JŽ 441 - Prerada

Mon

 
Osoblje foruma
željko halambek kaže:
...Npr. serija 441 "Asea".
Mogla bi se koristit osnova od Roco, koji već radi sličnu lokomotivu Sj Rc4...
Rocova SJ rc4 moze da se koristi za 441 ali mislim da je bolje da se uzme Rocova ÖBB 1043
zbog gornjih farova i pantografa:
JZ 441 - SJ rc4 Roco.jpg JZ 441 - ÖBB 1043 Roco.JPG
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pa i ja ne bih imao ništa protiv jedne JŽ ili HŽ Asee... ;)
 

SHUCA

Poznati forumaš
Mon kaže:
kupuj 1043 i baci se na posao! :)
To baš i nije tako lako :(
Možda na prvi pogled deluju isto :??: ali je podosta razlika u dimenzijama a naročito zakrivljenim površinama,
između JŽ Rb-2 i Obb- Rc 4 :D
Čela lok, krov,prečnik osovina,dimenzije okana.....itd
Jednostavno rečeno-nema šanse da dobijete onaj ZDEPAST izgled Rb-2 JŽ...
asea 441.jpg
 

željko halambek

Veteran foruma


SHUCA kaže:
Mon kaže:
kupuj 1043 i baci se na posao! :)
To baš i nije tako lako :(
Možda na prvi pogled deluju isto :??: ali je podosta razlika u dimenzijama a naročito zakrivljenim površinama,
između JŽ Rb-2 i Obb- Rc 4 :D
Čela lok, krov,prečnik osovina,dimenzije okana.....itd

Vjetrobranska stakla su ravna i večih dimenzija u odnosu na 441.


Stvarno bi se isplatilo da netko krene raditi 441.
Npr. Slavko ili Markez kao što sad rade 661 i 663.

Tržište bi bilo veliko: JŽ, HŽ, ŽBH, ŽFBH, ŽRS, ŽCG, ŽS, MŽ, TCCD,
 

Mon

 
Osoblje foruma


SHUCA kaže:
...nema šanse da dobijete onaj ZDEPAST izgled Rb-2 JŽ...
Potpuno se slazem! Sve nase lokomotive su unikatne, zato i niko nece da nam napravi modele! LOL
Salu nastranu, ipak je to najslicnija lokomotiva nasoj 441; meni licno uopste ne smetaju one razlike koje je SHUCA nabrojao...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021


Mon kaže:
Gorchi kaže:
Pa i ja ne bih imao ništa protiv jedne JŽ ili HŽ Asee... ;)
Gorchi, kupuj 1043 i baci se na posao! :)
Zaista sam pomišljao na to ali problem mi je slobodno vrijeme u poslednjim mjesecima :S: Onda dolazi i ono najbitnije a to je usvojiti kakve sve su razlike. Pošto Asee u Sloveniji nikad nisu vozile i teško da će nekog dana onda treba doći u Hrvatsku pa da se ih dobro uslika i ogleda. Još bolje bi bilo dobiti i kakav nacrt a to je već druga prića...
Zato zasad samo pratim debatu pa da vidimo, kaj u stvari izgleda tako kao na Roco modelu a kaj bi bilo treba prepraviti...

Btw, kako stojite sa ljevenjem plastike kako Miloš Jocif to radi sa svojim modelima (uz malu moju pomoć)?
 

alsbgd

Član foruma
Slazem se sa G. Shucom, da je tesko postici daj zdepasti izgled!!!
Ali ako mnogo zelis taj model, zazmuris na jedno oko, ofarbas je u
narandzasto, i eto ti nesto sto mnogo lici na seriju 441...

Evo kako sam je uradio...
jz441.JPG
Lici, zar ne? ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
alsbgd kaže:
...Lici, zar ne? ;)
Aha, super je! :palci_gore:
Evo moje, boja je crvena tempera pomesana sa narandzastom.
Ovo je moj sin probno ofarbao cetkicom i nalepio provizorne dekale
da bi samo videli kako bi izgledala.
Cekamo godisnji odmor da bi smo je "pravo" sredili u makedonsku JZ.
JZ441754 Roco63762.jpg
 

damir661

Veteran foruma
Tržište bi bilo veliko: JŽ, HŽ, ŽBH, ŽFBH, ŽRS, ŽCG, ŽS, MŽ, TCCD,
ZCG nije imala lok 441 nikada.

Onda dolazi i ono najbitnije a to je usvojiti kakve sve su razlike. Pošto Asee u Sloveniji nikad nisu vozile i teško da će nekog dana onda treba doći u Hrvatsku pa da se ih dobro uslika i ogleda. Još bolje bi bilo dobiti i kakav nacrt a to je već druga prića...
Zato zasad samo pratim debatu pa da vidimo, kaj u stvari izgleda tako kao na Roco modelu a kaj bi bilo treba prepraviti...

Razlike su velike, bilo gledano u odnosu na model, bilo gledano medju razlicitim varijantama lok u stvarnosti, a njih ima dosta i to bilo u originalu ili zbog raznih modifiacija,prepravki tokom eksploatacije.

Nisam strucnjak za prerade, ali moje misljenje je da se od rocovog modela u principu moze iskoristiti samo frem, sa svim motorom i prenosim i obrtnim postoljima, dok bi s druge strane trebalo razviti potpuno novu sasiju i samo je nasaditi na frem.

Ako izuzmeno razlike u bojama, natpisima, logotipima, zel. upravama i sl. u originalu se vizuelno razlikuju 7 verzija lok 441.
1. varijanta su lok podserije 441-000,500, koje imaju originalna svetla od tri fara, zatim, peskare na postoljima, i stare raonike (sliak ce sve pojasniti)

Copyofjz441.jpg


2. varijanta su lok podserije 300 i 400 koje izmedju ceonih svetla imaju uticnicu za singrin rad i jedno "crevo", ostalo je isto kao i kod predhodne
4.jpg


3. varijanta lok podserije 600 koje imaju drugaciji raonik, jednostruka svetla, otvore za peskare na sasiji, a obrtna postolja kao i kod predhodnih
ZelezniceSrbije-ElektricnaLokomotiv.jpg


4. i 5. varijanta su lok poboljsane konstrukcije, kod ove grupe lok imamo par zackoljica, ove lok imaju potpuno drugacija obrtna postolja, sa malo drugacijim resenjima vesanja i drugacijem ogibljenjem, zatim peskare su skinute sa postolja, a otvori su premesteni na sasiju. Lok poboljasne konstrukcije su 441-400 (ZTP ZG 425-434, danas HZ 1141-100) i imaju drugacija postolja, drugacije peskare, jednostruka svetla, i vetrobranska stakla su za nijansu podignuta (kao kod kasnijih brojeva podserije 700) i drugacije raonike. Ono sto vazi sa podseriju 400 ,slicno je i za bosansku podseriju 800 s tim sto one nemaju uticnicu a sinhron rad izmaedju farova.
IMG_3368.jpg


Podserija 700 ima isto drugacija postolja, otvore za peskare na sasiji, pantografe okrenute na drugu stranu, medjutim kod nje ima cak tri razlicite verzije.
prva je varijnta 441-7 (701-710 ZTP BG) koje imaju povecano vetrobransko staklo u odnosu na ostale lok
441-708aBG.jpg


druga 441-7 (711-745 ZTP ZG) imaju uticnicu za sinhron rad izmedju farova, a vetrobransko staklo je uzdignuto kao kod podserije 800
Jz441-744-1.jpg


treca 441-7 (746-755 ZTP BG I SK) koje s iste kao i 441-7 ZTP ZG s tim sto nemaju uticnicu za sinhron rad izmedju farova
441-754.jpg


Izvinjavam se, ako sam vas malo udavio sa ovim, ali ovo je najkrace receno sve sto se u originalu razlikovalo medju lok 441 za vreme JZ-a. Vremenom je dolazilo do modifikacija, lok koje su imale trostruka svetla su dobijala jednostruka, zatim novije raonike (kao kod pod700), menjale su se peskare, kombinovalo se s tim stvarima kako se stizalo, pa danas a pro po toga ima mnogo kombinacija.

U donosu na model ima isto puno razlika
 

Mon

 
Osoblje foruma
BRAVO Damire! :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
Sta bi smo mi modelari bez istinskih EXPERTA!
Posto nam je Damir dao opis svih 441, nadam se da ce neko da smogne snage i umece i da
napravi neku od opisanih!
A ja cu do tada da vozikam Roco-vku...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Vow, bravo za ovu opširnu analizu! :palac_gore:

Ja sigurno neću ni dirnuti svoje Roco 1043-ke, jer su mi to najdraže lokse...

7ca2a5de43785db66db8dff25c8b5abc_scrn.jpg


...ali ne bi imao ništa protiv da netko od samograditelja napravi nadgrađe koje točno odgovara na Roco osnovu!

:palci_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
damir661 kaže:
Izvinjavam se, ako sam vas malo udavio sa ovim, ali ovo je najkrace receno sve sto se u originalu razlikovalo medju lok 441 za vreme JZ-a. Vremenom je dolazilo do modifikacija, lok koje su imale trostruka svetla su dobijala jednostruka, zatim novije raonike (kao kod pod700), menjale su se peskare, kombinovalo se s tim stvarima kako se stizalo, pa danas a pro po toga ima mnogo kombinacija.

U donosu na model ima isto puno razlika
Damir, uopšte nisi nas udavio sa time, naopako za mene je to jako zanimljivo jer nisam nikada tačno znao kakve su razlike. Zato nemam ništa protiv takvog elaborata, naprotiv, što više podatak tim bolje.
Kad pišeš da su otvori za pjeskare na šasiji pretpostavljam da su to oni okrugli izvori sa nekim trikutom iznutra?
Ako gledam onu skicu i uspordim ju s tim slikama ne vidim najbolje kako je sa krovom iznad mašinovođe. Prema skici morao bi biti nagib prema čelu a na tim fotkama ih ne vidim. Mogu zamoliti za koju fotku gdje bi se krov mogao bolje videti? I pošto govorimo o krovu jel postoje kakve razlike u opremi krova gledano prema seriji? Recimo vidim da su kod nekih serija pantografi drugćije obrnuti...
Evo zasad toliko. Kasnije možemo reći još nešto oko postolja :)

Puno hvala za informacije!
 

SHUCA

Poznati forumaš
Dosta toga je već rečeno....ALSBGD dobro ti je razmišljanje bolje išta no ništa :D
Slažem se sa time,ali, pogledajte malo bolje KOLIKO te ,naoko,SITNE razlike utiču na UKUPAN utisak :geek:
Po meni je najgore sa postoljima,JŽ Asea ima manji prečnik i POKRIVENIJE točkove armaturom.
Na OBB su točkovi dosta goli... Pogledajte i raspored ventilacionih otvora pod krovom kao i KOLIKO je krov višlji od njih,na JŽ....
Krov je valjkast i ispupčeni "padajući" ka kraju čela, dok je na drugoj OBRIJAN ;)
Evo dve fotke za vizuelno poređenje :
A166_IMG_1558_1.jpg
aJZ441754%20Roco63762.jpg

Gledajte naizmenično jednu pa drugu........shvatićete.
Sam krov je daleko od krova na OBB Rc-4,ali to će Damir već dopuniti sa fotografijama.

Inače,zbog razlike u obrtnim postoljima i prečniku osovina, trebalo bi za PRAVI model raditi i to od NULE !
 

damir661

Veteran foruma
I pošto govorimo o krovu jel postoje kakve razlike u opremi krova gledano prema seriji? Recimo vidim da su kod nekih serija pantografi drugćije obrnuti...

Pantografi su okrenuti za 180stepeni kod svih lok 441 podserije 700, dok ostale imaju normalne. Inace krvona oprema je ista kod svih podserija.
Ovo je skica krovne opreme lok 441
IMG_0024.jpg


Kad pišeš da su otvori za pjeskare na šasiji pretpostavljam da su to oni okrugli izvori sa nekim trikutom iznutra?
Tako je, ima ih 4 ukupno na svakoj strani.

Ako gledam onu skicu i uspordim ju s tim slikama ne vidim najbolje kako je sa krovom iznad mašinovođe. Prema skici morao bi biti nagib prema čelu a na tim fotkama ih ne vidim. Mogu zamoliti za koju fotku gdje bi se krov mogao bolje videti?
Ovo su jedine skice sanduka i krovne opreme koje imam, nadam se da su autenticne tj da su krive na skici iste kao i u stvarnosti, ali se barem donekle moze steci kakva orijentacija. Ostaje da proverim jedino na realnim slikama
IMG_0028.jpg

IMG_0031.jpg


Kasnije možemo reći još nešto oko postolja
Evo i skica postolja lokomotiva ranijih podserije, nazalost skicu za ono drugo nemam, potrudicu se da nabavim
IMG_0027.jpg

IMG_0032.jpg
 

damir661

Veteran foruma
SHUCA kaže:
Dosta toga je već rečeno....ALSBGD dobro ti je razmišljanje bolje išta no ništa :D
Slažem se sa time,ali, pogledajte malo bolje KOLIKO te ,naoko,SITNE razlike utiču na UKUPAN utisak :geek:
Po meni je najgore sa postoljima,JŽ Asea ima manji prečnik i POKRIVENIJE točkove armaturom.
Na OBB su točkovi dosta goli... Pogledajte i raspored ventilacionih otvora pod krovom kao i KOLIKO je krov višlji od njih,na JŽ....
Krov je valjkast i ispupčeni "padajući" ka kraju čela, dok je na drugoj OBRIJAN ;)
Evo dve fotke za vizuelno poređenje :


Gledajte naizmenično jednu pa drugu........shvatićete.
Sam krov je daleko od krova na OBB Rc-4,ali to će Damir već dopuniti sa fotografijama.

Inače,zbog razlike u obrtnim postoljima i prečniku osovina, trebalo bi za PRAVI model raditi i to od NULE !


Da krov deluje da je visi, zato sto je ispuceniji. Razlike u odnosu na model mozemo do sutra navoditi jer ih ima dosta, kod vrata blizih sredini lok, postoji samo jedan otvor za nogu, dok kod OBB 1043 ima po dva ispod svakih vrata. Zatim krovna oprema na JZ i 1043 bi trebala da je ista, ali se razlikuje njihov razmestaj po krovu, dosta toga se vidi na slikama koje je stavio Shuca. Na 441 je glavni prekidac na sredini lok, a kod 1043 je blizi celima.
Primecujem i neke razlike izmedju postolja, kod 441 je to drugacije dok je na modelu drugacije. Na slici modela se vide samo verovatno kutije AKU baterija, dok na 441 na toj strani postoji jos i jedan mali rezervoar za vazduh i kutijica za radinocki prikljucak, a sa druge strane je komplet glavni rezervoar za vazduh i to jednostruki, dok je koliko vidim kod 1043 iz dva dela. Stepenice na vratima blizim sredini lok, su suzene i pomerene blize strani postolja prema sredini lok, dok su kod 1043 iste na svim vratima. resetke iznad przora masinskog prostora se razlikuju, kod 441 ih ima ukupno 9 i to jednakih, dok su kod 1043 drugaciji ima ih vise i razlicitih duzina. Kod 1043 postoji ona ogromna rupa ili otvor ispod bocnih prozora upravljacnice, sto su verovatno otvori za peskare, ali njih na 441 nema, vec su rasporedjeni na drugaciji nacin.
Takodje primecujem na modelu od 1043 neku kosu izbocinu prema sredini lokomotive na unutranjim stranama obrtnih postolja, sto na 441 nema

Po meni je najgore sa postoljima,JŽ Asea ima manji prečnik i POKRIVENIJE točkove armaturom.
Tu gresis ta armatura postoji i na modelu, samo se ne vidi dobro.

Evo nekoliko slika 441 sa strane gde se kolko-tolko moze videti koliko je krov ispupcen
441751.jpg

441_086.jpg

Zeleznica-ElektricnaLokomotiva441-4.jpg

Dusko379.jpg

30159_108657202510560_1000009884356.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Bogami ste puno toga nakucali ali samo zanimljive stvari :) Ako ima još ko kakvu zanimljivu sliku krova sa bolje vidnom električnom opremom ja bih se preporućio :)

Imam još jedno maleno pitanjce oko svetla odnosno glavnim farovima. Za vrijeme SFRJ kada sam putovao iz Ljubljane prema Ploćama (tadašnjemu Kardeljevu) i natrag ja se sjećam samo lokomotiva sa 3 lampama, sada tih praktično nema ali imam osjećaj, da ovi glavni farovi sa jednom lampom mogu biti u dve velićine. Pitam se, da li su originalno lokomotive koje su došle na JŽ imale 3 lampe pa su ih kasnije preradili na jednu lampu ili su one lokomotive koje su sagradili u Grazu imale 3 lampe a one sgradjene kod nas (Končar?) imale samo jedan ili...?
 

damir661

Veteran foruma
U pocetku su sve lokomotive racunajuci i podseriju 500 imale trostruka svetla bilo da su originalno dosle iz Graca ili da su licencne iz Koncara (441-000,300,400,500), jedino nisam siguran za podseriju 100 i 600, dok su lokomotive poboljsane konstrukcije (zagrebacke 441-400,zatim podserije 700 i 800) originalno izlazile sa jednostrukim svetlima.
Bitno je napomenuti da se od tih trostrukih svetala nisu sekla dva, pa je ostalo jedno, nego su to sasvim novo ugradjena svetla, tako da ne bi trebalo biti razlike u velicini.

Evo jos slika krovne opreme.
KROV442.jpg

KROV441.jpg

KROV443.jpg

KROV444.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh