JŽ 33-090 iz Roco-jevih DB&ÖBB 52

Mon

 
Osoblje foruma
Za sada sam samo tanke naslage prasine "zaleplio" na par mjesta, slika pokazuje ta mjesta na tenderu.
Ono pravo postarivanje planiram za kraj, kada svi delovi budu postavjeni na model i kad budem prefarb'o jos par detalja. ;)
JZ 33-090 plocice weath.jpg
 

crhav

Aktivan član
Steta kad gledas sve te modele perfektno napravljene i jos poboljsane sa strane novih vlasnika, i vidis da su poluge ucvrscene na kotace sa "bezveznim" vijcima koji jos imaju 6 celnu glavu......ZA POLUDITI!!!
Zar se nemoze napraviti nesto malo i ogruglog oblika??
Velimir
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Osim toga, tko kaže da JŽ nije imao Kriegslok seriju 52 baš pod tim brojem?? ;)

5777126394_1010a3cdb1_z.jpg


(c) http://www.flickr.com/photos/train-pix/ ... 340692334/

1966/05/23.R2880. The German 52 class ‘Kriegslok’ 2-10-0s ended up all over Europe following the end of hostilities in 1945. This one became JZ 52 class 52 320 and it is seen here at Beograd shed on the 23rd May, 1966.

Behind it is one of the 05 class Pacifics.

'03 1008' writes : "52 320 (ex DR 52 7237) was obtained from the Soviet Union in 1964 and later re-classified as 33-320. The ex German 52s were known as class 33 on the Yugoslavian Railways and it's interesting that in 1966 it was in service as a class 52.

The real JZ 52 class were 0-8-0Ts of the kkStB class 178, DR class 92.21, and thus totally different to the 2-10-0 Kriegsloks."

Gomila slika JŽ pare: http://www.flickr.com/photos/train-pix/ ... 801380565/
 

Davor

Veteran foruma
Varijacija ima zaista mnogo. Postoji fotografija JŽ 38 sa ušima kao kod serije 33 a evo vidimo istu tu seriju bez ušiju.
 

Mon

 
Osoblje foruma
...u medjuvremenu su grede-drzaci za odbojnike na tenderu i lokomotivi ofarbani crveno, zalepljeni su dekali - zastava, brojcane oznake, zapremnina tendera, znak opasnosti od el-napona,
napravljen je i dodan lim za oko dimnjaka i lim za ispod vrata kotla, i na kraju pricvrscen grb.
Na kraju je model posprican "prljavom" crnom bojom koja je osnova za detaljno postarivanje koje ce poceti posle celosnog bojenja tockova u crno.
0. JŽ-JЖ 33-090 DSC04201b.jpg

Evo loksice u prirodnom ambijentu, napolju, sa zadnjim suncem. :hladno:
0. JŽ-JЖ 33-090 DSC04244.JPG
 

Damir

 
Osoblje foruma
Odlična Mon odlična! :respect:
Iako ja više volim onu kontra obilježja,ali priznajem ti da mi se jako sviđa!:aplauz:
 

sini

Bivši član foruma
Pozdrav,

Mon dobro si to ti uradio,
vidim da si dao dosta truda da je lokica ispala jako dobro.:respect::palci_gore:

Evo i ja sam napravio jednu a do sada nisam imo časa da je pokažem.
Moja je prerađena od Liliput-a i to sa svim detajlima,sound dekoderom i lampice(gornje)
motora i još bi se našlo što još nisam spomenuo.
Moja lokica je Muzejska varianta SŽ 33-037 koja je vozila do krajem
prošle godine dok je nije zamjenila Boring 06-018

evo fotke orginala

001foto-jernej-img7233.jpg


002foto-jernej-img7263.jpg


i modela

dsc06734.jpg


dsc06736.jpg


dsc06737.jpg


dsc06738.jpg


dsc06740.jpg


pic4745.jpg


i to je to
Ljep pozdrav Sini
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Eeee Sini, pa nisi naredil še dekale za SŽ CD:eek: ?! Sedaj Ti manjkajo le še vagoni muzejca :)

Mon - dekali su od Janija?

Mnogu su lijepe obe parnjače!
 

sini

Bivši član foruma
Eeee Sini, pa nisi naredil še dekale za SŽ CD:eek: ?! Sedaj Ti manjkajo le še vagoni muzejca :)

Gorči i hyperon za ta model sam se odlučio jer je ona išla u penziu i da ostane uspomena na nju
kad je još prošle godine vozila muzejski vlak.A vagoni su u pripremi tako da bude cela kompozicija.

Evo još jedne fotke

168963195794743764427100.jpg


LP Sini
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Sini, verjemi da ne bo dolgo časa v penzionu, mogoče leto ali dve pol pa nazaj na delo!
 

sini

Bivši član foruma
Sini, verjemi da ne bo dolgo časa v penzionu, mogoče leto ali dve pol pa nazaj na delo!

Goran da se ti reči pozlatile,bog daj da če biti tako.

LP Sini
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: za lepe reci momci - podrska je uvek dobrodosla u svakakom obliku! :palac_gore:
Sini, svaka cast za preradu, model je pljunuta "1:1" lepotica!
Imate srece vi modelari iz Slovenije da oko vas jos uvek mogu da se nadju reikvije u veoma ocuvanom stanju.:aplauz:
......................................................................................................................................................................................................................................................................

Evo da iskoristim i da jednim odgovorom odgovorima na par "kako i zasto" PP-pitanja:

Prvo sam nalepio dekale/oznake na model, posle toga ga pospricao sa crnom bojom da bi dobio onaj prljavo/zamasceni izgled i na kraju sve to pospricao bezbojnim i NEsjajnim (mat) lakom.
Ideju sam dobio od jednog svede koji je dosao do saznjanja da onaj Humbrol sprej daje taj prljavi izgled i da odgovara kako za parnjace tako i za
postolja na vagonima zajedno sa tockovima (uskoro cu da ga isprobam i na postolja).
Boja se veoma brzo susi tako da vec posle par minuta mozete da planirate nanosenje laka.
Samo trebate da spricate sa sto vece daljine, ja vam ne preporucujem da je to blize od 25-30 cm.

Crnu boju sam spricao neravnomerno (tamo gde se zeli tamo se sprica); sloj laka sam se trudio da obuhvati sve delove modela i spricao sam dva tanka sloja.
Vise puta (3 ili 4, ne secam se tacno) sam lakom pospricao samo dekale i oznake da bi ih zastitio od mogucih ostecivanja prilikom hvatanja modela.

Znaci, crnu boju sam spricao samo jednom; lakom sam prosao dvaput celi model i plus 1-2 puta preko dekala/oznaka.

Detaljnije i konacno postarivanje ce biti kasnije, kad se dodaju jos par detalja koje sam zaboravio gde sam ih ostavio - moram da ih prvo nadjem.:(

Razlika je odprilike ova, mada se "u zivo" puno bolje vidi i "oseca" prljavstina i masnoca.
JŽ-JЖ 33-090 0DSC02019d.jpg

Lak i boja koje sam upotrebio:
LakBojaSprejDSC04317.JPG
 

Davor

Veteran foruma
Ne mogu odoleti da ne postavim jednu fotku serije 33.
Obzirom da je ova lepotica fotografisana 1984, nema previše "prljavštine". Tako da je tvoj rad :palci_gore:
ruma šabac 01. 09. 1984..jpg
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
kolega Mon ovo je mrak!! e sad kad bi moj pokojni susjed vidio ovako zmazanu 33 seriju čovjek bi poludio, naime parne lokomotive su se nekad brisale, čistile, prale prije, za vrijeme i nakon puta i uglavnom su bile čiste. za to se čak dobivala i nagrada.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh