JŽ 642/643 MOKO

Koje bojanje/oznake 642/643 su vam zanimljive?

  • JŽ - Jugoslavenske ž.

    Votes: 20 66.7%
  • HŽ - Hrvatske ž.

    Votes: 12 40.0%
  • ŽS - Ž. Srbije

    Votes: 5 16.7%
  • ŽFBH - Ž. Federacije BiH

    Votes: 3 10.0%
  • MŽ - makedonske Ž.

    Votes: 2 6.7%

  • Total voters
    30
  • Poll closed .

Stanley

Poznati forumaš
Re: Moko SŽ 642

Zaista prekrasan model.

Wile E Coyote kaže:
Stan, anketa je već bila pokrenuta za ovaj konkretan model na slovenskom forumu i prije nego što se počeo proizvoditi. Prvo, odaziv na poll je bio katastrofalno loš, a drugo, nisu se dobili relevantni podaci.
MoKo je očito htio čvrstu povratnu informaciju od modelara i barem približan broj zainteresiranih, no sve se razvodnilo.
Koliko sam vidio, na slovenskom forumu su se 34 čovjeka izjasnila da bi uzeli JŽ model bez obzira na cijenu. To baš nije zanemariv broj. S tim da bi neki zasigurno uzeli i više od jednog primjerka.
Naravno, slovenskim kolegama odgovara i model s oznakama SŽ.
I dalje mislim da bi na tržištu ex Yuge, ma koliko izgledalo siromašno, dobro prošli i modeli s oznakama JŽ. Ja bih svakako uzeo po jednu JŽ 642 i JŽ 643.
Ostaje nadati se da će se jednog dana pojaviti i takvi modeli.
P.S. Znam da modele JŽ 642/643 radi i g. Jovanović, ali ovo mi - bez uvrede - izgleda bolje.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Moko SŽ 642

Stanley kaže:
...ali ovo mi - bez uvrede - izgleda bolje.
Slazem se!
A pored izgleda Brankov model ima i prikljucak za dekoder :palac_gore: sto Slavkov model koliko ja znam nema.
 

gagy222

Aktivan član
Re: Moko SŽ 642

i ja bi je prvi uzeo jel sam vec takvu pikovu hteo da uzmem i da je prefarbam
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Moko SŽ 642

Na eBay-u mogu jeftino da se nadju Rocovi modeli (40-60 eura) koji s malo prerade i farbanja mogu da postanu JZ 642/643.
1. slika: Roco 63439 DCC - SNCF
2. slika: Roco 63924 DCC - RENFE Valenciana
Roco  63439 DCC - SNCF.jpg Roco 63924 DCC - RENFE.jpg
 
Last edited by a moderator:

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Moko SŽ 642

Evo, na Igorovom filmu mozete da je vidite u najsitnije detalje! Hvala Igore! :palac_gore:
[youtube]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TKose8bb6Gs&hl=sv_SE&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/TKose8bb6Gs&hl=sv_SE&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube]
A pored lokomotive mozete da vidite i puno drugih interesantnih stvari :D :cool:
 

NClight

Hybernated
Re: Moko SŽ 642

S obzirom na interes, JŽ varijanta bi bila izgleda zanimljiva za malu seriju ovoga modela a trošak nebi bio puno veći jer bi valjalo složiti samo natpise (što je velik posao, ali uz "gotov" model...) Tko zna, možda g. Branko i usliša želje. :molitva >:)
 

NClight

Hybernated
Dali bi ste bili zainteresirani za nabavku ovog modela u drugim bojanjima/oznakama osim SŽ (Slovenskih željeznica)?
Molim, glasajte iskreno - ako ste zaista zainteresirani (dozvoljene dvije opcije)

642/3 je bila zastupljena na cijelom području bivše Jugoslavije, a i danas je u upotrebi.
Prema viđenom, ovaj model ima jako dobar omjer kvaliteta/cijena i bio bi zanimljiv širem krugu modelara.
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=18&t=1137" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=1137</a>

Dali bi ste nabavili dva ili više modela sa različitim oznakama / brojevima?
 

Stanley

Poznati forumaš
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

NClight kaže:
Dali bi ste nabavili dva ili više modela sa različitim oznakama / brojevima?
Ja bih svakako uzeo:
- 1 JŽ 642
- 1 JŽ 643
Ukoliko ne bi bilo serije JŽ 643, bio bih zainteresiran za 2 x JŽ 642 s različitim brojevima.
Mene osobno zanima isključivo izvorna zelena boja, a ne plave, sive, papagaj ili neke druge varijante.
Eto, ja sam glasao iskreno, a jednako iskreno se nadam da će od toga nešto i biti.
 

Železničar

Poznati forumaš
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Mene zanimaju JZ 642-029 ili 031 kao i JZ 642-111 ili 154, sve 4 maisne su Somborke a mij dida Macika je nekada imao u posedu 031 i najvise 154. Slazem se sa Stanley-em, iskljucivo izvorna JZ boja, jer sve ovo posle JZ je sama bruka i sramota od zeleznice, osim eto SZ.
 

miro m

Član foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

NClight kaže:
Dali bi ste bili zainteresirani za nabavku ovog modela u drugim bojanjima/oznakama osim SŽ (Slovenskih željeznica)?
Molim, glasajte iskreno - ako ste zaista zainteresirani (dozvoljene dvije opcije)

642/3 je bila zastupljena na cijelom području bivše Jugoslavije, a i danas je u upotrebi.
Prema viđenom, ovaj model ima jako dobar omjer kvaliteta/cijena i bio bi zanimljiv širem krugu modelara.
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=18&t=1137" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=1137</a>

Dali bi ste nabavili dva ili više modela sa različitim oznakama / brojevima?
bio bi bolji upit:yes li ste za nabavu modela u N- u :molitva :?:
 

gagy222

Aktivan član
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

ja bi jednu JZ 100% uzeo ako je u istoj ceni kao i SZ
 

Branko

Član foruma
Re: Moko SŽ 642

NClight kaže:
S obzirom na interes, JŽ varijanta bi bila izgleda zanimljiva za malu seriju ovoga modela a trošak nebi bio puno veći jer bi valjalo složiti samo natpise (što je velik posao, ali uz "gotov" model...) Tko zna, možda g. Branko i usliša želje. :molitva >:)

Trenutno stanje:
15 za JŽ
8 za HŽ
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Re: Moko SŽ 642

Branko kaže:
NClight kaže:
S obzirom na interes, JŽ varijanta bi bila izgleda zanimljiva za malu seriju ovoga modela a trošak nebi bio puno veći jer bi valjalo složiti samo natpise (što je velik posao, ali uz "gotov" model...) Tko zna, možda g. Branko i usliša želje. :molitva >:)

Trenutno stanje:
15 za JŽ
8 za HŽ
Znači li to da se prati interes radi moguće serije?! :>idea:
 

keko

Poznati forumaš
Re: Moko SŽ 642

Izgleda da se prati... Inače, jučer sam bio u MOKO i vidio sam ga uživo... Mogu reći da izgleda sjajno!!! Gospođa koja radi me pitala jesam li vidio njihovog Đuricu i kako mi se čini... Ja joj kažem kad bude HŽ ili JŽ da ću ga sigurno kupiti. :cool: Nasmijala se, ali nije rekla hoće li ili neće biti... Ja se iskreno nadam da bude nešto.
 

markez

Član foruma
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Stanley kaže:
NClight kaže:
Dali bi ste nabavili dva ili više modela sa različitim oznakama / brojevima?
Ja bih svakako uzeo:
- 1 JŽ 642
- 1 JŽ 643
Ukoliko ne bi bilo serije JŽ 643, bio bih zainteresiran za 2 x JŽ 642 s različitim brojevima.
Pridruzujem se akciji.
Stanley, delimo isto misljenje.
 

Železničar

Poznati forumaš
Re: MOKO JŽ 642/643 - druge oznake (anketa)

Ne verujem da bi serija 643 bila problem jer ova 642-199 vise lici na 643 nego na 642, upravo zbog ravnog krova na malom kratkoj strani, kao i dva vertikalna fara. Jedino treba da se dodaju raonici, da se modifikuju prozori i naravno bojanje i natpisi.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh