JŽ/ŽS Bc(t)m exDB - LS Models

Izidor

Član foruma
Bok,
nakon dugog vremena prigovaranja, evo i njih u najavi :

rouge%20Bcm-Bctm%20JZ.jpg

http://www.lsmodels.com/Elements/News/r ... m%20JZ.jpg

Nadam se, da budu i ovi top modeli :palci_gore: :ples2: :ples2:

Izgleda, da če jesen biti opet vruča >8-o: >:finger:

Pozdrav svima,
Izidor
 

damir661

Veteran foruma
Re: JŽ/ŽS Bcm vagoni, kao LSM X-vagoni ex DB

Biće toliko vruća da meni već gori pod nogama :palac_gore:
Ne mogu prosto da verujem još jedan ŽS model :ljubav
 

wiggum

Veteran foruma
Re: JŽ/ŽS Bcm vagoni, kao LSM X-vagoni ex DB

Da li su to konačno i drugi proizvođači osjetili miris novaca na ovom području? :D

Ovaj srednji, to je Bcm243 kao i Herisov?
 

damir661

Veteran foruma
Re: JŽ/ŽS Bcm vagoni, kao LSM X-vagoni ex DB

Mislim da je Bcm246, jer za razliku od Bcm243 on nema luftere na krovu, a ima onu malu četvrtastu rešetku. Dakle kao jedan iz seta LS models 46073
 

wiggum

Veteran foruma
Re: JŽ/ŽS Bcm vagoni, kao LSM X-vagoni ex DB

damir661 kaže:
Mislim da je Bcm246, jer za razliku od Bcm243 on nema luftere na krovu, a ima onu malu četvrtastu rešetku. Dakle kao jedan iz seta LS models 46073

Da, prema opisu taj set se sastoji od upravo spominjanih 1x Bcmh 246 und 1x Bcm 243.
Koliko vozi još jednih, a koliko drugih na ŽS (246 i 243 tip)?

Znači oni bi mogli u teoriji napravit i 'Herisov' tip? Koji tip bi bolje odgovarao da naprave prema kalupu koji imaju 243 ili 246 ( u kojem bi bilo manje kompromisa, ako ih uopće i sad bude u odnosu na DB vagone)?
 

damir661

Veteran foruma
Pa koliko znam LS ima kalupe posebno za tip Bcm243 i posebno za 246, tako da u prevodu bi oba modela mogla doći bez nekih kompromisa.
Oni bi svakako mogli da naprave i tip Bcm243 njih je bilo više komada, nekoliko njih sad vozi u sivoj boji uglavnom na barskim vozovima.
Znam da je od ovih Bcmt257 jedan samo u novoj boji, i to je ovaj na slici.

Od 246 ne vozi nijedan, jer mislim da ih je bilo svega par komada
 

wiggum

Veteran foruma
damir661 kaže:
Pa koliko znam LS ima kalupe posebno za tip Bcm243 i posebno za 246, tako da u prevodu bi oba modela mogla doći bez nekih kompromisa.
Oni bi svakako mogli da naprave i tip Bcm243 njih je bilo više komada...


Od 246 ne vozi nijedan, jer mislim da ih je bilo svega par komada
Mislio sam kompromisi u odnosu ŽS-DB vagoni (jer tko zna šta se prčkalo na ŽS-u po vagonima pa se razlikuju konstrukcijski možda u nećemu)

Na temelju svega ovoga što si rekao, kako to da su ipak odlučili raditi 246, a ne 243 kojih je bilo više komada i koji i danas voze? Znam da ne možeš reći nešto što ne znaš i što nitko izvan LS Modelsa ne zna, ali da li posotoji ijedan plus za izradu 246 naspram 243?
 

damir661

Veteran foruma
Možda nedostatak fotki ;) :??:

Što se konstrukcije tiče, mislim da se nije mnogo menjalo, na prvi pogled bih primetio da recimo JŽ Bcm246 sa slike ima DC generator, dok je DB model imao alternator, ali to se da izmeniti vrlo lako.
 

NClight

Hybernated
Možda je plus u tome gdje je vozio i bio viđen izvan granica EX-YU?
Stvar je i dokumentacije za izradu modela, ako su im dostupnije fotke, imaju više informacija, raditi će ono što je bolje pokriveno... da se ne dogodi fijasko ko' sa prvim "spavačem" i krivim natpisima...
 

wiggum

Veteran foruma
damir661 kaže:
Možda nedostatak fotki ;) :??:

A dobro da, može biti svašta, bitno da je tu. ;)

I sada ultimativno pitanje, na kojim su vlakovima vozili ti vagoni (ili svi na kojima se mogao naći i Bcm243)?
 

damir661

Veteran foruma
Van granica YU prvenstveno na Optimi, a osim toga, znali su da zaglave do Sofije, Soluna, možda Budimpešte, ali uglavnom voze na barskim vozovima.
 

wiggum

Veteran foruma
damir661 kaže:
Van granica YU prvenstveno na Optimi, a osim toga, znali su da zaglave do Sofije, Soluna, možda Budimpešte, ali uglavnom voze na barskim vozovima.

Znači ništa od kupnje modela što se mene tiče... :(

A na Tesli za Veneciju? Da li su tamo samo Y išli?
 

damir661

Veteran foruma
wiggum kaže:
damir661 kaže:
Van granica YU prvenstveno na Optimi, a osim toga, znali su da zaglave do Sofije, Soluna, možda Budimpešte, ali uglavnom voze na barskim vozovima.

Znači ništa od kupnje modela što se mene tiče... :(

A na Tesli za Veneciju? Da li su tamo samo Y išli?
Ja se sećam samo Y vagona.

Oni su zapadnom tržištu verovatno najinteresantniji zbog Optime
 

rolwie

Član foruma
yesterday I sent pictures ls models of ex DB sleeper Bcmh 246 that are now driving at ZCG in Montenegro on the line Belgrade - Bar I hope that this project will be realized.

jučer sam poslao slike LS modelsu ex DB spavača Bcmh 246 , koje su sada u vožnji na ŽCG u Crnoj Gori na relaciji Beograd - Bar se nadam da će ovaj projekat biti realizovan.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Great info rolwie! :palac_gore:
I hope they will not mix montenegrian with macedonian livery
- Heris has mixed them. ;)
 

wiggum

Veteran foruma
wiggum kaže:
Ovaj srednji, to je Bcm243 kao i Herisov?
damir661 kaže:
Mislim da je Bcm246, jer za razliku od Bcm243 on nema luftere na krovu, a ima onu malu četvrtastu rešetku. Dakle kao jedan iz seta LS models 46073

I sada ovdje upravo za taj spominjani vagon iz seta 46073 je tek rolwie spomeno da je poslao slike, a damir661 je rekao da taj vagon odgovara već prije najavljenom. Da li je damir661 spomenuo krivi vagon ili sam ja nešto debelo pogriješio?

Sky kaže:
rolwie kaže:
jučer sam poslao slike LS modelsu ex DB spavača Bcmh 246 , koje su sada u vožnji na ŽCG u Crnoj Gori na relaciji Beograd - Bar se nadam da će ovaj projekat biti realizovan.

Osnova budućeg modela:

Link: http://www.reisezugwagen.eu/?p=9755
 

damir661

Veteran foruma
I sada ovdje upravo za taj spominjani vagon iz seta 46073 je tek rolwie spomeno da je poslao slike, a damir661 je rekao da taj vagon odgovara već prije najavljenom. Da li je damir661 spomenuo krivi vagon ili sam ja nešto debelo pogriješio?

Rolf je tek sada poslao sliku crnogorskog Bcm246, a ranije smo govorili o zelenom JŽ Bcm246. Oba odgovaraju konstrukcijski DB Bcm246 iz ovog seta.

Željeznički prevoz CG Bcm
IMG_6188_zps926a53d0.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh