JŽ Uas-žz parni kotao - HERIS 17014

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ne sjećam se da bi 663 vozila.......
zato jer nije smjela na ličku prugu pa je nisi viđao, vozila je unskom prugom
 
  • Like
Reactions: Sky

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ako sam dobro razumio opise vlakova, zar nije išao zimi neki parni vagon na putničkim vlakovima koji je grijao vagone? Recimo za Split, kroz Liku zna niti jako hladno.

Nisam kod kuće i stoga ne mogu provjeriti, no vagon tog tipa je možda bio jedini na JŽ-u, a i da ih je bilo više bili su usko upotrebljivi, vezani na pojedinačne relacije u okviru pojedinačnog ŽTP/ŽTO/ŽG-a. Ja se ne sjećam da bi u Sloveniji ikada vidio kakav vagon za grijanje na nekom vlaku, osim onih talijanskih na fotografijama koje su i na tom forumu i koji su se upotrebljavali na pruzi prema Postojni. A i da bi bili, najprije treba imati dovoljno odgovarajućih JŽ putničkih vagona i lokomotiva, bez toga su modeli takvih ili drugačijih JŽ vagona za grijanje za mene besmisleni.
 

nik

Veteran foruma
Nisam kod kuće i stoga ne mogu provjeriti, no vagon tog tipa je možda bio jedini na JŽ-u, a i da ih je bilo više bili su usko upotrebljivi, vezani na pojedinačne relacije u okviru pojedinačnog ŽTP/ŽTO/ŽG-a. Ja se ne sjećam da bi u Sloveniji ikada vidio kakav vagon za grijanje na nekom vlaku, osim onih talijanskih na fotografijama koje su i na tom forumu i koji su se upotrebljavali na pruzi prema Postojni. A i da bi bili, najprije treba imati dovoljno odgovarajućih JŽ putničkih vagona i lokomotiva, bez toga su modeli takvih ili drugačijih JŽ vagona za grijanje za mene besmisleni.
Herisov vagon je ŽTP Beograd a revizija je koliko se sjećam '89. ili '90.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh