JŽ Blmt ŽTP Sarajevo

Vedi

Član foruma
damir661 kaže:
Auuu, ovo nikad nisam video, >8-o: Vedi, castim pivo kad se vidimo :plaza: Hvala ti puno.

Nema na čemu, ali pivo naravno neću odbiti! :)

damir661 kaže:
Inace koliko znam ZTP Sa je imalo Z2 vagone samo u Blm verziji (sa 11 odeljaka), koliko vidim.

Imalo je Sarajevo i Z2 Blmt vagone:

20fpj4.jpg
(nepoznat autor)

Još istražujem sve detalje oko tih vagona..

damir661 kaže:
Zoki je napomenuo da je nabavljeno njih 10 iz Gose, a da su 5 njih popravljani u Gredelju, sta li je bilo sa ostalih 5?

A čuj, najvjerojatnije rat..
 
Last edited by a moderator:

damir661

Veteran foruma
Vedi, mislim da je taj Blmt u stvari jedini, tj prototip, trebalo je sarajevo nabaviti jos tih vagona, ali je dosao rat i ostao je samo na tome, pitanje je da li je ikad i bio u BiH
 

Vedi

Član foruma
damir661 kaže:
Vedi, mislim da je taj Blmt u stvari jedini, tj prototip, trebalo je sarajevo nabaviti jos tih vagona, ali je dosao rat i ostao je samo na tome, pitanje je da li je ikad i bio u BiH

Hm, siguran sam da je mnogo godina stajao po raznim stanicama sa grupom Sarajevskih i Zagrebačkih vagona koji su se zatekli pred sam rat u Srbiji i ostali su do danas tamo, stoga
da je to bio jedini prototip, teško da bi izašao iz Goše na napuštene kolosjeke, pa je vrlo lako da je došao u Gošu na svoju prvu reviziju, i nije se nikad vratio.


Jedno je sigurno, a to je da je Sarajevo naručilo i Z2 Blm i Z2 Blmt vagone.

Moje želje - modeli Z2 - JŽ ŽTP Bg (ili NS, svejedno) narančasti ABlm, i JŽ ŽTP Skopje svijetloplavi kušet Bclm.
 

markez

Član foruma
Vedi kaže:
damir661 kaže:
Auuu, ovo nikad nisam video, >8-o: Vedi, castim pivo kad se vidimo :plaza: Hvala ti puno.

Nema na čemu, ali pivo naravno neću odbiti! :)

damir661 kaže:
Inace koliko znam ZTP Sa je imalo Z2 vagone samo u Blm verziji (sa 11 odeljaka), koliko vidim.

Imalo je Sarajevo i Z2 Blmt vagone:
Blmt_50_72_21-05_400-4_foto_04.JPG

(nepoznat autor)

Još istražujem sve detalje oko tih vagona..

damir661 kaže:
Zoki je napomenuo da je nabavljeno njih 10 iz Gose, a da su 5 njih popravljani u Gredelju, sta li je bilo sa ostalih 5?

A čuj, najvjerojatnije rat..
Vedi, autor ove fotke je moja malenkost. Vagon sam uslikao 6.4.2005. na zeleznickoj stanici Smed. Palanka. Ako ce ti sta pomoci u tvojim istrazivanjima, evo i njegovog broja.

Pored ovog vagona, tu su se zatekli i:

WLBl 51 72 71-80 405-9 Sarajevo
Bc 51 72 59-40 206-6 Zagreb
Post-l 50 72 00-10 404-4 Sarajevo
B 50 72 20-10 249-9 Zagreb
B 50 72 20-10 218-4 Zagreb
 
Last edited by a moderator:

Vedi

Član foruma
markez kaže:
Vedi, autor ove fotke je moja malenkost. Vagon sam uslikao 6.4.2005. na zeleznickoj stanici Smed. Palanka. Ako ce ti sta pomoci u tvojim istrazivanjima, evo i njegovog broja.

Markez, puno ti hvala na informaciji i na još jednoj fotografiji!
 

Železničar

Poznati forumaš
Taj vagon nikad nije usao u eksplotaciju! To je bio prototip vagona za ZTP Sarajevo, ali nikada nije bio isporucen, naravno zbog raspada i rata.
Eto ga tako stoji godinama, pogledaj pise JZ i Domicilna stanica Sarajevo. Kao sto je vec receno postoji samo jedan takav vagon.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vjerojatno je i bio plan da se njima zamijene ti Baatići...:neznam: Šteta što taj vagon nije zaživio kroz serijsku proizvodnju. Za razliku od Gredeljeve tadašnje verzije Blmt vagona, ovaj Gošin je barem predviđao nešto mekša sjedala.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh