JŽ 461- Prerada

jz 363

Novi član
Pozdrav svim članovima foruma,

iako već godinama registrovan na „Malim željeznicama“, do sada sam bio samo pasivni pratilac tema. U međuvremenu, učeći na iskustvima drugih, uplovio sam aktivnije u onaj segment našeg hobija, zasnovan na svojeručnim preradama. Shvativši da neke od željenih domaćih modela neću još dugo dočekati u serijskoj izradi (ako uopšte), počeo sam da prikupljam materijale i alat, da se upoznajem s tehnikama prerade. Motivacija i pomoć prijatelja, već afirmisanog modelara u našem hobiju, dodatno me je povukla na delanje. Potom je nastupio i period kovid-zatvaranja, s nešto više slobodnog vremena za rad tokom kog sam započeo par prerada. Sada kada su neki od davno željenih modela završeni, hteo sam da prezentujem proces njihove izrade, smatrajući da bi ostalim pratiocima foruma mogao biti zanimljiv.

Za osnovu prerade, uzeo sam model Amintiri-jeve lokomotive CFR EA 060, u originalnom CFR farbanju – koje nijansama odgovara i originalnom farbanju serije JŽ 461. Budući da u to vreme još nisam bio ovladao tehnikom farbanja vazdušnim pištoljem, odlučio sam da pokušam da zadržim originalno bojenje modela.

Osnova za preradu, Amintiri Feroviare AF10011:

0.jpg


1. korak

Karoserija je skinuta sa šasije, demontirani su originalni CFR makazasti pantografi i odstranjeni rešetkasti štitnici sa rubova krova koji ne postoje na JŽ verziji. Odrezao sam reflektore, koji su na rumunskoj varijanti pozicionirani vodoravno (za razliku od naših lokomotva, na kojima su postavljeni uspravno). Potom sam pristupio brisanju bočnih i čeonih „CFR“ oznaka, koristeći tečnost koja odstranjuje tampon-štampu, ali ne i boju (bar je ne odstranjuje u prvom trenutku, ako ste pažljivi). Odrezana su i donja (zatvorena) svetla na uglovima prsne grede, kojih nema na našim „Rumunkama“.

1.jpg

2.jpg

3.jpg
 

jz 363

Novi član
2. korak

Sada već počinju ozbiljniji radovi na preradi. Kao što znate, na lokomotivama JŽ 461 raspored bočnih prozora i vrata, u odnosu na CFR EA-060 je pozicioniran „u ogledalu“. Moj cilj je upravo da izrezivanjem i rokadom vrata i dela bočnih prozora, dobijem našu verziju. Postojeće otvore za stepenice popunio sam modelarskim gitom, i istovremeno izrezao tj. napravio nove otvore za stepenice na odgovarajućim pozicijama. Na krovu sam popunio rupe-otvore u kojima su bili postavljeni izolatori – nosači makazastih pantografa.

4.jpg

5.jpg

6.jpg
 

jz 363

Novi član
3. korak

Sledi najpipaviji, najteži i najtraumatičniji deo prerade – izrezivanje i premeštanje delova karoserije s vratima i prozorima. Po četiri dela (polja) na svakom boku. Vrata kabine potrebno je pažljivo izrezati i prebaciti na prednji (desni) deo karoserije, na mesto sa koga će (u jednakim dimenzijama) biti izrezan deo oko i ispod širokog bočnog prozora. Taj deo, prebaciću na levi deo boka. Isti postupak, izvršiću i s postojećim desnim vratima (ulaz u mašinski prostor) koja ću prebaciti na levu stranu – na mesto na kom se nalazi 1. okrugli prozor (gledano s leva na desno). Nadam se da opis nije suviše konfuzan, a nakon uvida u slike, postupak će biti jasniji.

7.jpg

8.jpg

9.jpg

4. korak

Nakon što su svi delovi uspešno izrezani, sledi njihovo umetanje na nove pozicije i provera uspelosti – budući da nije planirano novo farbanje karoserije (već samo njeno „zafarbavanje“, tamo gde je najnužnije), od izuzetne je važnosti da pravac pružanja okruglih prozora (i plave crte ispod njih) ostane u pravoj liniji. Zadatak je u najvećoj meri ispunjen, pozicioniranje se vrši pažljivo, kako bi eventualno odstupanje bilo minimalno.

10.jpg

P.S. Zbog ograničenja broja fotografija u jednom postu, moram ceo materijal da razdelim na više postova. Pardonirajte.
 

jz 363

Novi član
5. korak

Nakon pozicioniranja umetnutih delova, isti se jako pažljivo lepe i konačno fiksiraju u svoja nova mesta, pomoću super lepka; ovo je još jedan tenzičan momenat u preradi, jer kao što znamo, vremena za popravku praktično nema, umetanje mora biti precizno. Nakon toga, sledi popunjavanje eventualnih rezova (koji su neminovno nastali, u manjoj ili većoj meri) modelarskom git-pastom. Nanošenje, brušenje, ponovno nanošenje i brušenje... kako bi se sve poravnalo i neutralisali rezovi i pregibi. Ova mesta kamufliraću kasnije tako što ću zamešati što verniju nijansu sive, plave i bele boje, a ukoliko to ne pomogne – pomoći će „prljanje“ modela na kraju.

U ovom koraku, čeka me još jedan zadatak – sužavanje levog i proširenje desnog ugaonog prozora na kabinama. Na levoj strani, prozor se „zatvara“ dodavanjem parčeta stiren plastike, dok na desnoj strani isecam sam okvir prozora i pomeram ga ka vratima kabine, šireći tako prostor za novo staklo. I ovo je pipav deo posla, nakon koga će biti potrebno dodatno gitovanje nastalih sitnih rupa i zafarbavanje novih polja.

14.jpg

13.jpg

12.jpg

11.jpg
6. korak

Nakon što su svi delovi umetnuti i zalepljeni, prozori suženi i prošireni, sledi određivanje odgovarajućih nijansi sive i plave boje (mešanjem) i farbanje potrebnih mesta. Pre farbanja, potrebno je izvršiti još jednu preradu – izraditi stepenik sa okvirom kod levog postolja (ispod vrata za ulaz u mašinski prostor), a istovremeno iseći, tj. odstraniti postojeći stepenik kod desnog postolja (koji ne treba da postoji, budući da tu više nema vrata). Na uglovima prsnih greda, dodata su postolja za stajanje (na mestima odstranjenih donjih bočnih svetala), izrađena od stirena. Sledi zafarbavanje.

16.jpg
 

jz 363

Novi član
7. korak

Najteži deo prerade je gotov. Slede sitniji, ali podjednako bitni radovi – pravljenje čeonih reflektora (kombinacijom stirena i git-paste) i farbanje plugova kako bi odgovarali onim na JŽ „Rumunkama“. Ovaj deo prerade je već zabavan.

Budući da u modelarstvu nisam hobista-purista, dostizanje stoprocentne „autentičnosti“ modela u odnosu na prototip mi nije glavna vodilja u radu. Umesto toga, u mojoj preradi je prisutnija umetnička crta, što znači da model izrađujem onako kako ga ja „vidim“, tj. doživljavam – u odnosu na svoju percepciju i sećanje vezano uz detalje, nijanse i druge pojedinosti prave lokomotive. Ne mogu da odredim da li mi se više sviđa „Rumunka“ na kojoj je prsna greda ofarbana u plavo, ili u crveno. Stoga odlučujem da na jednoj strani zadržim originalno (crveno) farbanje, a na drugoj taj deo zafarbavam u plavo. Ne marim za to što u stvarnosti najverovatnije nije postojao takav slučaj – uostalom, ni iz jedne vizure nije moguće istovremeno sagledati oba čela lokomotive (ni modela, ni prave), da bi to oku zasmetalo.

18.jpg

20.jpg

21.jpg

8. korak

Najlepše za kraj – sledi postavljanje krovnih nosača pantografa (isečenih od stirenskih profila odgovarajućeg oblika i promera), izolatora i delova krovne opreme (poput kosog katodnog odvodnika, valjda), te montaža polumakazastih pantografa. Prethodno odrezani i sačuvani reflektori su vraćeni, tj. nalepljeni na novooblikovano mesto, a umetnuta su i zalepljena stakla u ugaone prozore – postojeća, kao i dodatna nova, napravljena od providne pvc folije. Ofarbane su i gumene lajsne – prozorski okviri.

Primetni tragovi „hirurške intervencije“ na jednom od bokova Rumunke me ne obeshrabruju – naprotiv, inspiracija su za još jednu zabavu; postarivanje, tj. „prljanje“ modela. Koji će (opet shodno mojim željama i doživljaju modela) biti zaprljan samo s jedne strane, i prikazivaće stanje lokomotive nakon dužeg perioda eksploatacije. Gledana s druge strane, moja „Rumunka“ će biti čista i sjajna, u stanju neposredno po izlasku na pruge iz fabrike „Electroputere“.

22.jpg

23.jpg
 

jz 363

Novi član
Lokomotiva je delimično obeležena, tj. zalepljene su oznake pripadnosti železnici i seriji. JŽ 461-003. Ostatak oznaka, biće dodat ubuduće. Rezultat:

24.JPG

25.JPG

26.JPG

27.JPG

I za kraj...

Prilikom prerade u JŽ model, na ovoj lokomotivi su svesno izostale bar 2 prepravke koje bi bile potrebne da bi model u potpunosti odgovarao domaćem prototipu. Pažljivom posmatraču i znalcu, biće jasno koje. Nakon početnog premišljanja, od njih sam ipak odustao, jer mom oku ovi detalji nisu bitni, a vizuelni rezultat bi za moj ukus bio zanemariv, srazmerno trudu koji bi se u njih uložio.
 

Davor

Veteran foruma
Lokomotiva je delimično obeležena, tj. zalepljene su oznake pripadnosti železnici i seriji. JŽ 461-003. Ostatak oznaka, biće dodat ubuduće. Rezultat:

View attachment 124211

View attachment 124212

View attachment 124213

View attachment 124214

I za kraj...

Prilikom prerade u JŽ model, na ovoj lokomotivi su svesno izostale bar 2 prepravke koje bi bile potrebne da bi model u potpunosti odgovarao domaćem prototipu. Pažljivom posmatraču i znalcu, biće jasno koje. Nakon početnog premišljanja, od njih sam ipak odustao, jer mom oku ovi detalji nisu bitni, a vizuelni rezultat bi za moj ukus bio zanemariv, srazmerno trudu koji bi se u njih uložio.
Pult je ostao na istoj strani, nema bočnog natpisa Jugoslovenske železnice kao ni broja lokomotive na čelu ispod grba... :hihihi:
 

jz 363

Novi član
Hvala veliko svima na pohvalama, drago mi je da je ovaj "prvenac" naišao na lep prijem. Da, i pantografe bih mogao malo zaprljati, ali je krov generalno ostao čist (osim s jednog boka i to delimično), pa se zato ni pantografa nisam latio.

Pult je ostao na istoj strani, nema bočnog natpisa Jugoslovenske železnice kao ni broja lokomotive na čelu ispod grba... :hihihi:
Eto, za pult se uopšte nisam setio, a što se tiče bočnih i prednjih natpisa, oni će biti postavljeni, u skoroj budućnosti. Bez njih ne ide, svakako.
 

jz 363

Novi član
Da li može malo više slika makete? :daj_pivu::naklon:

To zapravo nije maketa, već mala eksperimentalna diorama, rađena kao pozadina za fotografisanje pokojeg modela. Eksperimentalna u smislu da sam na njoj uvežbavao kako se seku, lepe i posipaju koloseci, trava, peroni, kontaktni vod i sl. U principu bez mnogo detalja i dekoracija, tek da predstavlja deo omanje železničke stanice. Ali mogu da postavim kakvu fotografiju šireg kadra i detalja.
 

alsthom363

Novi član
Sve pohvale za rumunku i brižitku!
Za rumunku nisam siguran za čeone prozore da li si i njih menjao tj premeštao jer je to dodatna trauma....
 

alsthom363

Novi član
Nerazumem zasto ne izdaje acme jz verziju. Sada su uradili mav m63 icu koja imala samo 10 primeraka a ni te nisu dugo vozili. A napravise skroz novu karosseriju. Mislim da vise bi prodali od 461 ice od toga.
A koju maržu bi ACME imao na izradi JŽ/ŽS/ŽPCG/MŽ da pravi ogledalo kalup i produkciju od 100 modela 461 ili 1000 koliko bi ih krpilo da imaju prodaju?
Madjari imaju standard plus okolo dok ovde sa minimalcem od 300eur važi što će neko da kupi rumunku od ACME u JŽ.
 

nik

Veteran foruma
A koju maržu bi ACME imao na izradi JŽ/ŽS/ŽPCG/MŽ da pravi ogledalo kalup i produkciju od 100 modela 461 ili 1000 koliko bi ih krpilo da imaju prodaju?
Madjari imaju standard plus okolo dok ovde sa minimalcem od 300eur važi što će neko da kupi rumunku od ACME u JŽ.
A tržište u Rumunjskoj smo zaboravili...?

GFR 40-1004-7
40-1004-7OG:2.jpg


GFR 40-1008-8 + 40-1011-2
46662446465_b0401a0888_b.jpg


GFR 40-1023-7
40-1023-7DaOG:2.jpg


RO-GFR 91 53 040 1013-4
246-115967v0_20201030.jpg


RO-GFR 91 53 0 40-1023-3
19813058942_3c52d9abfc_b.jpg


:dada:
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh