JŽ 667-001 i 002 (ruska TEM2)

thomcro

Aktivan član
t2824.gif
t2825.gif
... opako dobro
t2012.gif
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
thomcro kaže:
A jes' pogodio model :D , em je 1:1 raritet em je ista stvar sa H0 :zvizdi:
Pa... u Estoniji pre 2 godine video sam ih dosta... Naravno u 1:1 >:)
Evo jedne:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ahhh... onda ništa :) Barem se zna da imaju i estonci takve lokice >:)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kontaktirao sam UMF-Unique Model Factory kao i Red Star Railways-e u vezi kupovine ovih TEM2 modela I konacno
dobio odgovore.

Kod UMF-ovaca mesingani model za sastavljanje kosta 138 eura u koju cenu ulazi i preporuceno slanje kupcu.
Placa se prebacivanjem para na njihov konto pomocu IBAN-a i BIC/SFIWT koda posle cega vam oni salju posiljku.

Iz Red Star Railways-ovog odgovora se vidi da oni model izradjuju poput nekih nasih starih i poznatih majstora: po narudzbini i na osnovu zelja narucioca.
Traze da im se posalju fotografije lokomotive ciji se model zeli tako da cete dobiti bas ”ono sto trazite”.
Cak se i nude da oni sami za vas ”istrazuju” i sakupe podatke o nekoj lokomotivi ukoliko vi niste u mogucnosti da ih pronadjete
i na osnovu njih da vam urade model.
Cena gotovog modela je 150 USD bez postarine a placanje Master-karticom se prihvata bez problema
(Visa i ostale kartice su najverovatnije u igri), dok je za divno cudo "Pay Pal only" izbacen iz igre. >:finger:

Odgovori na moja dodatna pitanja u vezi karakteristika samih modela se cekaju. ;)
 

damir661

Veteran foruma
To i nije tako lose, znaci da bi u startu mogli da odrade JZ 667 verziju?
samo bi trebalo mi da ga sastavimo?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Da, RSR-ov model dolazi sastavljen, ofarban i oznacen u JZ 667 (kao Slavkova 661 na pr.).
dok mesingani model UMF-a trebamo sami sastaviti, farbati i praviti/lepiti oznake koje zelimo.
 

damir661

Veteran foruma
Mon kaže:
Da, RSR-ov model dolazi sastavljen, ofarban i oznacen u JZ 667 (kao Slavkova 661 na pr.).
dok mesingani model UMF-a trebamo sami sastaviti, farbati i praviti/lepiti oznake koje zelimo.
Ajd naruci, pa ako valja da se i mi pridruzimo :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Uz malo dogovaranja konacno je narucena prva od dviju JZ 667, odnosno JZ 667-001.
Odlucio sam se da to bude proizvodjac Red Star Railways, model ce biti sastavljen, ofarban i oznacen.
Proizvodjac je pravi entuzijast, nije imao pojma da se ova lokomotiva upotrebljavala i kod nas i posto mu je prvi JZ model
veoma je zainteresovan da je odradi "kako treba". ;)

Malo detalja o buducoj JZ 667-001:

Boja: zelena - Scalecoat II "CNW Green".

Oznacavanje: “sastavljenim” dekalima odnosno “suvim” nanosenjem slova po slovo na model i sastavljanje citavog potrebnog teksta.
Kad bude zavrseno ovo nanosenje slova tekstovi se zastite lakom da bi se izbeglo nanosenje fizicke stete.
Ako se ne varam, nas nik ima iskustva s ovim nacinom dekalisanja. ;)

Napajanje i upravljanje: DC analogno.
Ranije je proizvodjac modela u saradnji sa jos jednim entuzijastom ugradjivao dekodere u ovaj model ali je suradnik na zalost preminuo.
Od tada naovamo je proizvodjac pokusao da nadje drugog saradnika ali nije bio zadovoljan sa ostvarenim kontaktima I ucincima.
Zbog toga se za sada ovi modeli isporucuju kao analogni sa naznakom proizvodjaca da su zice unutar modela veoma vidljive i lako pristupacne
tako da ne bi bilo problema da kupac sam instalira/poveze dekoder i dobije DCC verziju.

Sad pocinje izrada modela, videt cemo kako ce se sam proces odvijati...
 

KAPO

Poznati forumaš
Čestitke Mon!!! :palci_gore:
Jedva čekam vidjet gotov model... :)
Možda ću i ja jednoga dana kupit ovu lok.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Za 3-4 nedelje bi lokse mogle biti spremne za transport Kapo. :palac_gore:
U medjuvremenu, evo par "komunikacijskih" fragmenata i slikica, u originalu:

“I would like to send you photos of your 667-001 as I am working on it, also photos of some parts I make. You can examine the photos, and perhaps share the photos with your friends...

…I want you and your friends to feel confident that you will find my products satisfactory. I am not a professional model builder -- but I have been a railway modeller for more than fifty years, and I want to do the best job I possibly can for my fellow enthusiasts.

…I hope you enjoy the photos, and please send any comments. I am an old guy -- age 61 -- but even an old dog can learn new tricks!”



“… this is the body shell of your JZ 667-001. At this stage, the hoods, cab, and footplate are separate castings. This makes painting and construction easier; also, it is easier to get good, clean separation between colours….
…in my opinion, of course, the body colour is a good match for JZ -- the best match I have found among commercial paints here in the USA…”

RSR JZ 667 body shell.jpg

“Buffer beams and "rock kickers". The buffer beam is the same as for Russian TEM2 but with "rock kicker" removed. The "rock kicker" is individually assembled from styrene shapes. It is based upon PKP SM48, but appears to be same as used on JZ 667…”
RSR JZ 667 buffer beam.jpg

“This shows the round and rectangular buffers which I make for use on PKP SM48s. I have examined closely the photos you sent, and I think these are suitable for JZ 667 locomotives also.”
RSR JZ 667 buffers.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nije jos odluceno,
neznamo tacno koje je odbojnike loksa imala prilikom revizije 1988 godine. :S:
 

Vladimir

Član foruma
Mon kaže:
Nije jos odluceno,
neznamo tacno koje je odbojnike loksa imala prilikom revizije 1988 godine. :S:
Oginali su pravougaone, okrugle koje vidis su postepena zamena, pravougaoni su sa 6 srafa

MZ-667-002.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh