JŽ 666 By Slavko Jovanovic

matija

Član foruma
Hvala ti Shuco, znam da ima dobrih ljudi, ali sad me mnogo više kopka gde su mogle da nestanu fotke iz navedene teme, i ko ih je uklonio, a ponajprije ZAŠTO. Znam da imaš neke od ovih odgovora, i isto znam da nisu za forum, ali bih stvarno voleo da znam da li sam kovač teorije zavere ili ima seme istine u tome što mislim :hmmm :hmmm :hmmm :hmmm
 

SHUCA

Poznati forumaš
*mudri* Primetio sam i ja da su neke fotke iz starijih tema nestale,kao i neke koje sam ja postavljao,ali to sam uocio NAKON promene -prelaska na zatvoren sistem rada...Ili kako li se vec TO strucno kaze :??:
To sam primetio i na dva srodna foruma >:p> Pre bih rekao da je stvar tehnicke prirode.
 

torrente

Poznati forumaš
cisto tehnicke. naime servisi preko kojih su pohranjene slike znaju ako nisi registrovani korisnik obrisati sliku nakon nekog vremena ili 2-3 mjeseca nakon zadnjeg klika na sliku. slike koje su dignute preko ovog foruma na zakupljenom serveru ne bi smjele da nestanu.
 

matija

Član foruma
Nismo se razumeli. Na pomenutom forumu su nestali čitavi postovi u kojima su bile i pomenute fotografije. Razumem o čemu ti govoriš, i tamo gde nakon 2-3 meseca se izbrišu SAMO fotgrafije ostane neki trag.
 

damir661

Veteran foruma
SHUCA kaže:
Matija,znam o cemu hoces reci....ja sam sacuvao tu semu boja i mislim da sam je i postavio negde na ovom forumu,
(ne mogu se setiti gde :hmmm ) ali....
evo ponovicu da je i ti arhiviras :palac_gore:

Bilo bi lepo kada bi se moglo razaznati koja je sada po RAL tonu ova pod 3)Blue Black EMD No xxxxxxxxxx
 

NClight

Hybernated
Po RAL-u nije sigurno. Eventualno po FS-u (Federal Standard) no i to je pitanje jer se radi o bojama rađenim po EMD katalogu boja tj. specifikaciji... probali smo naći ali nula bodova. Ostaje približno odrediti prema američlim EMD loksama koje su imale takvu boju a ima ih u formi modela :|:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pa Shuco u okama joj tezina iznosi negde oko 77.942 :D
a sto se kvinte tice hmm :??: zar nije kvinta bila mjerna jedinica necega u vezi s muzikom?
:D
 

NClight

Hybernated
Kvinta je u muzici raspon od pet tonova BTW.

Zašto je nešto nestalo, mislim da sada nije ni bitno... kao niti komentirati druge forume (na kojima smo svi većinom članovi)

Kada se već postavilo pitanje boje, ajmo radije to pokušati kvalitetno obraditi kako se spada, pa možda i u temi o JŽ bojama i oznakama za modele :?:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Sama ideja o posebnoj temi oko boja PRAVIH i MODELA lokomotiva-pogotovo ovih drugih,OK :D samo se plasim da ce sve otici ka akademskoj prici ...
Vec smo to imali...<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=951&start=150.." onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=951&start=150..</a>. i stranicu ranije :zvizdi:

BTW- pogresno napisah (fr.) quintal - mera za tezinu...
666-004 tokom remonta- boja postolja i krova :?:
 

Attachments

  • resizeof666002m3qn.jpg
    resizeof666002m3qn.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 283

damir661

Veteran foruma
Ovo je 666-002 i to je slikano 2002 ili 2004. kada je 666-002 imala SO, tada je vec bila u boji u kojoj je i danas, tj i pre tog remonta je bila u boji u kojoj je i danas, dakle sivi krvo, crna postolja
 

SHUCA

Poznati forumaš
:eek: Za neverne tome.... :citaj:
Dokument EMD-samo pratiti oznake (brojeve) boja pa pogledati u tablici colora :??:

Da li je ovo dovoljno da se prihvati da su lok.666 ISPORUCENE sa t.plavim postoljima :hmmm
 

Attachments

  • 6662ct4.jpg
    6662ct4.jpg
    212.3 KB · Pregleda: 184
  • i 666 emd  color.jpg
    i 666 emd color.jpg
    108.2 KB · Pregleda: 180
A

Anonymous

Guest
Isusek, isusek, koja gadna lokomotiva - uzas. Ma tko je to sagradio ????
 
A

Anonymous

Guest
:D :D :D Bit ce da vazi ono, damire - kako kome, kako kome. A po cemu domaci model.??????
 

thomcro

Aktivan član
Slažem se! Prilično dugo je trebalo da se ta lokomotiva pojavi za simulator a i tad sam je dosta morao prilagođavat. Ne sam model koliko zvukove.

Ali lijepo je vidjeti i H0 model koji vozi!
 

Davor

Veteran foruma
Kako stoje stvari oko (ne)odrzavanja, Marsalke cemo jedino moci gledati na maketama. :zvizdi: Sorry za mali OT.
Piccolo evo za tebe malo pravih 666 pa te njihov zvuk mozda smeksa i ubedi da promenis misljenje. :)
&feature=related
&feature=related
Pozdrav... ;)
 
A

Anonymous

Guest
Imponirajuci zvuk ali lokomotiva mi i dalje ostaje ruzna. ("Lego-kockica") :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh