JŽ 734 iz ROCO DB modela

Damir

 
Osoblje foruma
Tražio sam je dva sata (berza je bila poveća) i nisam uspeo da je nađem. Živ sam se pojeo.
To se mnogima od nas dogodilo. Vidiš nešto što ti se sviđa,a cijena je dobra..ne-ne idem đir!
Kad se vratiš toga više nema i onda nastupa ona muka da bi lupao glavom u zid.:crazy:
 

chachak

Član foruma
Mmmmmmm mnogo dobro! :naklon: Vidim po broju da su obe Makedonke (ŽTP Skopje) ;)
Imam i ja jednu ali nažalost staru Fleischmann, koja naravno nije tako dobra kao Roco. Ali šta je tu je, siguran sam da se i od nje može napraviti nešto.
Svojevremeno sam na nekoj berzi naišao na jednu Rovo V60 u Ozeanblau bojanju za 40 eura, međutim nisam se zadržao kod tog štanda već sam nastavio dalje sa razgledanjem
i budala zaboravio gde sam je našao. Tražio sam je dva sata (berza je bila poveća) i nisam uspeo da je nađem. Živ sam se pojeo.

Boro, sa ove trofejne FLM V60 je originalna boja već skinuta i kreće prerada:palac_gore:

P1000828.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
:naklon::naklon:za pohvale kolege, daju snage za nastavak istim tempom! :palac_gore:

... Roco V60 u Ozeanblau bojanju za 40 eura...Živ sam se pojeo.
Nemoj da se jedes Boro, za te pare ih uvek mozes naci na eBay.de.:dada:
Pre neki dan su se dve prodale za 40-50 eura i to opremljene sa digi-kumpluzima - da sam znao da ti trebaju obavestio bih te.
Stvar je da ih ne trazis samo pod imenom V60 vec trazi: fabrikat ROCO sa specifikacijom za DC i dizel-modele.

I ja sam se bio odlucio za te u Ozeanblau bojanju bas zbog lakoce prilikom nanosenja nove farbe - staru netreba uopste skidati..
Jedino sto sam uradio je to da sam im obris'o one bele trake da ne bi "provirile" ispod zelene, ipak su preveliki kontrast sa tom okean-plavom.

JŽ-JЖ 734 - pocetak.JPG
 

damir661

Veteran foruma
Ne zaboravite da su kod nas vozile i u takvoj original boji (Ozeanblau). 734-031 i 109 na Kosovu su bas takve
 
  • Like
Reactions: Mon

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Dečki, 734 je imao i ŽTP Sarajevo, zar ne? Mislim da sam video ove lokice svake godine u Sarajevu kad su menjali lokomotivu. Ima li ko kakvu sliku iz Sarajeva sa tim lokicama iz 80-tih?
 

damir661

Veteran foruma
Sarajevo nije imalo nijednu, moguce da si ih pomesao bio sa JZ 733, koje su isto sa cug-stanglama.
Doboj i Rajlovac su pune njihovih krseva, a nekoliko njih i radi na ZFBH i ZRS.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Za sada ostaju samo ove dve ali ne iskljucujem jos par njih u buducnosti; zavisi kako ce da se pokazu na zadatku.;)

Inace, super fotka Davore, ti si izgleda odlucio da ocerupas onaj njemacki forum svih slika koje pokazuju nesto sa JZ na sebi.:palci_gore:
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Sarajevo nije imalo nijednu, moguce da si ih pomesao bio sa JZ 733, koje su isto sa cug-stanglama.
Doboj i Rajlovac su pune njihovih krseva, a nekoliko njih i radi na ZFBH i ZRS.
Možda ili čak vjerojatno... U Sloveniji nije bilo ni 733 ni 734...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Vrlo zanimljiv "vlak" za Bitolu, 734 + Baat! :)

20120430184039-472adfd4-me.jpg

20120430184038-8e40801e-me.jpg


http://www.loco-photos.net/picture?...ia_hungary_yugoslavia_bulgaria_greece_austria
 

Davor

Veteran foruma
Mon već ima sklopljenu "kompoziciju". Ima baš tu mašinu a i Baatić (ako ne grešim).:palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ova kompozicija je uslikana u Kremenici, dok je saobraćala na relaciji Bitolj-Kremenica gde su putnici presedali na voz za Grčku. Šteta što više ne saobraća... :(

Mon već ima sklopljenu "kompoziciju". Ima baš tu mašinu a i Baatić (ako ne grešim).:palac_gore:
Ne grešiš. ;)
 

nik

Veteran foruma
Ovaj Baat sa slike izgleda kao kombinacija zagrebačkog i ljubljanskog tipa a može ga se složiti 100% točnog iz KlubBaat kita jer isti sadrži dijelove za obje verzije.
Jedino su rukohvati drugačiji (okomiti a model ima kose) a čini mi se i da ovaj iz Makedonije ima i limom zatvoren mali prozor (ne znam da li strana WC-a ili hodnika).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh