JŽ High Speed train

A

Anonymous

Guest
Ovo bi zahtijevalo obljeplivanje cijelog vlaka dekalom. Mislim da je to malo nezgodno...
 

NClight

Hybernated
nightrain kaže:
Ovo bi zahtijevalo obljeplivanje cijelog vlaka dekalom. Mislim da je to malo nezgodno...
Ako može Jani u N-u tako složiti lokse i vagone... ;)
Ok, je veća površina u H0 i treba paziti da se ne gužva i dobije mjehuriće, nezgodno je, ali nije neizvedivo.
Još jednom, odlična ideja! (postojao je ili još uvijek postoji međunarodni vlak "Nikola Tesla", bilo bi zanimljivo vidjeti klasične vagone ovako obojene... ;) )
 

Mon

 
Osoblje foruma
nightrain kaže:
Ovo bi zahtijevalo obljeplivanje cijelog vlaka dekalom...
Nightrain, samo ce slicice da budu dekali.
Planirao sam da prvo ofarbam voz u tamno-plavu, nanesem rucno gromove i posle toga da nijansiram sa belom bojom.
Tek posle toga bih zalepio slicice-dekale i na kraju presao citav voz tankim slojem laka.
 
A

Anonymous

Guest
@ NClight
Dobro, sam si objasnio što sam u stvari mislio :palac_gore:

@ MON
Ovo što je NC spomenuo je samo nekoliko problema u nizu. Ne bih išao u detalje, bojanje je predobro, ali isto toliko komplicirano. Probaj izraditi. Ako si nezadovoljan, boju uvijek možeš skinuti i ponovno obojati!
 

Mon

 
Osoblje foruma
nightrain kaže:
Ne bih išao u detalje...
Samo reci nightrain, svako iskustvo i savet ce mi dobro doci!
Ja imam neko iskustvo sto se samog bojanja tice ali samo sitnih stvari.
Ovo je prvi put da pokusavam da uradim nesto komplikovanije.
 
A

Anonymous

Guest
Ako bi cijeli vlak oblijepio dogodilo bi ti se što je NC već rekao plus:
Dekal kupuješ kao američki letter i on je kraći po duljini od ICE-a, a mislim da bi naljepnica barem ispod prozora bila u jednom komadu

Ako bi bojao u plavo i sam iscrtavao munje, moglo bi biti malčice nerealno. Svi natpisi su bijeli i to još k tome preko prozora. Takav dekal se printa na bijeloj podlozi tako da slova ostavljaš bijelo, a dekal ide u boju vlaka. Do sada nisam vidio da je boja dekala i boja na vozilu u potpuno istoj nijansi. Ako i pogodiš boju ostaju ti prozori koje će ti dekal prekriti. Na kraju svega, dekal mora ići od ruba do ruba bilo kakve udubine da mu se ne vidi rez! Sve u svemu, jaaaaaako spetljano.

Jednom sam izjavio da ću kupiti novi Pikov vagon za 12€ i sam ga obojati u railjet, no čekalo bi me isto što i tebe sada. Railjet mi je jaaaako lijep, no ipak neću proći po vagonu za 12€ nego mnooogo skuplje.

Oprosti, izgleda demoralizirajuće, ali to su mogući problemi. Možda si vještiji od mene! Ako riješiš TEslu, onda ćeš me ohrabriti pa se ja bacam na Railjet. :palac_gore: :palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
nightrain kaže:
Oprosti, izgleda demoralizirajuće, ali to su mogući problemi...
Nema šta da ti se oprašta, hvala za zaista jasan opis mogućih problema!


Što se decala tiče mislim da im osnova bude transparentna a ne bela pa da se na njih nanese samo crtež/slika i da se kroz njih vidi boja vagona.
 

NClight

Hybernated
Obični tintni/ink-jet i laser printeri ne printaju belu (zato se i uzima bijeli decal za laser i ink-jet)
Ako malko promjeniš dizajn, moglo bi sve stati na arak (i munje) pa bi bilo potreebno samo obojati plavo i eventualno krajeve napraviti sa nekom prelaznom bojom i ne pokrivene sa decalom...
Malko se poigraj, možda uspiješ dobiti prihvatljivo - kompromisno rješenje.
Da je u N-u, nebi imao problema... sa jednim arkom riješiš cijelu kompoziciju >:D:
 
A

Anonymous

Guest
MON kaže:
Sto se decala tice mislim da im osnova bude providna a ne bela pa da se na njih nanese samo crtez a da se kroz njih vidi boja vagona.

:nene:

Možeš nanijeti crtež, no kada ga postaviš na vlak, sve što je bilo bijelo na papiru na vlaku će postati boja vlaka i izgubit će se kontrast. Puno sam toga isprobao, probaj i ti pa ćeš vidjeti kako diše stvar!
 

Mon

 
Osoblje foruma
nightrain kaže:
kada ga postaviš na vlak, sve što je bilo bijelo na papiru na vlaku će postati boja vlaka i izgubit će se kontrast...
Uhh, e ovo je veliki problem za kojeg nisam ranije znao.
Znaci li to da je ideja neostvarljiva ukoliko voz nije ceo obljepljen dekalom? :??:
 
A

Anonymous

Guest
Da, trebao bi ga cijelog oblijepiti. Time lijepiš preko prozora, što znači da moraš i obris prozora printati!

Mislim da bi valjano rješenje bio printer koji štampa bijelu boju. Takvim printerom ideš na prozirni dekal i sve riješavaš! NC ti je već objasnio oko tog printera!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Priča se ponavlja i nastavlja. ;)

ICE-TD mi se nije baš poklapao sa Tesla-idejom pa sam ga zamenio sa nečim po mom puno adekvatnijem: ACELA.
Faza jedan: rastavljeni i ofarbani sanduci ACELE.
Boja: Humbrol 15 - Midnight Blue.

JŽ-ACELA 01.jpg

Sledeća faza je planiranje gromova, munja i dekala... to će da potraje... :troll:
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh