JŽ 06-014 u izradi

ebi2

Član foruma
Zdravo,

evo parče slika lokomotive u izradi. Frem je od Fleischmann BR 41, tender je ROCO, jetkanica od Miloša

20170810100755.jpg


20170810100800.jpg


img4326.jpg


img4321.jpg


img4320.jpg





LP
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Mljask. Dečki sada znate zašto su radovi na 28 stali.:( . Ti samo nastavi i kad završiš krenemo na 28.
Kad rade majstori sve je lako. /tu mislim na Dušana/:aplauz:
 

ebi2

Član foruma
Zdravo. 28-ka čeka Kastija. Hvala svima na komentarima.
Se nekaj dodatkov na 06. Homemade puferi, montiran bleh od dimnice in stepenice na tenderu. Polako ide napred. A sada treba da narucim razne Weinert fitinge.
Lp

img4339.jpg



img4340-2.jpg


img4333.jpg

img4333.jpg


img4331.jpg
 

crhav

Aktivan član
ebi, vidim da tvoja 06 ima broj 14, (SZ06014), kako to?? Vase poznate lokomotive kao ostatak od svih su; 06013, 06016 i 06018 (...po Tadej-ovoj B informaciji...), mislim da si trebao jednu od tih raditi, zato pitam zasto bas br.14?

Velimir
 

crhav

Aktivan član
A gdje je 14-ica vozila, u Sloveniji ili i drugdje? Osim toga mislio sam da ces uzeti 16.
Gorki ima 18!
Velimir
 

crhav

Aktivan član
ebi2, ide ko prava..............za dijelove Weinerta ja narucujem preko Modellbahn-lippe. cijene su nize!

Velimir
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Pa naravno da ide kao prava kad je dr. parnjača stavio zvuk prave 06. A sada dosta za.......... idemo na moju 28. Ima samo jedan problem. I to jest gde dobiti zvuk. Ako ko zna nek javi. Ne mogu naše parnjače voziti nijeme. Dušan od mene PETICA.:aplauz:
 
  • Like
Reactions: Mon

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Na fotografiji se vidi i spanten OBB eilzug vagon - već je bila slika njega u Osijeku i mislim Greda prema Sisku iste praktički godine kad su tih stranci hodočastili i fotografirali po Jugi - dal je spantenwagen bio na posudbi kod JŽ-a?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Na fotografiji se vidi i spanten OBB eilzug vagon - već je bila slika njega u Osijeku i mislim Greda prema Sisku iste praktički godine kad su tih stranci hodočastili i fotografirali po Jugi - dal je spantenwagen bio na posudbi kod JŽ-a?

Il su ga možda baš ti stranci unajmili?
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Je to sam si i ja mislio, da su ga unajmili ali na mnogim slikama se ne vidi, pošto je to bilo više mladića, u različitim se serijama prodaje njihova ostavština, pa mislim da ni godine mogu zbunjivati a opet nema baš dokaza da je i bila sve to ista ekskurzija. Npr. u mislim Gredi gdje je bila i JŽ 01-053, za nju se veli komentar da svjetlosni signali na stanici ne odgovaraju godini 1966, a opet moguće je da je APB i što već postavljen bio i prije a da nije bio kompletiran... a opet slikali su često i druge vlakove i lokomotive pa se sigurno nisu previše obazirali na onaj "njihov" vlak sa može biti unajmljenim vagonom. Ova slika iz Osijeka bila bi čudna ako vlak polazi, jer ako je to bio njihov vagon onda bi bilo logično da stoji na mjestu. Valjda onda kompozicija stoji zbog manevriranja. A opet te brojne vožnje koje su imale sigurno bi koštale zbog manevriranja tog vagona...jednostavnije je da je JŽ rezervirao im vagon kad sigurno da u njemu nisu i spavali.... Valjda su htjeli imati nešto "svoje"...
http://forum.malezeljeznice.net/ind...k-sa-austrijskim-vagonom-u-osijeku-1966.8911/
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh