parnjače serija 27, 31, 32 i 38 je kasno, odavno su pretopljene u lonce i žlice, ali je tamo trebalo staviti onu 361 koja trune u HŽM-u u Zagrebu. Ili neku 362/1061, bar njih ima dovoljno na zalihi.
 

crhav

Aktivan član
Salzem se sa tobom stanley! Jedna 362 bi mogla biti postavljena na kolodvoru, ima ih dosta. Mozda bi se to moglo rijesiti preko gradonacelnika ili samog Rijeckog HZ-a!!
Velimir
 

Davor

Veteran foruma
Da li je neko video ovo vozilo (verovatno vagon)?
rentgen.jpg
Autor: Velimir Jagodić/Jaga Foto
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh