JŽ 667-001 i 002 (ruska TEM2)

Mon

 
Osoblje foruma
Za zainteresovane:
vec duze vreme se amer iz RSR-a ne javlja tako da mislim da od suradnje s njim nece bit nista.
U medjuvremenu se razmatraju alternativna resenja za konacno dobijanje JZ modela ove lokomotive.
:zvizdi:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Zar nakon što je napravio pol modela sad odustaje?! :fp: Možda čovjek ima nekih objektivnih problema/teškoća?

Oznacavanje: “sastavljenim” dekalima odnosno “suvim” nanosenjem slova po slovo na model i sastavljanje citavog potrebnog teksta.
Kad bude zavrseno ovo nanosenje slova tekstovi se zastite lakom da bi se izbeglo nanosenje fizicke stete.
Ako se ne varam, nas nik ima iskustva s ovim nacinom dekalisanja. ;)
Ameri to zovu dry transfer lettering!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ma napravio je on brdo ruskih TEM2 i poljskih SM48 Thommo, ali mu je izgleda nesto zapelo sa nasom JZ667.
Evo na pr. kakvi su mi dekali bili ponudjeni, na sta sam uzvratio da jednostavno ne dolaze u obzir! :palac_dolje:

RSR IMG_1068b.jpg
 

bubla

Član foruma
Pozdrav iz Splita od Željka.., ima li kakvih vijesti o JŽ 667 ?
Baš me zanima kako će to sve završiti, jer bi bilo super imati takvu loksu u kolekciji? Ma da je za manje novca pošalje i neopituranu
i bez oznaka bilo bi dobro! Bar nešto, pa bi se nekako ovde moglo odraditi bojanje i dekali..
 

Davor

Veteran foruma
Baš tako. Mon bar sada ima ljudi koji su se dokazali svojim umećem u preradama modela i koji bi deset puta bolje odradili dekale u odnosu na gore prikazane.
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Baš me zanima kako će to sve završiti, jer bi bilo super imati takvu loksu u kolekciji...
Zeljko, ja ne odustajem od namere da i ova lokomotiva dobije svoj JZ model u H0 tako da mozes bit' siguran da cemo taj model i dobiti.
E sad, kako, odakle i na koji nacin je jos uvjek rano da se tacno kaze, ali se punom parom radi na tome.:citaj:

...bar sada ima ljudi koji su se dokazali svojim umećem u preradama modela i koji bi deset puta bolje odradili dekale u odnosu na gore prikazane.
Tacno Davore, imamo mi dokazanih majstora tako da ce na kraju loksa i oznake biti na nivou na kojem trebaju biti.:dada:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Evo dobre vesti za sve one koji su bili zainteresovani za ovaj model:

Izradu u svoje ruke uzima jedan nas majstor, a to je kao sto i mozete pretpostaviti: Slavko Jovanovic!

Znaci da su napori urodili plodom i da cemo na kraju ipak dobti JZ model ove lokomotive.

:palac_gore:
 

bubla

Član foruma
Drago mi je da to ide naprijed.., volio bi da te njegove stvari vidim i uživo ili od još nekih naših "majstora" koji izrađuju modele..
Šta misliš koliko će vremena trebati do realizacije?
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Šta misliš koliko će vremena trebati do realizacije?
Tesko je to reci Zeljko, ali u svakom slucaju se nadam da ce Slavko biti brzi no sto je bio onaj amer iz RSR-a.
Kad smo njega mogli da cekamo (i jos uvek ga cekamo) skoro 7 meseci, onda mozemo i Slavku da damo bar isto toliko.;)
 

bubla

Član foruma
Nemogu da vjerujem da to traje 7 mjeseci za nekoga tko se bavi s tim, ako me razumiješ!! To ti je kao posao, a ne usput kao hobi,
kako je to nekima kod nas.. Vidio sam da je te modele amer već napravio tako da ima osnovu, samo je onda problem u bojanju i oznakama..
Vidio sam neke "uradi sam" modele kod nas na forumu, ali to nije to! Nikoga ne potcjenjujem ali detalji su isuviše traljavi i pokušaji bojanja
neadekvatnim tehnikama još više unište modele. Okviri prozora su kao otesani iz drveta i slično.. ;)
Bacio sam na internet pogled na Slavkove modele i ovi valjda najnoviji mi stvarno djeluju super.. :palac_gore:
 

colicdusan325

Novi član
posle 15 modela lokomotive serije 661-400,koje moraju biti isporucene,sledi zavrsna faza izrade kalup modela lokomotiva serije 664-100 i 645 [veliko interesovanje za te serije]. posle toga sledi izrada modela 667.
 

Mon

 
Osoblje foruma
... i majstorova poruka od juče:

"Nije ništa posebno osim da su i kabine gotove. "

:palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ahaaa tako znači @ciba1988, spremili ste zaveru sa Slavkom, da me polako okrećete na ražnju, a ?! :hihihi:

Odmah da ste izneli fotke na sunce, jel jasno?! :slinim:
 

ciba1988

Član foruma
E nema fotki, telefon koji sam imao kod sebe u tom trenutku nije valjao ni za sta! :( Ali kada sam je video sunce ti poljubim... U HO izgleda mocno!!! :))))
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh