JŽ noviteti by DTM - Danube Train Models

Mon

 
Osoblje foruma
DTM Serbia.JPG
Firma DanubeTrainModels iz Srbije će uskoro ponuditi modele u 1:87 interesantne za nas ljubitelje domaćih stvarčica.:palac_gore:

Prvi je JŽ tovarni vagon u epohi III koji je urađen kako na njihovoj strani piše u saradnji sa Exact Train iz Holandije.
To je limitirana serija od 100 komada a zainteresovani mogu da rezervišu/prednaruče model preko web-strane DTM-a.
JZ OPPELN.JPG

Drugi je model isto urađen u saradnji sa Exact Trains-om a pretstavlja vagona za transport automobila u epohi IV koji je bio iznajmljen Zavodima Crvena Zastava-Kragujevac.
I ovaj model je u limitiranoj seriji a biće ponuđen sa dva kataloška broja; Rezervacije i prednarudžbe preko DTM-ovoj web-strani.
LEAKKMS.JPG

:cool:
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
.
Ostvaren je kontakt sa DTM, ljudi su ozbiljni u ovome tako da im želim sve najbolje u budućem radu. :palac_gore:

Moja tri primeraka su naručena, nadam se skorom viđenju.:cool1:
 

Davor

Veteran foruma
Drago mi je da se i u Srbiji pojavila firma koja će pokušati da saradnjom sa velikim igračima nadomesti nedostatak domaćih modela.
Pošto sam rođen na sv. Tomu za koga se kaže da je neverni (nepoverljiv) odmah sam proverio firmu. I da, sve je legalno a zastupa je Chris, admin foruma Railserbia.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Drago mi je da se i u Srbiji pojavila firma koja će pokušati da saradnjom sa velikim igračima nadomesti nedostatak domaćih modela.
Pošto sam rođen na sv. Tomu za koga se kaže da je neverni (nepoverljiv) odmah sam proverio firmu. I da, sve je legalno a zastupa je Chris, admin foruma Railserbia.

I moja malenkost se pridruzije cestitkama te zelim uspesan rad ovoj firmi i gospodinu Kristijanu:palac_gore:

Razgovarao sam pre par dana sa njim i mogu reci da imam isti utisak da je to veoma veoma korektna priča,:dada:

:pivo:
 

dt-models

Novi član
Postovani modelari,

Zadovoljstvo mi je predstaviti vam novu firmu, DT-models, koja ce se baviti
izradom ekskluzivnih serija modela sa prostora ex YU. Kao sto ste videli
prvi pojekat je G vagon tipa Oppeln u epohi III.

Odmah da vam kazem da pojekat Zastavinog auto-transportera, nije nas projekat,
vec trgovine Pirates, a mi smo dobili dozvolu da ih distribuiramo za balkan.

Ovu priliku koristim da van saopstim da je zvanicna MP cena 21501. 39eur,
a za zainteresovane koji rezervisu model do 30.09.cena ce biti 35eur po komadu.

Srdacan pozdrav, DTM.
 

Mon

 
Osoblje foruma

nik

Veteran foruma
U najavi kod DTM je i JŽ Bs vagon (Epoha 3b) od Kluba Baat.

http://www.dt-models.com/prejekat/u-pripremi-jz-bs-u-epohi-iii/

Baat-newsletter.jpg


Ono što mi je na ovom najavljenom modelu čudno je pozicioniranje JŽ natpisa i broja na sredini vagona.

2i71pts.jpg


Na fotografiji je zagrebački vagon napravljen u Gredelju.

Također mi u najavi ne 'štima' nepostojanje donjeg crnog ruba na vagonu kao i postojanje kutije elektrogrijanja (što je u epohi 3b bilo moguće ali ne i uobičajeno).
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Da li se radi o jednom ili vise brojeva JŽ Bs vagona ?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ono što mi je na ovom najavljenom modelu čudno je pozicioniranje JŽ natpisa i broja na sredini vagona.
Vezano za poziciju natpisa: slika iz zbirke Milana Weingerla, JZ Bs 36567 Ljubljana:
JZ Bs 36567 Ljubljana_iz zbirke Milana Weingerla[1].jpg
 

nik

Veteran foruma
Vezano za poziciju natpisa: slika iz zbirke Milana Weingerla, JZ Bs 36567 Ljubljana:
View attachment 85084
Ovo je vagon sa znatno višim brojem a osim toga ima i netipičnu 'lajsnu' iznad frema (crnog bočnog donjeg ruba). Broj razreda je pozicionirani više, slično kao na slici iz Gredelja. Također je crni donji rub bočne stranice a vagon isto nema elektrogrijanje.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovo je vagon sa znatno višim brojem a osim toga ima i netipičnu 'lajsnu' iznad frema (crnog bočnog donjeg ruba). Broj razreda je pozicionirani više, slično kao na slici iz Gredelja. Također je crni donji rub bočne stranice a vagon isto nema elektrogrijanje.
Naglasio sam u svom postu da se isključivo pozivam na poziciju natpisa na vagonu, a ne na forme, broj vagona, lajsne i ostaloga.
Dakle, takvo središnje pozicioniranje natpisa nije bilo nešto strano, da se ne bi moglo i na modelu naći (naravno, ukoliko je to korektno u zavisnosti na sam prototip)!
 

nik

Veteran foruma
Naglasio sam u svom postu da se isključivo pozivam na poziciju natpisa na vagonu, a ne na forme, broj vagona, lajsne i ostaloga.
Dakle, takvo središnje pozicioniranje natpisa nije bilo nešto strano, da se ne bi moglo i na modelu naći (naravno, ukoliko je to korektno u zavisnosti na sam prototip)!
Pretpostavljam da je centralno pozicioniranje natpisa i broja došlo relativno kasno a da su brojevi vagona davani redom kako su proizvedeni. Onda bi to značilo da DTM vagon, koji je stariji od Gredeljevog, treba također imati natpis lijevo. Ako su brojevi dodjeljivani kao grupe po ŽTP-ima onda takav zaključak ne stoji. Možda @TV Slovenija zna više o ovoj problematici. Ja mogu samo pretpostavljati nešto na osnovu nekoliko dostupnih slika - što je nedovoljno.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh