JŽ 442 / HŽ 1142 ( Brena ) u H0

NClight

Hybernated
Kolega Dražen Bijelić ( drazenb67 ) najavio je model JŽ 442/ HŽ 1142 / "Brena" u H0
http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=8294
drazenb67 kaže:
U izradi je model ove lokomotive ,koji će se moći nabaviti vjerojatno od početka iduće godine.
Model će biti ljevan od resina.
Ideja je da onaj koji je želi nabavi "Roco" Aseu (kao za 441),a ja onda na njezino podvozje-budući da je identično-postavljam novu karoseriju.
Zelio bi da mi se jave svi koje bi ovo zanimalo,kako bi vidjeo ima li interesa.To je ipak nasa poznata lokomotiva,a u modelu je nema.

picturenj8.jpg
 

drazenb67

Član foruma
Pozdrav svima i hvala na pozivu1
Kako sam obično u stisci s vremenom,na forumima nisam pretjerano aktivan,ali ipak više-manje pratim interesantne mi teme.
Po pitanj najavljenog modela,stvari idu prama naprijed,ali ipak molim za strpljenje,jer se u takvim poslovima često naiđe na neki problem(najčešće sitnica),koji onda zakoči stvar.Trenutno imam problem sa naljepnicama(decalima),ali i to će se rješiti.
Po pitanju pogona ,karoserija je prilagođena za ROco podvozje.a kojiu točno(broj) lokomotivu treba nabaviti,kao i cijene i ostale stvari napisat ću drugom prilikom.
 

NClight

Hybernated
drazenb67
:welcome
Izuzetno mi je drago da si prisutan i na ovom, velikom >:) forumu o malim željeznicama :ples
Piši kada stigneš, nema obaveze... ipak je ovo hobi ;)

Kada ćeš imati višak vremena, predstavi se sa kojim slovcem, a bilo bi lijepo ako bi mogao pokazati i pokoju fotku svojih modela koje si do sada napravio i onih koji su još za narudžbu i prodaju. Interes za "domaće" stvari postoji, samo se ljudi ne snalaze u nabavci i neznaju tko sve radi (još uvijek)... a ovo je dobar način da ih se informira.

Samo naprijed, i obavještavaj nas o napretku ;)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Welcome aboard, Dražene.
Sve nas svrbi vidjeti Brenu u H0, a što se tiče decala, imam nešto iskustva, pa ako ikako mogu pomoći, javi se.
 

mali.paja

Član foruma
Neverovatno ali istinito: prva elekto-lokomotiva u Đevđeliji (Makedonija) je bila glavom i bradom: JŽ 442-001 !!!:o:o

View attachment 41813 :sef:

Eto... od Dražena nit traga nit glasa... gde sad da ja JŽ 442 u H0 tražim!? :plac:
.
Lokomotivu do Beograda vozio ili pratio Pejo Čičak. Od Beograda pa dalje u Makedoniju je strojovođa bio Ljubo Babić. Ne sjećam se da li je lokomotiva sama vozila ili je bila u sastavu nekog vlaka. Radi toga sam i napisao "vozio ili pratio".
 
  • Like
Reactions: Mon

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon: za info Mali Paja!

Pitam se kako i zašto je ova loksa dospela u Đevđeliju? Kojim povodom?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Negde se spominje da je elektrifikacija završena 1986 ili 1987 godine... kako i da je ja mislim da je loksa bila počasni gost u Đevđeliji a kad i zašto ćemo valjda saznati od upućenijih.

Da se vratimo na model: Dražen navodi da je za osnovu svoje prerade uzeo Roco 1043. Jel' možda još eko pokušao da dobie model ove lokse u H0?
0. JZ 442 - skica.jpg
 

mali.paja

Član foruma
:naklon: za info Mali Paja!

Pitam se kako i zašto je ova loksa dospela u Đevđeliju? Kojim povodom?
Lokomotiva je bila praktički u svim ŽTP-ima osim Skopja što na vožnji što probama. Osim Zagreba najviše se lokomotiva ispitivala i testirala na pruzi Ploče-Sarajevo-Ploče. Mislim da je bila nekih mjesec namanje ako ne i više. Znam da je strojovođa zaradio i više nego dobro. Tu je bilo more prekovremenih dnevnice i što ne sve. Čak mislim da je to plaćao sve Končar. Kroz Srbiju nije bilo nekog posebnog testiranja osim što je lokomotiva vukla vlak 101/100, Sava. Lokomotiva je bila i nekih par dana na barskoj pruzi (najviše 1 tjedan).
Mada nije sa ovim povezano svejedno ću napisati. Zagrebačke lokomotive serije 661 sa zagrebačkim osobljem vozile su brze vlakove na relaciji Skopje-Solun. To je trajalo nekih mjesec dana negdje '78 ili '79. Čak mislim da su i drugi ŽTP-i davali svoje lokomotive. Iz Zagrba znam da je išao strojovođa Čedo Trkulja. Ostalih se ne sjećam. Mislim da su išle 3-4 partije. Ljudi su bili zadovoljni jer su onaj dio za Grčku dobivali plaću u dolarima.
 

1borna

Veteran foruma
Prerada Brene na bazi Maerklin Asea-e po ZES-u (stara jedno 15 i više godina, lokomotiva je prešla već dosta kilometara)
DSCN3482_zps7a43baa1.jpg
DSCN3483_zpsd8d0d755.jpg
DSCN3481_zpsb4f6ac67.jpg
 

sase

Član foruma
Kad sam bio mali odprilike 6-7 godina dok je moj djed setao u depo Lisice Skopje dobro se secam da sam vidio ovu lokomotivu tamo i mislim da je vukla vagone za pervoz automobila.
 

nepco

Član foruma
Da li je neko od modelara vičan izradi 3D modela, da izradi model šasije za ovu lokomotivu.
Imam mogućnost štampe na 3D štampaču, ali bi mi trebao model šasije i osnove za Fleschmann OBB 1043 ili 1044 osnovu.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh