JŽ Gbs i Gas - radionica Chachak

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Evo da se I mi pohvalimo da imamo nesto, slicno ako ne I bolje :
Rebrasti Gbs-z JZ by Chachak :
IMAG0597.jpg IMAG0598.jpg IMAG0599.jpg

Ja sam prezadovoljan, u prirodi izgleda jos uverljivije.
 

Attachments

  • IMAG0600.jpg
    IMAG0600.jpg
    51.9 KB · Pregleda: 11

Davor

Veteran foruma
Projekat JŽ Gbs - z vagona na bazi Piko modela je iniciran od @Dumus - a i mene a projektu su se priključili @Železničar i @Mon .

Prikupljanje podataka za preradu ovog vagona je bilo vrlo mukotrpno jer niko od poznavalaca nije imao više podataka tj. fotografija rebrastih Gbs.
Prilikom fotografisanja starih vagona u okolini Sombora, @Železničar je naleteo na jedan koji je poslužio kao osnova za preradu.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Video danas coveka nije se pohvalio ovim majstorukom.. a jel mogu slike bez blica??? Ovo su ocajne slike i jedno osnovno pravilo u slikanju modela NEMA BLICA NI POD RAZNO;)
 

Davor

Veteran foruma
Pa šta ima tebi da se hvali JŽ modelima. Po tom osnovu, ti si mu zadnja rupa na svirali.:p

Što se tiče :fotic:, to su prve i jedine fotografije tako da su odlične. Kad nam budu stigli modeli, detaljno ćemo ih poslikati.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pa šta ima tebi da se hvali JŽ modelima. Po tom osnovu, ti si mu zadnja rupa na svirali.:p ...
:hahahaha::hihihi: :palac_gore:

Video danas coveka nije se pohvalio ovim majstorukom.. a jel mogu slike bez blica??? Ovo su ocajne slike i jedno osnovno pravilo u slikanju modela NEMA BLICA NI POD RAZNO;)
Ne slažem se s tobom "nit pod razno" Brojcile. :hihihi:
Odlično se vide oznake čak je i revizija čitljiva što znaci da su slikice ispunile zadatak pretstavljanja modela. :palci_gore:
.
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Posto vidim tek sad da je otvorena posebna tema sa JZ Gbs-z. Onda bi bio red da krenemo iz pocetka.
Sve je pocelo od ''cuvenog" Herisa :

Heris JZ Gbs-z.jpg

I tako bi on stajao ko zna koliko da slucajno ne natrcah na njegovog predhodnika (bar mislim da je rebrasti bio stariji od ovog "ravnog").

PIKO Gbs.jpg

Onda se javio Davor na forumu railserbia sa molbom da mu pomognemo u trazenju fotki za ovaj rebrasti, i onda je ......ostalo uslo u legendu....:D

PIKO JZ Gbs-z.jpg

P.S. izvinjavam se na fotkama, al stvarno sam bio u zurbi da ih vam pokazem tako da se farba jos nije osusila :D. A slikano je mob.tel (samo 5 Mpix)!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Bravo Chachak, lijep vagon! Vidim da si uradio vagon iz ŽG Ljubljana ali ne valjaju natpisi kod onih lističa. Šteta kaj nisi pitao. Pravilno bi bilo:

Nalepnice
Prehodne Postajne

Ipak, jel postoji koja mogučnost dobiti jedan takav model?

SZ Gbs-z 21 79 150 1 440-1, 2014-03-07, Ljubljana-Vizmarje (Goran)_101_resize.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Bravo Chachak, lijep vagon! Vidim da si uradio vagon iz ŽG Ljubljana ali ne valjaju natpisi kod onih lističa. Šteta kaj nisi pitao. Pravilno bi bilo:

Nalepnice
Prehodne Postajne

Šteta kaj se za osnovu nije uzelo Roco modela metalnog Gbs, bolje bi odgovarao. Isto tako kod izabranog datuma revizije (87) vagon ne može imati kočionih oznaka na uglovima, uz to su i natpisi malo poveliki (ali o tome smo već govorili tako da mi je poznato stajalište autora izrade).
 

Mon

 
Osoblje foruma
...jel postoji koja mogučnost dobiti jedan takav model?
Mislim da Chachak još uvek ima "otisak" tako da ne bi trebalo biti problema uraditi još modela.
Naravno, zainteresovani moraju sami da nabave model i pošalju ga Chachku. :)
.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mon,
odlična novica. Budemo nešto uradili na tome! Jel mogu pitati točno koji broj vagona je bio upotrebljen, da se ga kupi i razboji?

Mon, železničar - jel mogu zamoliti još jednom bolju sliku od modela, detajl sa onim nalepnicama?
 

malimiha

Član foruma
Posto vidim tek sad da je otvorena posebna tema sa JZ Gbs-z. Onda bi bio red da krenemo iz pocetka.
Sve je pocelo od ''cuvenog" Herisa :

View attachment 52971

I tako bi on stajao ko zna koliko da slucajno ne natrcah na njegovog predhodnika (bar mislim da je rebrasti bio stariji od ovog "ravnog").

View attachment 52972

Onda se javio Davor na forumu railserbia sa molbom da mu pomognemo u trazenju fotki za ovaj rebrasti, i onda je ......ostalo uslo u legendu....:D

View attachment 52974

P.S. izvinjavam se na fotkama, al stvarno sam bio u zurbi da ih vam pokazem tako da se farba jos nije osusila :D. A slikano je mob.tel (samo 5 Mpix)!
Zaboravil si spomenuti limeni SŽ Gbs-z vagon od ROCO-ja broj 47549
http://vasutmodell.com/pics/roco/roco-47549-ged-guterwagen-sz-18430.jpg
 

Davor

Veteran foruma
Mon,
odlična novica. Budemo nešto uradili na tome! Jel mogu pitati točno koji broj vagona je bio upotrebljen, da se ga kupi i razboji?

Mon, železničar - jel mogu zamoliti još jednom bolju sliku od modela, detajl sa onim nalepnicama?

Mogu i ja odgovoriti umesto njih. Za sada, prvi model je kod kolege Dumusa a uskoro će vagoni stići do Mona i mene pa ćemo tada rado poslikati sve detalje. :palac_gore:
 

Železničar

Poznati forumaš
Ja generalno izbegavam Piko po svaku cenu ali ovaj put sam napravio izuzetak i kupio ovaj jedan da bi ga poslao na preradu zajedno sa tri vagona od Dumusa, Davora i Mon-a.
Roco vagon je naravno neuporedivo bolji, samo ne može se ni on baš lako pronaći. Osim što je detaljniji, frem šasije je uvučen kao kod pravog vagona. A ima i KKK.

No, sve u svemu, preradom sam zadovoljan.
Bravo @chachak !
 
  • Like
Reactions: Mon

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh