JŽ/SŽ serija 362 (HŽ serija 1061) - prototip i model

thomcro

Aktivan član
Hm, znaci moram tražiti dobre slike pravog modela ...
Misliš 1:1? To ćeš teško naći jer ih je uglavnom "pojeo" fotobaket
... pa skidati mjere ili se to radi drugačije?
Ovako, ja sam svoju radio po bokocrtu serije 0xx jedino sam joj promjenio upravljačnicu. Bokocrt serije 0xx moreš naći na netu u raznim veličinama. Moreš raditi i na drugi način; ako oćeš da vozi kupiš talijansku E636 pa na njezinim sanducima radiš preradu što je možda i najbolja opcija jer moraš kupiti (uz sam model) i malo stirena, otpiliti upravljačnicu i na njeno mjesto staviti novu i sve prebojati u HŽ boju.
 

thomcro

Aktivan član
Samo još jednu stvar; ako i kupiš talijansku žutku prvo se malo informiraj jer talijanske lokomotive su puno drugačije od naših, samo naoko su iste. Ima dosta detalja po kojima se razlikuju i koje na talijanskim modelima treba mijenjati/prerađivati. Pišem ti ovo da se ne uhvatiš nečega i to raskupusaš i kad dovršiš skužiš da si nešta/puno toga falio. Zato pamet u glavu prije prerade jer jednom kad sanduk(e) razrežeš nema povratka!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Kolega @adi koji nazalost je manje na.ovom forumu je napravio ja.mislim cak II prototipa te lokomotive..
Prva davno je bila na.bazi Lime (davno)i nedavno novu neznam koja je baza..
Tako mi se cini barem..
 

nik

Veteran foruma
Fino se vidi da su i 361 i 362 imali istu nijansu smeđe boje za ralice, postolja, frem i rukohvate (i brkove), kao i da je krov na 361 bio srebrne boje (bio je i na 362 ali se to ovdje ne vidi jer je prljav).
 

nik

Veteran foruma
JŽ 362-103 Zagreb kolovoz 1969.
s-l1600.jpg

https://www.ebay.de/itm/ORIGINAL-Folie-Jugoslawien-JZ-elektrische-362-103-Massnahmen-Zagreb-August-1969-/123311110509?hash=item1cb5ea396d:g:2WkAAOSwLVRbcw6L&nma=true&si=JQQvwD8t7efx7%2BzgpUGQcVHmzs8%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
 

1borna

Veteran foruma
Nik nam se noćas raspisao :citaj: , jedino slike ne mogu vidjeti jer mi sigurnosni programi to ne dozvoljavaju:

Napadači možda pokušavaju ukrasti vaše podatke s web-lokacijewww.ilportaledeitreni.it (na primjer zaporke, poruke ili brojeve kreditnih kartica).
NET::ERR_CERT_DATE_INVALID
 
  • Like
Reactions: Mon

1borna

Veteran foruma
Slike su se pojavile, hvala na intervenciji!
6UpVUhMz3gBnp3PtgBNQSLDulX-y98QnJmdfKyJTOJH0mkIaM6oacXVHOp6Ro0KjT2TzqgbhO4jERpFq4OfLGdJsE9jpIYopU1yhMzHgSi09cdKZa3--rLBSNjgSmh42ARyMbH9ocFkHn5O5vIxnRbwepMH6EHLINdGmOgbZkxxlBXY9LA9pyt640DzUisop1uCo9MvzDKBCOjmbYZHiQ-xVukf0sNzDk8aIjPsZ_VUpcSSWf9Ot1hfUbzp7wVYbiiCGN0RMTbeu6QUQQkzRnvQJh5guk8vsxxw_AGHEYrOZnNc5Cie86T7DHEduL26g6oblalmITJLpZCP_hgo19piSf3kPCzqeWuSceBSRCUdjegxHLHoLIMXWX1XpRlR9svFtjozbFHm1INn_CF-Q6L1961sU7HFPiWvZWyQRoSwp2tY2YhUyyZXWy_-ONXX0eZ4mw4w1_Dz9Cc_MAmnIiGcLskuR_y1wZPGYvuFQOcRsoXTvb6IZo52X_HAfnCqegX2LloDXQFzD_vc_NS7fyMGlAOxfuyrmO2xgoEFkkX_ulglnHjUoIgqttwMkK-LuyT5wDnvIFtM2_oV1VVlur0HrI56jB9XEQ6lAPjgIpPoVoWU0hkQzNJLRHoqysKnT_jkLuuewKmt7d8pntf9rnzuaeA=w664-h626-no

Slika je iz knjige "Tehničko-eksploatacijski pokazatelji i značajke vučnih vozila Hrvatskih željeznica"
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Vrlo zanimljivo, riječka 101 u Mariboru, stotine kilometara od njenog područja.

Očito je bila na reviziji u Mariboru, tj. srednjem popravku, čuo sam da je riječka Vuča slala 362 lokomotive u Maribor na revizije.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh