JDŽ/JŽ 895-141

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Krecemo od originala :
JZ 895-141.JPG
Zatim ide rucno radjen u metalu njegov HO pandam doduse u FS verziji (gle cuda sa istim brojem! 895):
JZ 895-141.jpg JZ 895-141 2.jpg JZ 895-141 3.jpg JZ 895-141 4.jpg
Uzivajte......
 
Last edited by a moderator:

crhav

Aktivan član
I zakovice na kotlu su mi malo prevelike (ne, neću ih brojati, samo odmah padne u oko njihova veličina), inače je model stvarno super.

Tko je to napravio, jel' to tvoje remek dijelo....??

Isti broj (?) te lokomotive bile su serije 895...................

Velimir
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Tko je to napravio, jel' to tvoje remek dijelo....??

Isti broj (?) te lokomotive bile su serije 895...................

Velimir
Nije Velimire,
kamo srece da sam je se dokopao. Radio ju je neki Italijan al prodavac nije hteo da se dopisuje , posto je on samo kolekcionar.
Kameni je ostavio adresu za narudzbu :fp: http://www.top-train.it/895_896_buono_ordine.pdf :hihihi:
 
Last edited:

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Predlog moderatoru,
Naslov preimenovati sa JDZ u JZ.
Original loksa nije JDZ nego JZ (sto se sa slike da videti , a i godina slikanja 1947, je takodje posle WWII) .
Pozzzz
 

SHUCA

Poznati forumaš
Predlog moderatoru,
Naslov preimenovati sa JDZ u JZ.
Original loksa nije JDZ nego JZ (sto se sa slike da videti , a i godina slikanja 1947, je takodje posle WWII) .
Pozzzz
:o
Ne vidim razloga !!!!
Do 1960, zvanicni naziv je bio Jugoslovenske DRZAVNE zeleznice...
Na lokomotivama su bile oznake JDŽ-ЈДЖ, kao i na vagonima.
Od 1961 se koristi JŽ !

Kolega "Dumus", bolje pogledajte-foto je načinjen 1970 !
Kako nam se "Mon" naoružao za kontraoftopičarsku borbu:yes, samo da napomenem da je izneto,
lako proverljivo u žel. muzeju Bg, kod kustosa Tome Nikodijevića. Mislim da i T.Brate piše o toj promeni
vlasničke strukture i naziva , u svojoj knjizi o YU lokomotivama,
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
:o
Ne vidim razloga !!!!
Do 1960, zvanicni naziv je bio Jugoslovenske DRZAVNE zeleznice...
Na lokomotivama su bile oznake JDŽ-ЈДЖ, kao i na vagonima.
Od 1961 se koristi JŽ !

Kolega "Dumus", bolje pogledajte-foto je načinjen 1970 !
Kako nam se "Mon" naoružao za kontraoftopičarsku borbu:yes, samo da napomenem da je izneto,
lako proverljivo u žel. muzeju Bg, kod kustosa Tome Nikodijevića. Mislim da i T.Brate piše o toj promeni
vlasničke strukture i naziva , u svojoj knjizi o YU lokomotivama,
JŽ je u JDŽ na vozilima promijenjen u drugoj polovici 50-ih odnosno negdje između '56. i '58. ali se stari natpis ponegdje dulje zadržao, sve do početka 60-ih.
 

crhav

Aktivan član
Ja sam mislio da si se to ti bacio u posao! Dobro, taj model me ne interesira ali slican takav serije 896 je isto izrado jedan talijan! Ustvari to je njihova lokomotiva.



Privatna kolekcija.............

Velimir
 

SHUCA

Poznati forumaš
JŽ je u JDŽ na vozilima promijenjen u drugoj polovici 50-ih odnosno negdje između '56. i '58. ali se stari natpis ponegdje dulje zadržao, sve do početka 60-ih.

Statut i struktura vlasnistva, sa drzavnog na drustveno, je promenjen odlukom 1954.g. ali je zavrseno tek 1961.
 

nik

Veteran foruma
Statut i struktura vlasnistva, sa drzavnog na drustveno, je promenjen odlukom 1954.g. ali je zavrseno tek 1961.
U svakom slučaju Šinobus je '55. još došao kao JDŽ a Jenbach i lokomotive Plavog vlaka '57/58. već kao JŽ.
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
U svakom slučaju Šinobus je '55. još došao kao JDŽ a Jenbach i lokomotive Plavog vlaka '57/58. već kao JŽ.
Ja sam samo mislio da tema treba da glasi onako kako pise na loksi :fotic:, a sve osalo .....:_offtopic_:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ja sam mislio da si se to ti bacio u posao! Dobro, taj model me ne interesira ali slican takav serije 896 je isto izrado jedan talijan! Ustvari to je njihova lokomotiva.



Privatna kolekcija.............

Velimir
Velimire, znaš li (kinematički ili funkcionalno gledano) koja je funkcija ove poluge?
upload_2016-3-18_11-26-42.png
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
To se zove kormilo, njime se određuje smjer kretanja lokomotive i podešava kontrola upuštanja pare u cilindre.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Pa da ustvari taj dio, da vjerojatno iako nisam siguran da je loksa to godište uopće imala brzinomjer, imam sliku lokse sa druge strane gdje nema te poluge tako da ne mogu tvrditi.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh