JŽ 741

Mon

 
Osoblje foruma
Jel zna neko nešto više o ovom modelu?
Majstor izrade, vlasnik/gde se nalazi, tačno mjerilo itd?

JZ 741.jpg
JZ 741_001.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja sam mislio da je samo ona crvena model a ova na crno-beloj fotki prava loksa. :cool:
 

SHUCA

Poznati forumaš
model je rađen u mjerilu 1:1, radio ga je MIN .
Mislio si 1: 10 ??
Decenijama je u fundusu žel. muzeja Bg.. Sav je u metalu i pretežak-zato je na podu.:palac_gore:

Inače, nije mi poznato da je neko napravio HO model....:neznam:
Osim prikazanog prototipa 001, napravljen je i prototip 002
,741-002.jpg
Kao i prototip 003 koji je prenumerisan u 742 i po njemu napravljena cela serija lokomotiva ..
742.jpg
 

željko halambek

Veteran foruma
Zanimljivo. Ovo mi izgleda kao lokomotiva vrtne željeznice. (npr za 5" koje se inače rade u mjerilu 1 : 11).

Ako nađeš još koju sliku samo stavi.
 

Damir

 
Osoblje foruma
I mene je zainteresirala ova loksa!
-Gdje je prometovala (relacija)?
-Kakvajoj je bila namjena?
-Neke specifikacije?
-Razno....???
 
Last edited:

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Malo tehničkih podataka o lokomotivi: snaga 1214 KW pri 1500 ok/min, max. brzina 110 km/h, dizel motor PILSTIK 12-PA4-185, četverotaktni sa turbom.
lok ima ugrađen generator pare OK4610 kao i 642/643. osovinsko opterečenje 16 tona. neke podatke o broju proizvedenih lok i gdje je vozila nemam.
 

damir661

Veteran foruma
Od 741 su bile napravljene samo 3, odmah se krenulo sa serijom 742, koja je bila u proizvedena u vise primeraka, ali "mi i hidraulicni prenos":prd::sutim:harakiri
IMG_5894.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh