JŽ 667-001 i 002 (ruska TEM2)

Mon

 
Osoblje foruma
...Ali kada sam je video sunce ti poljubim... U HO izgleda mocno!!! :))))
E ova te je izvukla da ne dobiješ :spank: što je nisi uslikao Ciba! :palac_gore:


:naklon::naklon::naklon: za fotke alsbgd, odlično izgleda! Još kad se ofarba, označi, dodaju svi detalji... uhhh...:ljubav
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Između ostalog u zadnjem mailu majstora Slavka stoje i ove informacije:
"... loko su date na farbanje... izradu stakala laserom kao i natpise u tampon štampi ..."
Znači, finiširaju se radovi i nabližava se dan kad ćemo napokon ugledati H0 modele i ove serije JŽ lokomotiva. :palci_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
I, eto ih; posle dve godine od početka razmišljanja o mogućem JŽ modelu ovih lokomotiva, isti je ugledao svetlo dana.:palci_gore:

Prvo kad otvorite kutijicu i odmotate zaštitu ugledate ovo:
JZ 667 - 0DSC01406.JPG

A kad sklonite i ostalu zaštitu, ovo:
JZ 667-002 ZTO Skopje.JPG

Inače, odlivak je Slavko Jovanović, farbanje modela i tampon-oznake su Made by chachak koji je izradio i ogradice.
Zadovoljan sam modelom što ne znači da ga neću "pipnuti" (dekal-žute trake na sandaku i na ramu podvozja mu ne stoje baš, bolje će pasati ukoliko su naneti airbrushom :palac_gore:)

Cena modela je 150 eura.

Evo lokse na poslu: ;)
JŽ 667-001 DSC01433b.jpg

.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Dekoder sa odgovarajućim (valjda) zvukom se može kupiti na eBay-u.
.
0. SZD TЭМ2 Soviet Russian diesel SoundGT2 DCC decoder - eBay z.JPG

Moj je pristigao u "originalnoj" ruskoj ambalaži. :hihihi:
20210805_122550.jpg

I video sa zvukovima uz komandovanje sa Flm MM; video nije baš najbolji ali se ipak nešto čuje. :crazy:

Ostaje pitanje kako i na koji način da se ovaj dekoder ugradi u Slavkovom modelu kad se zna da manjka mesta unutar modela?
Ili da se sa loksicom zauvek spoji jedna Albertova JŽ cisterna u kojoj bi se dekoder ugradio?
:hmmm:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dekoder sa odgovarajućim (valjda) zvukom se može kupiti na eBay-u.
.
View attachment 120395

Moj je pristigao u "originalnoj" ruskoj ambalaži. :hihihi:
View attachment 120396

I video sa zvukovima uz komandovanje sa Flm MM; video nije baš najbolji ali se ipak nešto čuje. :crazy:

Ostaje pitanje kako i na koji način da se ovaj dekoder ugradi u Slavkovom modelu kad se zna da manjka mesta unutar modela?
Ili da se sa loksicom zauvek spoji jedna Albertova JŽ cisterna u kojoj bi se dekoder ugradio?
:hmmm:
Taj dekoder je prevelik za tu loksu. Možda negdje ispod jer unutra nema mjesta.

Trebao bi pitati ruse da li im možeš poslati ESU mikro da ti ubace zvuk.

Ili presnimiti zvuk s dekodera i ubaciti ga na esu mikro dekoder.

U tom slučaju moraš promijeniti motor s nexim Maxonn motorom.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh