JŽ/SŽ serija 362 (HŽ serija 1061) - prototip i model

Thommo

 
Osoblje foruma
Vrlo rana fotografija 362 009, Opicina 1965. godine.
Zanimljiv vlak, 3 ili 4 različite nijanse vagona. To su JŽ Goše?

IMG_7402.JPG
 

nik

Veteran foruma
Prvi je JŽ Goša X (očigledno), drugi bi isto mogao biti (ali ne mora), treći mi izgleda kao OBB službeni (srebrna vrata?) a zadnji bi po boji mogao biti JŽ (koji?).
 

malimiha

Član foruma
Novo kućište i novi frem i nova postolja i novi pantografi i...; kao i kod Roca koji E636 radi već 25 godina.
Treba samo novo kućište, a pantografe takve koji su potrenbi več rade.
:hmmm: čini mi se da je frem pravi, ako nije nek se stave slike :fotic:da se vide razlike.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ali pošto ona žutka tamo gore ima nove francuske pantografe pa da ne bismo kukali oko pantografa, evo jedne iz 80-tih sa FS 52 pantografima (u početku, kod prvih nekoliko bili su još malkice drugčiji...) Uzeto iz http://www.miniaturna-zeleznica.com/galerije/j smit/index.php, Autor fotografije Johannes Jacob Smith, JŽ 362-004 u Zagrebu 19.3.1984.

Digitalizar0028.jpg

Ima sličnosti medju E636 i našim 362 ali opet... Nije baš tako jednostavna prerada.
 

crhav

Aktivan član
Lima E636 kosta oko Euro 160 a isto je dobra ko Roco, koji opet prodaje svoj E636 za vise od Euro 200! Pa onda prosudite............
Velimir
 

malimiha

Član foruma
Gorane a što porečeš na ovu sliku žutke/meha, razlikuje se od slike, koju si stavio :D
jdz362-010.JPG

Foto H. Mäser, Postojna, JŽ 362-010, 20. 8. 1961

Razlika između postolja pravih žutke/meha i Liminog modela je u tome, da Liminie lokice nemaju sa strane "boce" kao prave, sve ostalo je isto, jednostavna prerada :hihihi:

Lima E636 kosta oko Euro 160 a isto je dobra ko Roco, koji opet prodaje svoj E636 za vise od Euro 200! Pa onda prosudite............
Velimir

Tačno tako, a najskuplji model E636 za 245€ ima ACME. Pa onda ti daju neki popust, i još uvijek je najskuplji E636 za 219€ :glup Pa to je skoro 60€ razlike:djed
http://www.tecnomodel-treni.it/dettagli.php?id=27951
Pa onda prosudite........
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Gorane a što porečeš na ovu sliku žutke/meha, razlikuje se od slike, koju si stavio :D
jdz362-010.JPG

Foto H. Mäser, Postojna, JŽ 362-010, 20. 8. 1961
Originalna izvedba žutke, stara dobru godinu, FS 42 pantografi, kompresor na postolju, pjeskare kutijaste...
A frem je ipak drugčiji nego kod E636...

Razlika između postolja pravih žutke/meha i Liminog modela je u tome, da Liminie lokice nemaju sa strane "boce" kao prave, sve ostalo je isto, jednostavna prerada :hihihi:
I onda svizec zavije čokoladu i probudi se... Jel Ti zaista ne vidiš razlike izmedju postolja na E636 i JŽ serije 362? Pusti pjeskare, daj još jednom pogledaj...

27963-5.jpg
FS E636

Carrello_E636.jpg
izvor: www.E636.it



20110403_0223.jpg
SŽ 362 sa valjastim pjeskara..

Postolja prosto nisu jednaka pa da se ubiješ... Ako smo tačni, čak ni pjeskare na ovih prvih nekoliko lokomotiva nisu jednake kao na seriji JŽ 362 i ako budeš pravio lokomotivu iz gornje slike, trebaš staviti još kompresor na prvoj osovini prvog postolja...


Ali dobro ako budeš pravio lokomotivu sa kompromisima te samo izvoli ali nemoj ostalih zavaravati da su postolja ista i frem jednak jer prosto nisu.
 

nik

Veteran foruma
Još nekoliko slika...

Stare lampe + stari pantografi.
2005_02_10_084.jpg


Nove lampe (valjda) + stari pantografi.
2005_02_10_086.jpg


Nove lampe + novi pantografi.
2005_02_10_085.jpg


Na zadnjoj slici je zanimljiva kombinacija novih pantografa i starog grba...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Dobre fotke si to iskopao Nik... Ova 024 je završila svoj vijek u službi SŽ-a i ako se ne varam, bila je kasirana u kasnom 2012 ili 2013. U 3. mjesecu 2012 je bila još kod ŽIP-a u Ljubljani.
 

nik

Veteran foruma
Dobre fotke si to iskopao Nik... Ova 024 je završila svoj vijek u službi SŽ-a i ako se ne varam, bila je kasirana u kasnom 2012 ili 2013. U 3. mjesecu 2012 je bila još kod ŽIP-a u Ljubljani.
Da, jedino sam ove male našao na netu; 'internetskom forenzikom' sam došao do zaključka da su na net postavljene u velikom formatu 2005. a skinute sa neta 2006. pa su ostali samo ovi 'tragovi', šteta jer velike nisam skinuo (tada nisam na njih naletio) a sad nije moguće utvrditi ni autora.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zaista, šteta kaj nema velikih slika. Jel su s Flickera ili od nekud drugod? Možemo nagađati gdje su bile fotografije snimljene, za 2 bi rekao na Jesenicama, 3 vjerojatno na gorenjskoj pruzi ispred Jesenica (ne znam tačno gdje). Ona prva... možda Dobova? Sigurno u ranim 80-tim ili u 70-tim.
 

nik

Veteran foruma
Zaista, šteta kaj nema velikih slika. Jel su s Flickera ili od nekud drugod? Možemo nagađati gdje su bile fotografije snimljene, za 2 bi rekao na Jesenicama, 3 vjerojatno na gorenjskoj pruzi ispred Jesenica (ne znam tačno gdje). Ona prva... možda Dobova? Sigurno u ranim 80-tim ili u 70-tim.
Slike su sa DEF (vidi se po nazivima i web-adresama slika).
http://schienenfahrzeuge.netshadow.at/db/
Slikane su kroz duži period (od početka 70-ih do početka 90-ih); mislim na sve, ne na ove tri konkretno.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Još nekoliko slika...

2005_02_10_085.jpg


Na zadnjoj slici je zanimljiva kombinacija novih pantografa i starog grba...

To mislim da je fotografirano između Spielfelda i Šentilja, nasuprot marketa poznatog kao "kod debele Berte".
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh