JŽ D66 kasnije JŽ 761 iz Limine HL2005 Krauss Maffei

1borna

Veteran foruma
Više o toj zanimljivoj lokomotivi možete naći na https://de.wikipedia.org/wiki/Krauss-Maffei_ML_4000_C’C’ i http://www.american-rails.com/ml-4000.html
Krauss-Maffei testirao prvu lokomotivu na relaciji Münster-Emden, kao i na Semmeringbahn u Austriji , koja ima uspone2,5%. Lokomotiva je vukla vlak od 867 t od mirovanja do 26,5 km / h. Pokusi su uspješno zaključen u 1961
U 7.mjesecu 1961 je svih 6 lokomotiva isporučeno u SAD.
Ima i posebna stranica o modelima- http://sp9010.ncry.org/models.htm
 

ZOKI NIŠ

Novi član
Dobar dan svim maketarima-
Ja se zovem zoran i iz Niša sam Zaljubljen sam u loku 761 i probao bih da je nekako prepravim pa me interesuju boje koje su ns njoj-Za donji deo sam prokužio da je RAL-5005 iliREVELL52 ali gornji ?Ako mi neko bude pomogao u tome bitću veoma zahvalan

pozdrav svima Z
 

MarkoZG

Član foruma
Da malo oživim ovu staru zanimljivu temu. Ovdje se dosta razgovaralo o boji frema (siva ili crna), a koliko vidim ništa o plavoj boji. Naime na nekim je fotografijama ova lokomotiva u tamno plavoj boji koja mi se čini identičnom onoj s Liminog modela i za koju je dobar ekvivalent Lufthansa blau, koja se može naći i u Revellovoj paleti. Na drugim je pak fotografijama ta plava svjetlija i tu mi se čini da je Miloš Jocif dobro pogodio nijansu na svojim preradama.
S tim u vezi imao bih pitanja:
Koja je korelacija ovih dviju plavih boja s bojama frema, jer pretpostavljam da jedna ide sa sivim, a druga sa crnim i da tu nije bilo permutacija?
Koju boju predlažete za svjetliju varijantu?
 

Tanka vatra

Član foruma
Da malo oživim ovu staru zanimljivu temu. Ovdje se dosta razgovaralo o boji frema (siva ili crna), a koliko vidim ništa o plavoj boji. Naime na nekim je fotografijama ova lokomotiva u tamno plavoj boji koja mi se čini identičnom onoj s Liminog modela i za koju je dobar ekvivalent Lufthansa blau, koja se može naći i u Revellovoj paleti. Na drugim je pak fotografijama ta plava svjetlija i tu mi se čini da je Miloš Jocif dobro pogodio nijansu na svojim preradama.
S tim u vezi imao bih pitanja:
Koja je korelacija ovih dviju plavih boja s bojama frema, jer pretpostavljam da jedna ide sa sivim, a druga sa crnim i da tu nije bilo permutacija?
Koju boju predlažete za svjetliju varijantu?
Originalna šema bojenja po RAL-u za dizel-lokomotive ser.761, ( D 66 ) koje su vukle Titov Plavi voz.
Nazivi su na nemačkom jeziku odakle je i izvor,i nije ih teško razumeti,obzirom na RAL - oznaku. Ipak
da napomenemo da je obrtno postolj ilo u istoj nijansi kao i frem,dok su bandaži i osovinska ležišta
bili bele boje.
Nakon službe za potrebe Plavog voza i ustupanjem JŽ na korišćenje, tokom održavanja osnovne boje
su dobijale druge nijanse,pa zato imamo razlike u njihovom izgledu.

Tito Diesellok 2..jpg
 

MarkoZG

Član foruma
Predivne slike. Još jedino nisam uspio rekonstruirati što je sve pisalo na servisnim natpisima na crnom dijelu, a njemački natpisi s Liminog modela se baš ne daju smisleno prevesti.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh