JŽ 642/643 MOKO

Koje bojanje/oznake 642/643 su vam zanimljive?

  • JŽ - Jugoslavenske ž.

    Votes: 20 66.7%
  • HŽ - Hrvatske ž.

    Votes: 12 40.0%
  • ŽS - Ž. Srbije

    Votes: 5 16.7%
  • ŽFBH - Ž. Federacije BiH

    Votes: 3 10.0%
  • MŽ - makedonske Ž.

    Votes: 2 6.7%

  • Total voters
    30
  • Poll closed .

Železničar

Poznati forumaš
Re: Moko SŽ 642

Da li se ovde neko debelo zeznuo ili ta lokomotiva zaista tako izgleda, ali ljudi ovo nije 642 nego 643, pogledajte samo kratak nosic, on je ravan a na 642 se spusta koso na dole od kabine. Razlika izmedju 642-1 i 643 je samo oblik noza i prehranjivac dizel-motora.
Mozda su u Mariboru radjene neke modifikacije, sto me i ne bi cudilo.
U svakom slucaju model izgleda fino, bolje od Slavkove 642/3 ali zato je Slavkova 642/3 duplo jeftinija.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Moko SŽ 642

U Sloveniji postoje dvije verzije 642, jedna sa ravnim kratkim krajem i druga sa nagnutim poševnim kratkim krajem. Ova lokomotiva u stvari postoji i može se je vidjeti u Luki Koper i katkad čak u Divači.

Koliko mi je poznato biće i ona druga 642 pa vjerojatno i 643. Kvaliteta je na nivoju Roca ili još bolja (koliko sam je vidio), ima LED diode koje svjetle u smjeri vožnje, spremna je za ugrađenje dekodera pa mislim da će se moći instalirati i klizać za AC. Šasija je od livenog metala, gornji dio je pun jetkanih djelova, ispod prostora za ventilator (koji se obrće) jest prostor za zvučnik.

Evo još jedne fotke 642-199; slikao je g. Igor72, slika je objavljena na vlaki.info:
201001070179-copy.jpg


Evo još jednog linka...
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Moko SŽ 642

Mmmm, da, još jedna poslastica za 2010. Odlično. Model izgleda uistino odlično. Nego, propustio sam, tko je proizvođač, nigdje to nisam iščitao u ovom threadu?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Moko SŽ 642

Eto, upravo to što je pisalo MoKo SŽ 642 me poprilično i zbunilo jer sam pretpostavljao da Branko nema proizvodnju. No, vidim krenuo je i tim vodama. Čestitke na prvom modelu, s veseljem ćemo čekati i ostale projekte (nadam se da na ovom nebu ostalo).

Pozdrav
 

Stanley

Poznati forumaš
Re: Moko SŽ 642

Wile E Coyote kaže:
Eto, upravo to što je pisalo MoKo SŽ 642 me poprilično i zbunilo jer sam pretpostavljao da Branko nema proizvodnju. No, vidim krenuo je i tim vodama. Čestitke na prvom modelu, s veseljem ćemo čekati i ostale projekte (nadam se da na ovom nebu ostalo).
Nadam se i ja. Naročito modelu 642 s oznakama JŽ (o čemu je bilo riječi na maketarskom podforumu vlaki.info). Vjerujem da bi za tu varijantu bilo puno zainteresiranih na tržištu ex Yuge.
Možda bi bilo dobro napraviti neku anketu. Ja bih npr. uzeo dva komada.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Moko SŽ 642

A jel' je model obljepljen dekalima ili je to tampon-stampa?
I, dali je moguce da se naruci loksa sa oznakama i brojevima po vlastitoj zelji ili ne?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Moko SŽ 642

Stan, anketa je već bila pokrenuta za ovaj konkretan model na slovenskom forumu i prije nego što se počeo proizvoditi. Prvo, odaziv na poll je bio katastrofalno loš, a drugo, nisu se dobili relevantni podaci.
MoKo je očito htio čvrstu povratnu informaciju od modelara i barem približan broj zainteresiranih, no sve se razvodnilo.
Neki koji su već i prije najave cendrali da nema "domaćih" modela još dan danas cendraju....
 

NClight

Hybernated
Re: Moko SŽ 642

Pokušati ćemo dobiti gospodina Branka u ovu temu, pa da nam odgovori na pitanja... znamo da je u gužvi, ali nadam se da će odvojiti par minuta za nas ;)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Moko SŽ 642

Nemam nikakve veze sa tim modelom ali koliko sam ćuo biće 3 variante t.j. SŽ 642-199, SŽ 642-188 i SŽ 643-026. Svi modelu su već izradjeni i na putu u Sloveniju. Svi modeli su obojeni i imaju oznake tih modela. Niko za sada nije govorio o kakvi drugi varianti ni o sljedećim modelima. I problem je u tome da je bio alat za izradu modificiran 2 puta da su došli do krajne variante SŽ 643.

Toliko koliko sam saznao.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Moko SŽ 642

Stanley kaže:
Naročito modelu 642 s oznakama JŽ... Vjerujem da bi za tu varijantu bilo puno zainteresiranih na tržištu ex Yuge...
Slazem se sa Stanley-em, mislim da bi se puuno vise kupaca javilo ukoliko se izbaci lokomotiva sa JZ oznakama.
Jos ako je i digitalna i analogna, uhhh! klopa
 

Branko

Član foruma
Re: Moko SŽ 642

Spoštovani vsi,
naj vam na kratko opišem model dizelelektrične lokomotive serija 642/643.

Podvozje je iz metala, prav tako odbijači, zaščitna ograja spredaj in zadaj, pokrovi in zaščitna mreža ventilatorja, ogledala, različni kavlji in prijemala ter stopnice.
Pogon je s pet polnim el.motorjem s vstrajnikom, prek kardana na oba podstavna vozička z zobniki s kovinskimi osmi, kolesni sklopi vležajeni v sintranih ležajih.
Pogon na vse štiri osi, kolesa sintrana (barva temno siva), torni obroči (gumice) na dveh kolesih (notranja, križno).

V notranjosti je el. vezje z NEM 8-polno vtičnico in prostorom za zvočnik pod ventilatorjem ( možna vgradnja navadnega ali sound dekoderja)
Osvetlitev z belo-rdečimi LED diodami z delovanjem odvisno od smeri vožnje.

Okvir vozička z vgrajenimi kovinskimi vzmetmi, kulisno vodenje kavlja z NEM 362 priključkom snemljivim za model v vitrini.
Možnost vgradnje drsnika za AC.

Model bo izdelan v treh različicah kot SŽ 642-199, 642-187 i 643-026 v enkratni seriji. Vsi napisi kakor tudi vse rumene črte so izvedene s tampo tiskom. Minimalni še prevozni radij je 350 mm.

Ko bodo modeli pri nas vam pošljem tudi slike.

Lep pozdrav
Branko
 

NClight

Hybernated
Re: Moko SŽ 642

Brzinski prijevod:

Poštovani,
ukratko ću opisati model dizel-električne lokomotive serije 642/643

Podvozje/šasija je od metala, kao i odbojnici, zaštitne ograde naprijed i straga, poklopci, mrežica ventilatora, ogledala/retrovizori, različiti sitni dijelovi i stepenice.
Pogon je sa 5-polnim motorom sa zamašnjakom, preko kardana na oba postolja preko metalnih zupčanika, a osovine- kotači se okreću u ležajevima.
Pogon na sve četiri osovine, metalni kotači sive boje, pogonske gumice na dva kotača (unutarnji, križno)

U unutrašnjosti je električna veza sa NEM 8-polnom utičnicom (DCC ready!) i prostorom za zvučnik ispod ventilatora (moguća ugradnja običnog ili sound-dekodera sa zvučnikom)
Osvjetljenje s bijelo-crvenim LED ovisnima o smjeru vožnje.

Okviri postolja sa ugrađenim metalnim dijelovima, kulisna kinematika s NEM 362 priključkom izmjenivim za vitrinski model.
Mogućnost ugradnje AC sustava (skija/klizač i preklopnik)

Model će biti u tri verzije kao SŽ 642-199, 642-187 i 643-026 u jednokratnoj seriji. Svi natpisi i crte su izvedene tampon-tiskom.
Minimalni vozni radijus je 350mm

kada model stigne, poslati ćemo slike
Lijep pozdrav
Branko

U slučaju pogrešaka u prijevodu, molim da slobodno ispravite, hvala!

Što reći nego... BRAVO Branko! :palci_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Moko SŽ 642

Bravo NCLight, odličan prijevod! :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 

milan

Član foruma
Re: Moko SŽ 642

i da i ja dodam nešto ...... iznenadženje čeka sve, koji če se u subotu 20. 02. nači u 16 sati na Jesenicama na vožnji vlakova po modulnoj maketi ..... .

ali o tome više sutra .....
 

milan

Član foruma
Re: Moko SŽ 642

evo, ovako ..... u subotu 20.02.2010 u 16:00 če se na Modulni maketi Jesenice održati probna i prva vožnja modlea lokomotive Moko - SŽ 642-199 - više o tome na linku ovde

M.
 

NClight

Hybernated
Re: Moko SŽ 642

A od MOKO-a i službeni poziv na prezentaciju modela!

MOKO i MJJ (Modulna Maketa Jesenice) Pozivaju Vas na:
Predstavljanje i prvu vožnju novoga modela lokomotive SŽ 642-199
Predstavljanje će biti u subotu 20.02 na modularnoj maketi "Jesenice" u 16:00 sati.
Dođite!

Karta, kako do MMJ:
http://www.vlaki.jesenice.net/sjesenice.html

Predstavitev in krstno vožnjo novega modela lokomotive SŽ 642 – 199.
Predstavitev bo v soboto 20. Februarja na modulni maketi Jesenice
Ob
16:00 !!!
Vabljeni !!!!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Moko SŽ 642

Stvarno lep model! Eh da ga majstor napravi i u JZ... :molitva
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh