JŽ Uas-žz parni kotao - HERIS 17014

NClight

Hybernated
MOKO http://www.moko.si ima u prednarudžbi HERIS JŽ Uas-žz parni kotao od 22.3. (ožujak/mart)
Cijena 32,90 EUR u prednarudžbi, redovna cijena biti će 39,90 EUR
Više informacija uskoro!

Prednarudžbu/rezervaciju modela možete napraviti na infoATmoko.si

Požurite sa narudžbama... ;)
Sporočam vam,

da vagon Heris 17014 JŽ Uas-žz parni kotao v prednaročilu do 22. marca, stane pri nas 32,90 EUR za gotovino.
V redni prodaji bo cena 39,90 EUR.

Naročila in info na
[email protected]
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Zanimljive vijesti! Sad samo čekam da se netko javi s vijestima da vagon nema veze s prototipom! >:D:
BTW, nadam se da nije tako! :palac_gore:

A evo i slike:

he17014e.jpg


Maßstab: H0
Bahn:
Gattung: Uas-žz
Betriebsnummer: 80 72 930 4000-0
Epoche: IV
Farbe: grün
LüP: 193 mm
 

NClight

Hybernated
Kratka obavijest od MOKO-a:

Poštovani
Vagoni u mjerilu H0 "Parni kotao" JŽ su kod nas i možete ih kupiti u našoj trgovini ili naručiti po promotivnoj cijeni od 32,90 EUR na mail infoATmoko.si do kraja 3. mjeseca (Marta/Ožujka) 2009

Svo oni koji su se u velikom broju odazvali i već ih naručili u prednarudžbi dobiti će ih poštom ovih dana.

Lijepi pozdrav i veliki užitak u vožnji novog vagona želi vam svima
Branko / MOKO
www.moko.si

Spoštovani vsi!
Vagoni v merilu HO "Parni kotao" JŽ so že pri nas in jih že lahko od jutri kupite v naši trgovini ali naročite po promocijski ceni 32,90 EUR na
infoATmoko.si do konca marca 2009

Vsi ostali, ki ste se v velikem številu odzvali in jih že naročili v prednaročilu pa jih dobite po pošti v naslednjih dneh.

Lep pozdrav in veliko užitkov ob vožnji novega vagona vam želi vsem
Branko
P.s. Kako do nas in naši podatki
http://www.moko.si
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ovaj oglas se već godinama vrti kod jednog te istog prodavača sa cijenom od 35-55 eu.ali nitko ne cima (povlači... u ribarskom žaronu). :cool:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ovaj oglas se već godinama vrti kod jednog te istog prodavača sa cijenom od 35-55 eu.ali nitko ne cima (povlači... u ribarskom žaronu). :cool:
Aha, ima ih 2-3 koji se konstantno nude po toj ceni...
.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Sve je uredu sa modelom samo što su ga svi zainteresovani već davno pokupovali.
Primerice radi, ja bih (možda) kupio još jednog kad bi mu cena bila max 15 eura ali po ovim cenama po kojima ga nude nema šanse.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Potrebni su vagoni koji su bili ili su mogli biti prisutni svakodnevno na svim prugama, a ne neka vrlo usko upotrebljiva egzotika.

Zbog toga je taj Heris-ov vagon jedna od mojih apsolutno nepotrebnih kupnji nekoliko godina unatrag. Tada sam ga uzeo iz čiste kurtoazije do neke osobe koja me je unaprijed smatrala kupcem svih modela s JŽ oznakama.
 

Bero01

Veteran foruma
Iskreno, tražio sam set bolničkih vagona od Herisa, pa sam nabasao na ovaj model.
Kako znam da dosta ljudi ovdje sakuplja domaću tematku, rekoh da ga postavim, možda nekog zanima;
dok ja tražim ovo: Heris 11210
11210_Heris_Lazaretzug.jpg
... i koliko vidim, u sastavu kompleta nalazi se jedan takav vagon.
Taj set sam vidio prije ljeta na bayu, pa je misteriozno nestao, ali nisam primjetio da ga je netko kupio,
nego je samo skinut, pa sada čekam da ga stave u ponovno u ponudu, jer ga planiram uzeti.
:dada:
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
To je slično kao kod nekih časopisa s željezničkom tematikom, npr. austrijski Eisenbahn, koji je uvijek iznova publicirao neke zanimljivosti koje su bile zapravo iznimke, a skoro da nije pisao o »dosadni i svima poznati svakodnevici«, i tako danas možemo rekonstruirati te iznimke u 50-im, 60-im, 70-im…, ali nam više nije jasno kakva je bila svakodnevica pojedinačnih pruga u tim godinama. A za modelare su naravno bitne informacije o svakodnevici a ne o iznimkama.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Iskreno, tražio sam set bolničkih vagona od Herisa, pa sam nabasao na ovaj model.
Kako znam da dosta ljudi ovdje sakuplja domaću tematku, rekoh da ga postavim, možda nekog zanima;
dok ja tražim ovo: Heris 11210
View attachment 91366
... i koliko vidim, u sastavu kompleta nalazi se jedan takav vagon.
Taj set sam vidio prije ljeta na bayu, pa je misteriozno nestao, ali nisam primjetio da ga je netko kupio,
nego je samo skinut, pa sada čekam da ga stave u ponovno u ponudu, jer ga planiram uzeti.
:dada:

Da, u kontekstu ruske fronte odnosno drugog svjetskog rata je Heizwagen sasvim OK.
 

Vladimir S.

Član foruma
ali nam više nije jasno kakva je bila svakodnevica pojedinačnih pruga u tim godinama. A za modelare su naravno bitne informacije o svakodnevici a ne o iznimkama.

Ako sam dobro razumio opise vlakova, zar nije išao zimi neki parni vagon na putničkim vlakovima koji je grijao vagone? Recimo za Split, kroz Liku zna niti jako hladno.
 

Martin

Poznati forumaš
Iz Ogulina za Split, Zadar i Knin, kroz Liku, išli su parni kotlovi. Ali, ovi kojih se ja sjećam, bili su potpuno drugačiji; s malim okruglim prozorima....ima jedan, mislim, na ranžirnom, u kojem drže neki otpad, valjda..............
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ali, ovi kojih se ja sjećam, bili su potpuno drugačiji; s malim okruglim prozorima....ima jedan, mislim, na ranžirnom, u kojem drže neki otpad, valjda..............
Vagoni za grijanje kompozicija proizvodnje Đuro Đaković.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Iz Ogulina za Split, Zadar i Knin, kroz Liku, išli su parni kotlovi. Ali, ovi kojih se ja sjećam, bili su potpuno drugačiji; s malim okruglim prozorima....ima jedan, mislim, na ranžirnom, u kojem drže neki otpad, valjda..............
da ti vagoni su bili do lokomotive 663 ili 664 koje nisu imale ugrađeno grijanje
 

Vladimir S.

Član foruma
Iz Ogulina za Split, Zadar i Knin, kroz Liku, išli su parni kotlovi. Ali, ovi kojih se ja sjećam, bili su potpuno drugačiji; s malim okruglim prozorima....ima jedan, mislim, na ranžirnom, u kojem drže neki otpad, valjda..............
Gdje je oda vozio ovaj vagon po kojem je napravljen model?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh