JŽ 06-018 na moj način

milošjocif

Član foruma
Posle 28 i 29 serije došla je na red 06.Prve dve sam izradio od nule osim tendera sa motorom i osovina sa točkovima,a za 06 sam uzeo najbliže tačan tvornički model.Izabrao sam Roco BR41.Odgovara sve osim slobodna osovina izpod kabine,koju sam pomerao napred na tačnu mjeru.Po slikama se vidi,šta je od modela upotrebljeno,ostalo je od mesinga i novog srebra.LP MilošImage00005_mala.jpg Image00001_mala.jpg Image00003_mala.jpg Image00006_mala.jpg
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Što nisam lud za 06 tolko kolko za 28. Ajmo i ostale slike pa ču te manje zvati kad počnem sa 06.Po fazama mislim slike. Što više to bolje.Inače :cool1:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Razmak osovina na tenderu paše baš točno ili?
Čak i nisu diamond postolja ali jbg, negdje treba napraviti i koji kompromis. Ali na kraju lokomotiva vozi kako treba.
 

crhav

Aktivan član
Milos, biti ce to interesantan model.....lijepo si poceo......nece biti kao 06, ali ce jako slicna! Mislim da ces na postolju morati malo pocistiti bremzne papuce, da slice na 06!
Vidim da si napravio sve u "kucnoj radinosti" iako si neke dijelove mogao kupiti kod weinert-a.
Bravo.........samo naprijed cekamo nastavak............
Velimir
 

milošjocif

Član foruma
Velimire hvala.Inače lok izgleda mnogo bolje u stvarnosti,nego kako je na slici.Ja nisam bogvekakav fotograf,pa za jednu malo bolju sliku fotografiram puno puta sa flešom,pa bez ,pa na suncu vani,pa...Prve probe je vozila u decembru na Jesenicah.
LP Milošdscn6093.jpg P1030808.JPG P1030800.JPG P1030809.JPG
 

crhav

Aktivan član
Izgleda (06...) cisto dobro. Bilo bi interesantno vidijeti koju sliku iz blizine........

Vidim da radis 4 nove 06....sto za to ces morati zrtvovati isto toliko i DB41........(????)

Velimir
 

milošjocif

Član foruma
To su djelovi,koji su jednaki i za seriju 30.Bit če 06-018 (moja na Roco osnovi),06-013 (od prijatelja na Piko osnovi-več podešeno) i dve JŽ30-005 i 30-035.Za 30 ču vjerovatno uzet BR50 za osnovu,sa nešto više kompromisa u mjerama i puno više rada na fremu kao kod 06.A možda idem iz nule radit frem,jer tendere več imam.Evo i 06 sa svih strana,kakva je danas.Fale još lampe ispred,sadašnje su malo preglomazne i grb JŽ na vratima dimnice.
LP MilošP1030931.JPG P1030932.JPG P1030933.JPG P1030934.JPG
 

nik

Veteran foruma
...
Za 30 ču vjerovatno uzet BR50 za osnovu,sa nešto više kompromisa u mjerama i puno više rada na fremu kao kod 06.A možda idem iz nule radit frem,jer tendere več imam.
...
Ccc...
Koliko cilindara ima JŽ 30?
A koliko ima DB 50?
A koliko DB 44?
I kako stoje utezi na 2. vezanoj osovini kod JŽ 30 i DB 44 a kako kod DB 50?
:usklicnik
Jedini je problem što su utezi na 2. vezanoj osovini kod JŽ 30 u odnosu na DB 44 'zakrenuti' na suprotne strane ali i to je bolje nego da uopće nisu 'zakrenuti'.
:mamurluk:
 
Last edited:

crhav

Aktivan član
Model izgleda jako dobro, mislm da dobro vrsi svoj zadatak kad je u Jesenicama na Modulnoj!!

Ima jedna mala stvar za poboljsati, trebas zatvoriti prostor iznad cilindera, pogledaj original.......

Uglavnom svaka cast, model je dobro uspio.

Sto se tice 30-ke mislim da niti jedno postolje od 44 ili 50 nije dobro, na stranu utezi, najveci problem je sto 30-ka ima razliciti razmak izmedju prve i druge osovine za razliku od ostalih.



Eto to je to.....Milos samo naprijed.........

Velimir
 

nik

Veteran foruma
Model izgleda jako dobro, mislm da dobro vrsi svoj zadatak kad je u Jesenicama na Modulnoj!!

Ima jedna mala stvar za poboljsati, trebas zatvoriti prostor iznad cilindera, pogledaj original.......

Uglavnom svaka cast, model je dobro uspio.

Sto se tice 30-ke mislim da niti jedno postolje od 44 ili 50 nije dobro, na stranu utezi, najveci problem je sto 30-ka ima razliciti razmak izmedju prve i druge osovine za razliku od ostalih.



Eto to je to.....Milos samo naprijed.........

Velimir
Miloš je ionako napisao da će za JŽ 30 vjerojatno raditi novi frem a onda su kotači od DB 44 manje loš izbor nego oni od DB 50.
 

milošjocif

Član foruma
Ono popunjenje iznad cilindara je moja greška.Ako gledaš sliku sa jedkanim pločicama,vidjet češ,da je produženje dosta dugo.Ali meni kod sastavljanja nekako nije sjelo zajedno na frem,pa sam previše odrezal.Evo,sad je tamo praznina,pa ču možda nekad popuniti.A za JŽ30 mi je osovinski razmak najbliže od BR50 s time, da ču prerezati između prve i druge pogonske akse i produžiti za potrebnu dužinu.Još uvjek če biti greška između 2. i 5. osovine i to 1,5mm (po 0,5mm između svake).Problem su i promjeri točka,ali ču se zadovoljiti,ako budu u rangu +-0,5mm.I Roco BR58 (JŽ36) na primer ima manje nego što bi morala imati,ali kod vjenaca 1mm nije moguče drukčije.Zasad još studiram variante,pa ču vidjeti.
LP Miloš
 

nik

Veteran foruma
Ono popunjenje iznad cilindara je moja greška.Ako gledaš sliku sa jedkanim pločicama,vidjet češ,da je produženje dosta dugo.Ali meni kod sastavljanja nekako nije sjelo zajedno na frem,pa sam previše odrezal.Evo,sad je tamo praznina,pa ču možda nekad popuniti.A za JŽ30 mi je osovinski razmak najbliže od BR50 s time, da ču prerezati između prve i druge pogonske akse i produžiti za potrebnu dužinu.Još uvjek če biti greška između 2. i 5. osovine i to 1,5mm (po 0,5mm između svake).Problem su i promjeri točka,ali ču se zadovoljiti,ako budu u rangu +-0,5mm.I Roco BR58 (JŽ36) na primer ima manje nego što bi morala imati,ali kod vjenaca 1mm nije moguče drukčije.Zasad još studiram variante,pa ču vidjeti.
LP Miloš
Ako je isti promjer kotača i isti stil izrade kod Roco modela DB 50 i DB 44 onda vjerojatno možeš samo drugu osovinu od BR 50 zamijeniti onom sa BR 44, trebalo bi to proučiti i provjeriti.
 

crhav

Aktivan član
Tu ti prilazem sliku od moje 30-ke...................

3094_zpsrns4tv0u.jpg

Kotaci su Markits od 16mm, i 12 spica......izabrao sam to jer je jedino bilo na trzistu........bili su kotaci i od 15mm, sa 15 spica ali su mi se cinili premali.

Velimir
 

milošjocif

Član foruma
Promjer je 15,5mm.50 i 44 imaju 16mm.Za mene je to prihvatljivo.Jesi utege ti stavio gore ili se takvi kotači mogu kupiti?Pitam zbog druge akse,gdje su utege pomerene.
LP Miloš
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh