JŽ/SŽ serija 362 (HŽ serija 1061) - prototip i model

lokomotiva

Član foruma
:)
happy christmas and happy new year all friends...........
maybe you had look my models of class hz-sz 362.....today i present my ''zutka'' hz 1061 011 in sz 362
040-thank to nikola pavic and euromodell f.p.
:ovaldrvce:
Luca's train page
http://trainpagesofluca.net/
bok lokomotiva :palac_gore:
 

Attachments

  • a3.jpg
    a3.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 385
  • a4.jpg
    a4.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 384
  • isolato1s.jpg
    isolato1s.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 387
  • meh1z.jpg
    meh1z.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 391

crhav

Aktivan član
Lijepi primijerci HZ1061..........ma jesmo sigurni da ce ACME raditi model samo za HR (i to zapadni dio..) i SLO.....(??).
SZ342 (moped)je model koji se prodaje u SLO e Italiji!!!
Nadajmo se da moja "pitanja" pretvore u pozitivan odgovor i da i mi imamo uskoro model "zutke" (iako su plave boje..)!
Velimir
 

nik

Veteran foruma
crhav kaže:
Lijepi primijerci HZ1061..........ma jesmo sigurni da ce ACME raditi model samo za HR (i to zapadni dio..) i SLO.....(??).
SZ342 (moped)je model koji se prodaje u SLO e Italiji!!!
Nadajmo se da moja "pitanja" pretvore u pozitivan odgovor i da i mi imamo uskoro model "zutke" (iako su plave boje..)!
Velimir

I SŽ 362 je neko vrijeme vozila po italiji; zato je i dobila crveni 'nos'...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ja se uvijek čudim koliko stranih modelara (a pogotovo railfanova) zna za ovu našu Žutku - Talijani, Česi, Poljaci, Englezi... Siguran sam da bi bila jako tražena roba.

Netko će napraviti kvalitetan model 362-ke u 1:87, kad tad. Ako ne prije, kad 3D printanje postane jeftinije i kvalitetnije. Mene osobno razno razne prerade na bazi Lime, Roca ili Rivarossija, moguće i ACME-a, ne zadovoljavaju. Iz aviona se vidi da to nije to!

Podržavam ljude koji to prerađuju i divim im se na strpljenju i trudu, ali po mom mišljenju konačni rezultat nije dovoljno dobar.
 

nik

Veteran foruma
Thommo kaže:
Ja se uvijek čudim koliko stranih modelara (a pogotovo railfanova) zna za ovu našu Žutku - Talijani, Česi, Poljaci, Englezi... Siguran sam da bi bila jako tražena roba.

Netko će napraviti kvalitetan model 362-ke u 1:87, kad tad. Ako ne prije, kad 3D printanje postane jeftinije i kvalitetnije. Mene osobno razno razne prerade na bazi Lime, Roca ili Rivarossija, moguće i ACME-a, ne zadovoljavaju. Iz aviona se vidi da to nije to!

Podržavam ljude koji to prerađuju i divim im se na strpljenju i trudu, ali po mom mišljenju konačni rezultat nije dovoljno dobar.

Moguće je napraviti izvrstan model u samogradnji ili pregradnji ali to je toliko posla, novaca i vremena da je u principu izvedivo samo za vlastite potrebe...
 

lokomotiva

Član foruma
:)
bok in happy new year for all i thank the friends Lok. thommo the information of light and for the cab'' za bocne prostore'' but this firm if you have information the firm F.P.EUROMODELL is in italy the best for the production n models.....this models have two sister one is in roma and one is in rijeka in old livery.i don't know that the firm acme next years had been in project the jz-hz-sz 362 because the model sz 342 is alredy caming and have from the people bla bla bla.....acme in italy is a young firm for the models and i sure in future where a model today have many mistake the others models had been better...my model is rebuilt and handmade for a old project of my friend nikola pavic and
years ago have a lot of notice and photos in the slovenian magazine''tim''and italian ''tutto treno''.
bye lokomotiva :ovaldrvce:
 

nik

Veteran foruma
Ako bolje pogledamo ovu sliku odnosno nacrt vidjeti ćemo da se gornji dio kotača nalazi 'iza' frema odnosno da je donji rub frema 'ispred' kotača.

jdz362-010.JPG

http://www.pospichal.net

Nacrt.
http://www.stacion.hr/vs/e1061/362_teh_nacrt.jpg

Kod eventualne izrade modela to će opet značiti da će biti nužan kompromis sličan onome koji je podigao toliko prašine kod Mopeda...
 

crhav

Aktivan član
Interesantno da nasa JZ 362 ima dosta visoku sasiju prema talijanskima. Evo na slici jedan model talijanke gdje se vidi sasija dosta nisko. Taj model ide po svim malim dijametrima pruge.



Uploaded with ImageShack.us

Velimir
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Pretpostavljam da misliš na desnoj strani, kod stepenica za ulaz u kabinu?

Žutka ionako ima zglob po sredini, sanduci se u zavoju pregibaju, pa je potrebna rotacija postolja s kotačima manja. :hmmm

Ali nek ju oni najave, pa ćemo lako "secirati" vrline i moguće mane (kojih neće ni biti, kad je Žutka u pitanju)! >:D:

nik kaže:
Ako bolje pogledamo ovu sliku odnosno nacrt vidjeti ćemo da se gornji dio kotača nalazi 'iza' frema odnosno da je donji rub frema 'ispred' kotača.

jdz362-010.JPG

http://www.pospichal.net

Nacrt.
http://www.stacion.hr/vs/e1061/362_teh_nacrt.jpg

Kod eventualne izrade modela to će opet značiti da će biti nužan kompromis sličan onome koji je podigao toliko prašine kod Mopeda...
 

crhav

Aktivan član
Pretpostavljam da misliš na desnoj strani, kod stepenica za ulaz u kabinu?

Pogledaj nasu loksu...donji rub po citavoj duzini lokomotive je puno visi...iznad postolja (mislim od, oka ima oko 30-40cm)...nego kod talijanske.
Jesi shvato....
Velimir
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
ma talijanska ima samo bočne limove koji pokrivaju sanduk razlika kao 661 i 664 tako nešto.
 

crhav

Aktivan član
Oprostite zamjenio sam sasiju (kotaci i ostalo) sa karoserijom (gornji dio)!
Velimir
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
nik kaže:
Ako bolje pogledamo ovu sliku odnosno nacrt vidjeti ćemo da se gornji dio kotača nalazi 'iza' frema odnosno da je donji rub frema 'ispred' kotača.

jdz362-010.JPG

http://www.pospichal.net

Nacrt.
http://www.stacion.hr/vs/e1061/362_teh_nacrt.jpg

Kod eventualne izrade modela to će opet značiti da će biti nužan kompromis sličan onome koji je podigao toliko prašine kod Mopeda...



Na brzo sam skicirao presjek kritičnog dijela modela 342:

cafyei18xmye74afq.jpg



Prihvatljivi kompromis bi bio standardno rješenje, kod kojeg bi se gornji dio postolja toliko stanjio, da bi model mogao proći »modelne« krivine (obilježeno crvenom bojom) - s tim rješenjem bi se održale proporcije kućišta:

cafyfh22mwk9d889i.jpg



Kod 342 bi tako bilo moguće veoma jednostavno izraditi perfektan model. A kod 362 je to puno teže, jer su kotači vrlo blizu nosača, i ta okolnost se, za razliku od talijanskih lokomotiva, ovdje jasno vidi:

cafyh7ou47woho7h2.jpg
 

FILIPSON

Član foruma
Evo mene ponovno registriranog. Sada bi trebalo poniviti fotografije i tekstove u zadnjih 4 mjeseca. Poštovane kolege, ima li se volje i snage?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo mene ponovno registriranog. Sada bi trebalo poniviti fotografije i tekstove u zadnjih 4 mjeseca. Poštovane kolege, ima li se volje i snage?

Ova tema, + ona o Asei je po meni najvrijednija i najveća je šteta što su se podaci izgubili... :( :(

Ja mogu samo zamoliti dečke koji su najviše pridonijeli tim temama, Nik, Gorchi, TV Slovenija, wiggum, Sky, Halambek, i ostali (sorry nekog sam sigurno smetnuo s uma), ako imate volje i snage da ponovimo bar dio postova. Ja sam se potrudio spremiti bar fotografije na gornji link pa to 99% nije izgubljeno.

Da li možda netko ima spremljeno u cache browsera? Možda bi tako bar dio postova mogao biti recikliran?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ova tema, + ona o Asei je po meni najvrijednija i najveća je šteta što su se podaci izgubili... :( :(

Ja mogu samo zamoliti dečke koji su najviše pridonijeli tim temama, Nik, Gorchi, TV Slovenija, wiggum, Sky, Halambek, i ostali (sorry nekog sam sigurno smetnuo s uma), ako imate volje i snage da ponovimo bar dio postova. Ja sam se potrudio spremiti bar fotografije na gornji link pa to 99% nije izgubljeno.

Da li možda netko ima spremljeno u cache browsera? Možda bi tako bar dio postova mogao biti recikliran?


Na žalost sam sve pisao samo u aplikaciju – to je stvarno veliki gubitak. Da li bi možda moglo da se upita Google, možda imaju tamo još nešto spremljeno? Ujedno se izvinjavam ako je to već bilo provjereno i ustanovljeno, da nije moguče.
 

FILIPSON

Član foruma
Ova dva ACME modela su za 362 praktički neupotrebljiva osim mijeha, pantografa, ralica i motora sa kardanima...
Postolja (maske plus okvir sa zupčanicima i kotačima) ACME ima od Mopeda a za 362 treba napraviti novi frem i karoseriju.
Moglo bi se reći da imaju već skoro pola lokomotive. Kad se još tome doda tvoj (i naravno ostalih,da sad ne nabrajam) rad i stručnost, nekako dolazim do zaključka da za rentabilnu proizvodnju nije potrebna serija od 1000 komada.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh