JŽ 17 - SHS / MAV 342

Damir

 
Osoblje foruma
Po svemu sudeći mogao bi uz neke preinake učestvovati Liliputov model,a tako i Gutzold. Marklin ima najviše sličnosti i to uz minimalne korekcije modela,ali neznam da li ga proizvodi u DC Hamo verziji?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon, ako ti je utjeha, ja sam razmišljao o toj lokomotivi da bi je izradio iz mesinga poput kitova g. Crhe...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Mon, ako ti je utjeha, ja sam razmišljao o toj lokomotivi da bi je izradio iz mesinga poput kitova g. Crhe...
Uteha je da ćemo dobiti model i ove naše mašine ali, nemogu da se pomirim da ćeš ti da je imaš a ne ja, Gorchi! :hihihi:
Šalu na stranu, ja nisam stručnjak za mesing :crvenilo:, pre bih da preradim neki od već postojećih sličnih plastičnih modela...

...Marklin ima najviše sličnosti i to uz minimalne korekcije modela,ali neznam da li ga proizvodi u DC Hamo verziji?
Postoji i Hamo verzija, kao T5.

Hamo 75.jpg

Samo ja ne bih ovakav prenos; možda postoji neki "noviji" Hamo istog modela sa boljim rešenjem prenosa.
Hamo 75 2.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Što će ti bolji prenos, pa neimade boljeg od Maerklinovog- mislim na ovakav sa direktnim zubčanicima!
Rotor se ponaša kao zamašnjak, nema naglog ubrzavanja ili kočenja....kod pužnih prijenosa samo zamašnjak spašava dojam u vožnji.
 

crhav

Aktivan član
jel možda neko razmišljao da preradom nekog od postojećih modela (BR 75 na pr.) dobije model ove naše lokomotive?

Mon, ti izgleda da bacas udicu da tko naleti......zasto nam ti nesto ne priredis (ha..ha..ha...) i kazes evo je!!

Velimir
 

1borna

Veteran foruma
Mon-ova taktika je da kad već kupi neki model (kao npr. malu Kleinbahn manevarku) počne sa ispitivanjem terena, iskustava i predloga....
vjerujem da već negdje skrivenu ima i ovu Hamo/Trix!
 

Mon

 
Osoblje foruma
:respect:legende ali ovaj put niste pogodili! :hihihi:
@crhav , @1borna tek sam pre par dana saznao da je JDŽ/JŽ 17 vozila i u MKD - da sam to ranije znao do sada biste već videli preradu kao što ste ranije videli preuređivanje
DB+ÖBB52 u JŽ33, DB šinobusa u JŽ B812, NSB-ovke u JŽ35...:fotic:
Nego, mislio sam da je već neko uradio ovu preradu pa da nam je pokaže i objasni kako ju je :harakiri.:D
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon, ne big se ograničivao "samo ja ću je imati" ;) Isto kod JŽ 28-ice, ne bude ih samo 4 nego još koja više. Danas sam konačno završio uputstva za sklapanje pa mislim, da bi je mogao i Ti sklopiti. Može se je zalijepiti - tako je uradio Miloš sa svojom JŽ 29.
Inaće objavio si sliku Janosa Ero-a - možeš ovdje vidjeti, kako je on uradio lokicu iz mesinga:
http://erojr.home.cern.ch/erojr/content/models/342/342_main.htm
 

milošjocif

Član foruma
Naše 17 su bile istina za vreme 2WW označene u 75,ali to mislim da samo zbog osnog zaporedja.Svi ti modeli od Liliputa,Pika,Brawe itd imaju premalene kotače.Ja sam pre puno godina uradio jednu iz Pika,ali samo donekle liči.Za mene je najbliži model Kleinmodelbahn OBB77 ili OBB78 (malo manje).Promjeri odgovaraju,kao i broj šprikla:fi18,45-16 šprikla i fi 11-10 šprikla.Ostalo je tako i tako sve od nule.
LP Miloš
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Hvala za popravek Miloš. Ne g. Crha, to je u H0.


Miloš, ti bi JŽ 17 radio iz ÖBB 77 koje je u stvari JŽ 18? Okej, prečnik točkova je sličan, 1614 kod 18-ice, 1606 kod 17-ice ali razmak izmedju točkova je malo veči, kod 18-ke 1800mm, kod 17-ke 2000mm kaj znači ~2,3mm pogreška. Ja bih je ipak radio na način koju je radio János Erö (ili g. Crha), t.j. sa Romford kotačima itd... Ili bih uzeo samo kotače? Inače brzo guglanje pokaže da frem tih KMB lokomotiva ima probleme sa legurom pa raspada.
 
Last edited by a moderator:

hyperion

Veteran foruma
Jedna od garnitura koju sam dobio, s slikom parnjaće JŽ 17 006. Itko zna, gdje je to snimljeno?

img1967.jpg


img1968.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh