JŽ 26 u 3d printu

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Aca, puno hvala na odgovoru za lepke, biće korisno svakako.
Oko materiala, ako pomogne nešto ova stranica od moje firme, gdje radim u normalno vrijeme (PeGo model je posle toga): http://www.3dtiskalniki.si/materiali.html
Na žalost tekst je samo na slovenskom ali PDFovi su engleski.

Najtanje mogu printati 0,4mm - to misliš na ploču, koju možeš naprintati ali detajli na toj ploči, recimo kovice, možda kakve druge sitne stvari mogu biti manji? Ipak 0,4mm nije tako loše, ako pogledate službeni vagon Ds od Kluba Baat, tamo sam kovice napravio kao polukružiče sa promjerom 0,4mm (zbog ograničenja frezera). A da bi bilo manje, onda trebamo praviti alate sa EDM. Ali u stvari vagon izgleda dosta lijepo.
 

Mon

 
Osoblje foruma

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nastavljaju se radovi na lokomotivi.

Resio sam jako bitnu stvar a to je veza izmedju lokomotive i tendera.

P1660792.JPG

To je kicma modela i mora jako da bude. Super lepak gel je odlicno odradio posao i to je sada kao zavareno.


Nisam slikao odstampan deo ali imam nacrt.
Masinski sraf 3mm steze kao da ima metalnu maticu.
ipak sa druge strane sam nacrtao siru rupu za dodarnu maticu,mada ovako sa dugackim srafom ,nema zime.
nosac kuke stendera.PNG
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Danas sam resavao osovinu i nosac prednjeg točka. Pratim Velimirov plan i nece biti greske.:palac_gore:

Jedino cu kacenje da napravim malko drugacije,ali razdaljine i mere su tacne.:dada:

Ujedno sam malo sa osnovnom gitovao...

P1670057.JPG

P1670062.JPG

P1670069.JPG
P1670070.JPG

P1670077.JPG
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
P1670081.JPG

P1670099.JPG

P1670101.JPG

P1670128.JPG


Sledi spajanje zakačalke i nosaca tockova pa onda radim na delu koji ce biti na podvozju gde se kaci predni točak.

naravno sve mere su ispostovane sa plana i nadam se da ce tockic vino ici...jedino sta sam ostavio mesta da se mala plocica ,tacnije teh od olova umetne dole.....

Tu na kacenju mora biti lufta da ceo tockic moze da radi.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zavrsen je i prednji tocak.:ples2:

Ispostovane su Velimirove mere i to se sada čini da ce fino da predvodi.:dada:
Gospodin Velimir je na ovom delu imao jos jednu ploču preko osovine tockova a ja cu tu da ubacim olovo. ovako ima finu tezinu ,ali cenim da treba jos koji gram da nebi ispadao u krivini.

Sada se bacam na ugradnju kontaktnih plocica na tockovima i sledece posle toga kacim tender i guram podvozje.:palci_gore:


P1670130.JPG
P1670134.JPG



P1670167.JPG


P1670195.JPG
 

Attachments

  • P1670149.JPG
    P1670149.JPG
    112.3 KB · Pregleda: 12

SHUCA

Poznati forumaš
Napisacu i ja ponesto, samo da pobacam sav svoj alat za izradu modela...

Aco, pa ovo je nehumano prema staroj gardi... Navukao sam komplekse ...BRE ..!

Napravi je , svaka ti cast....:naklon:
Daj molim te ostavi makar koji sraf labav, da kao i ja nesto uradim...:cool_2:

Vidim bice tu i 26 u "N"...:yes ....Tako je i krenulo, a onda se pojavi ON i sve ode.......:palci_gore:
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
A

Aco evo javljaju iz ROCO-a da nema smisla da više rade lokse :)
mala ide kao podmazana... klizi ali i vozi ko raketa... :)
:naklon::naklon:
Pa naravno da se javljaju.Od jutros samo zvone telefoni:help::help::help:...zovu i ovi iz Marklina, daju podrsku da sjebem konkurenciju:hihihi:.
Acika ima dobre veze sa Kinezima i sada kada udruzimo snage ,ima da radimo na veliko.
Cene ce biti dzabana,jer Kina na naski se čita Džaba.:dada:

Tako moj dobar frend koji ide cesto u Kinu kaze odo ja u Džabanu:hihihi:

Bice nesto i od noviteta ...evo jednog prototipa...:hihihi:
P1670261.JPG

Hvala kolega Kameni na pohvalama :pivo::palci_gore:
 

Vladimir S.

Član foruma
Pa naravno da se javljaju.Od jutros samo zvone telefoni:help::help::help:...zovu i ovi iz Marklina, daju podrsku da sjebem konkurenciju:hihihi:.
Acika ima dobre veze sa Kinezima i sada kada udruzimo snage ,ima da radimo na veliko.
Cene ce biti dzabana,jer Kina na naski se čita Džaba.:dada:

Tako moj dobar frend koji ide cesto u Kinu kaze odo ja u Džabanu:hihihi:

Bice nesto i od noviteta ...evo jednog prototipa...:hihihi:
View attachment 93902

Hvala kolega Kameni na pohvalama :pivo::palci_gore:
Vidimo da će ovaj novitet biti uber digitalni. Ima i USB priključak. To je 2.0 ili 3.0?
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Napisacu i ja ponesto, samo da pobacam sav svoj alat za izradu modela...

Aco, pa ovo je nehumano prema staroj gardi... Navukao sam komplekse ...BRE ..!

Napravi je , svaka ti cast....:naklon:
Daj molim te ostavi makar koji sraf labav, da kao i ja nesto uradim...:cool_2:

Vidim bice tu i 26 u "N"...:yes ....Tako je i krenulo, a onda se pojavi ON i sve ode.......:palci_gore:
Nemoooj da bacas nistaaaaaa!!! Sve je ovo do sada fino,da ne budem lazno skroman,ali glajcung i sitna creva to ce ipak neko ko zna odlicno materiju.
Tvoje iskustvo i znanje je NEPROCENJIVO!:respect:

Drzim se dogovora,jer timski rad pobedjuje.
Moj posao je bilo podvozje i da nacrtam i odprintam delove za loxu.:dada:

Jos samo par sitnica da odprintam i eto nje kod tebe,samo ako je alat jos tu:hihihi:


Ovo je velika zasluga dobrog projektanta gospodina Velimira,jer je kinematika nauka kako mi je i kolega Kameni jednom prilikom rekao:respect:

Slusam ljude koji znaju i ucim. Nisam svojeglava budala,mada se neki puta zapitam da li je to istina:hahahaha:

Samo sam ispostovao Velimirove nacrte,precrtao u kompu,Kinez je to odtprintao i eto zgode........realno.

Zato ne bacaj alat moj Shuco :dada:
 
Last edited:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pa naravno da se javljaju.Od jutros samo zvone telefoni:help::help::help:...zovu i ovi iz Marklina, daju podrsku da sjebem konkurenciju:hihihi:.
Acika ima dobre veze sa Kinezima i sada kada udruzimo snage ,ima da radimo na veliko.
Cene ce biti dzabana,jer Kina na naski se čita Džaba.:dada:

Tako moj dobar frend koji ide cesto u Kinu kaze odo ja u Džabanu:hihihi:

Bice nesto i od noviteta ...evo jednog prototipa...:hihihi:
View attachment 93902

Hvala kolega Kameni na pohvalama :pivo::palci_gore:
Da mi je netko prije 10g. rekao da će se na printerima raditi lokomotive u kućnoj radinosti pitao bih ga za broj njegovog dilera :cool_2:
We are living in the future :)
 

SHUCA

Poznati forumaš
Nakon nepunih godinu dana, da maknemo pricu dalje..

HVALA Gorchi na predivno uradjenim kuplstangama... Vredelo je cekati..
Dva dana sam se nervirao sa sinhronizacijom tockova levo-desno na 90 stepeni, i na kraju uspeo.
Po obicaju - "Na oko ":harakiri:vrag:... Na zalost ne umem ubaciti video od 15 sec. Ima vremena..
261.jpg

Dole je mala improvizacija, tek da se stekne okvirni utisak na sta ce liciti ta JDZ 26..

Mene je zacudila neverovatna podudarnost dimenzija kotla i kuhinje JDZ i BR 38..
Mada, ako znamo da ih je izradjivala ista fabrika, i nije cudo..
26 41.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Shuca, nema problema za štange. Ali me zanima, jel su dimenzije sve okej? Jel su dovoljno krute jer su napravljene iz mesinga umjesto iz alpake? Na žalost nemaju toliko debele alpake ali imam rješenje ako ne budu dovoljno krute.
 

SHUCA

Poznati forumaš
unnamedaaa.jpg
Ovo sada rade 3-D turpijice i 5 G moje ruke..:vrag:
Kako se hauba radi kombinacijom preradjenih fabrickih delova-bice tu jos dosta hirurgije..
Ja se preznojavam dok Aca 33 uziva u turizmu :mad:... Neka, neka , radices ti meni i u "N"..:palac_gore:
Pocinjem vec tragati za "N" bastlerima 57 i 38..
Sutra bi trebao ispremestati parni dom i peskaru ako me oko posluzi...
 

Matori78

Novi član
View attachment 101843
Ovo sada rade 3-D turpijice i 5 G moje ruke..:vrag:
Kako se hauba radi kombinacijom preradjenih fabrickih delova-bice tu jos dosta hirurgije..
Ja se preznojavam dok Aca 33 uziva u turizmu :mad:... Neka, neka , radices ti meni i u "N"..:palac_gore:
Pocinjem vec tragati za "N" bastlerima 57 i 38..
Sutra bi trebao ispremestati parni dom i peskaru ako me oko posluzi...

Super model. Imate poruku u inbox u. Pozz
 

crhav

Aktivan član
Shuca, nema problema za štange. Ali me zanima, jel su dimenzije sve okej? Jel su dovoljno krute jer su napravljene iz mesinga umjesto iz alpake? Na žalost nemaju toliko debele alpake ali imam rješenje ako ne budu dovoljno krute.

Ja upotrebljavam isto material od mesinga, debljine 0,4mm i onda zalemim dvije zajedno.
Vazno je da su razmaci izmedju kotaca i stanga jednaki, i onda ide sve "ko po loju"!!!
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Bravo doktore:pivo::respect::naklon:.Poluge rade super.Uskoro ce mo je probati na šinama,kada odradis finese na kotlu:ples2:Ima da piči ko prava:party:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh