JŽ 36 - Hornby-Rivarossi BR 58

Thommo

 
Osoblje foruma
Jedno pitanje za poznavaoce - da li su JŽ parnjače (generalno) imale crvene kotače i podvozje, kakvo je na njemačkim makinama bilo uobičajeno?
 

matija

Član foruma
Neke da neke ne. Konkretno JŽ 36 nije imala crveni podvoz samo neke detalje u crvenom, što ja nazivam JŽ šemom bojenja.
 

crhav

Aktivan član
To sam pronasao na nekom web-u i kopirao......gdje se nalazi (?) cini mi se negdje u SLO!
Velimir
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Lijepo, lijepo, osim pločica i crvenih detalja po polugama i tenderu, ima li još kakvih detalja koje treba promijeniti? :)
Zavisi koji broj češ modelirati. Jedne imaju 2 rezervoara na desnome boku, druge 3, neki su nad pločom, drugi dolje, neke imaju dve peskare na kotlu, druge jednu, možeš imati povišen tender, na tenderu još neki rezervoar...
Počni sa sakupljanjem slika, ima ih na netu - H.J.Brutzer, Detlef Schlikorr. Ako želiš 36-013, nju imaš u muzeju u Ljubljani.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Hvala Gorane, poceo sam sa skupljanjem slika i skupio sam vec dosta informacija.
:) :)
Ima toliko varijanti... tako da je tesko odabrati verziju :) :) možda je najbolje odabrati onu koja najviše sliči modelu odnosno obratno :)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ja imam samo Roco lokomotivu. Roco lijepo vozi, sve okej ali je recimo "stara" lokomotiva. Za Rivarossijevu (Hornby Rivarossi) nisam čuo ništa slabo no po detajlima je bolja od Roco i naravno novija. Stvar odluke i novca.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Slikom na sliku
Pogled sa desne strane - Rivarossi
upload_2016-12-15_13-42-11.png
Jouef
upload_2016-12-15_14-5-44.png



Lijeva strana - Rivarossi
JZ 36.JPG
Jouef
upload_2016-12-15_14-4-19.png

Na slici su dvije Rivarosijeve lokse. U obir uz ROCO dolazi i Jouef HJ2297 ako zažmrimimo na dimnjak i manjak cijevi hehe
Dakle mislim da se ova OBB 658 - Rivarossi HR2551 jako dobro uklapa iz više razloga. DR 58 ima puno više razlika u detaljima na kotlu.
Lokomotiva je novo izdana, metalna je, ima pripremu za digitalizaciju (NEM 660 - 21 pin) i pripremu zvuk (priprema je za zvučnik promjera 28mm) i ima novi tip motora i zamašnjak. ROCO model je prestar i previše ima posla iako zbog plastičnog kućišta prerade su jednostavnije.

Eto mislim da je RIvarossi HR2551 :) odličan kandidat :cool_2:
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
A kako stoji Marklinova verzija ove lokomotive za prisličenje u JŽ varijantu?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh