JDŽ/JŽ 1919-1992 - prototipi i modeli - Parna vuca

Tanka vatra

Član foruma
Nisu li vrata na pant i manje više okomito a poklopci odozgora. Ako se dimnjača čisto odozgora onda je to pokopac. Dal treba zbog toga loksa biti u položaju rakete Jurja Gagarina?
Prema Rečniku železničkih stručnih izraza Međunarodne železničke unije (UIC) naziv za navedeni deo
parne lokomotive na raznim jezicima je sledeći :
vrata dimnjače (hr=?/sr) - porte de boite a fumme (fr) - Rauchkammertür (d) - smoke-box door (e) -
- porta della camera a fiumi (i) - puerta de caja de humo (e).
 

crhav

Aktivan član
Hvala "TV". Sjecam se toga linka, ali ga je uvijek lijepo pogledati.
U prvo vrijeme sam mislio da je to netko od vasih kolega napravio model, madjutim, to je MicroMeta...
Pozdrav
 

Tanka vatra

Član foruma
Danas zelim traziti informacije o jednoj lokomotivi koja je vozila na Istarskim i Slovnskim prugama, radi se o JZ145, Sb580 ili FS482!
To je lokomotiva za teretne vlakove, 1Eh2, brzina 70k/h i snaga 1167kW.
Prvo; trazim nacrte i tlocrte sa presjecima i dimenzijama.
Drugo; slike sa svih strana..
Ako ima netko sto od toga nek se javi. Zahvaljujem unaprijed.
Velimir
Velikom lokomotiv-majstoru g-dinu Velimiru Crhi dostavljam tehnički crtež parne lokomotive JŽ ser.
145, SüdB 580 ili FS 482.
Skenirani crtež potiče iz poznatog stručnog časopisa "Die Lokomotive" br. 11 November 1912.god.
str. 243. Skenirano je u JPG.formatu,tako da se može bez problema uveličavati.
Poželimo sretnu ruku maestru Velimiru pri izradi novog modela!

JŽ ser.145.jpgJŽ ser.145.jpg
 

milošjocif

Član foruma
Tender je serije 156,mislim,pa ga imate u više varianti sa pogonom ili bez (Roco,Kleinbahn,Kleinmodelbahn).
Ako čete ikada raditi JŽ10,koje je puno slična 145,ja se javljam za jedan komplet pločica.
LP i sretno, Miloš
 

crhav

Aktivan član
Zahvaljujem se "tanka vrata" na nacrtu lokomotive a i na nadimcima kao "veliki i sl." Sve je to modelarstvo a daleko od toga veliki vladaju svijetom!!

Milos jeli tender onaj od JZ29-ke? JZ145 ne lici bas 10-ki, ona ima podvozje kao 11-ca!

Velimir
 

milošjocif

Član foruma
Svi ti tenderi su po meni jednaki, i to za serije 03,24,25,28,29,145,pa možda i za 07.Jeste JŽ 10 raspored točkova 2D,ali mi gornji dio djeluje vrlo slično-nikako jednako.I tender je 4-osovinski.Nekako su mi srodne,kao na primer JŽ 18 i JŽ 53.
LP Miloš
 

Tanka vatra

Član foruma
Svi ti tenderi su po meni jednaki, i to za serije 03,24,25,28,29,145,pa možda i za 07.Jeste JŽ 10 raspored točkova 2D,ali mi gornji dio djeluje vrlo slično-nikako jednako.I tender je 4-osovinski.Nekako su mi srodne,kao na primer JŽ 18 i JŽ 53.
LP Miloš
Evo i skice - crteža tendera za sve parne lokomotive Južne železice,koje su kasnije vozila na JŽ.

Tender SB za lok. JŽ ser.145.jpg
Svi ti tenderi su po meni jednaki, i to za serije 03,24,25,28,29,145,pa možda i za 07.Jeste JŽ 10 raspored točkova 2D,ali mi gornji dio djeluje vrlo slično-nikako jednako.I tender je 4-osovinski.Nekako su mi srodne,kao na primer JŽ 18 i JŽ 53.
LP Miloš
 

Mon

 
Osoblje foruma
Maestro Velimire,
šta mislite da mi otvorimo zasebnu temu o JŽ 145 i tamo prebacimo sve postove povezane sa pripremom i daljnim radovima na ovom (nadam se) mesing-modelu?
 

crhav

Aktivan član
Zahvaljujem Mon, to je samo bila overture ili "apertura" (italiano...) za model. Tu mozemo i zavrsiti.

Pozdrav
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh