JŽ37 u N

GP 18

Aktivan član
Pozdrav,
Dugo nisam bio aktivan na temu JZ modela ali to ne znaci da nisam o vozovima razmisljao. Projekat JŽ37 bio je zelja sa pocekta bavljenja hobijem. Tada sam za osnovu hteo koristiti Indianu od Rivarosija ali se ubrzo pokazala kao neprakticna. Nasao sam koja bi idelana lokomotiva mogla da posluzi za to a ta lokomotiva je Bachmann Spectrum 2-8-0. Nazalost vise od dve godine sam jurio bezuspesno da dodjem do te lokomotive na E bay. I pukom srecom sam nabasao na prednji deo Bachmanove lokomotive. Tender koji bi mogao da posluzi dobio sam od naseg velikog kolekcionara i drugara Shuce koji je hteo da pomogne mladom kolegi da proba da se okusa u necem novom i do sada neeksperimentisanom, takodje zrtvovao je iz svoje kolekcije i jedan mehano vagon. Slike delova cu uskoro postaviti posto su velikog formata i treba ih preraditi.
 

GP 18

Aktivan član
Juce sam ceo dan bio vredan i pokusao da pogodim oblik priblizan za tender i lokomotivu. Ima jos dasta posla ali cu danas da nastavim modifikaciju na lokomotivi. Na tenderu je ostalo da se doda ugalj i da se odrade puferi ali polako. Ovo je ipak moj prvenac u modifikaciji parnjaca. 20220428_103326.jpg20220428_103305.jpg20220428_103243.jpg
 

GP 18

Aktivan član
Hvala za komentar. Reci prekaljenog samograditelja puno znace kao podstrek jos nevestom samograditelju pocetniku. Model je daleko od savrsenog svestan sam puno gresaka koje sam napravio kao i kompromisa koje sam morao nacinoti da model makar zalici na ono sto treba biti. Pored vaseg komentara bilo je i Shucinih dobronamernih saveta kako da nesto uradim ili sta trebam jos uraditi neke sam izveo a neke sam ostavio za kasnije kad sazrim kao samograditelj.
Ima jos vremena za mene da se usavrsim i izgradim kao samograditelj.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh