Jenbach JZ 731/732 (SZ,HZ,MZ...)

Thommo

 
Osoblje foruma
Možda netko može prepoznati, da li je manevra na ovom screenshotu JŽ 731? Vide se podignuti poklopci naprijed...
2012-09-22_173311.jpg

Video je ovaj, na 4:53:

#!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ako se ja pitam to JE JZ 731 ili 732 jer nijedna druga manevarka nema tu formu. ;)
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
sigurno je 731 poklopci na motoru su podignuti, 732 ih ima na potez,a u Rijeci nije bilo 732-000 tako da je sigurno 731.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Znači to je 731, kako sam i mislio! Tnx ekipa!

Oduševila me kompozicija koju vuče, sve dvoosovinci od manje od 10-tak metara dužine... Pravi gušt za prebaciti na maketu. :ljubav Je tako Andrej?? :plaza:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Jenbach 732 u H0 mjerilu?

Ne znam da li je već ranije bila otvarana ova tema ali da li netko zna koja je firma poizvodila ili proizvodi manevarku Jenbach 732 u HO mjerilu.
Nasao sam neke slike pa me zanima proizvođač i broj modela.
DSC_0210.jpg
Unaprijed se zahvaljujem.

Pozdrav!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Re: Jenbach 732 u H0 mjerilu?

mmatja kaže:
Kameni Most kaže:
Nasao sam neke slike pa me zanima proizvođač i broj modela.
Ručni rad. Broj proizvedenih modela:1
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &hilit=732
Cijena: Možda za 1000€... :hmmm :D

Matija hvala na odgovoru.
Odlicno napravljen posao.
A cijena... prava sitnica ;)
Iskreno vrijedi svakog eura obzirom na trud i potrebno vrijeme da se napravi takav model.

Stiren je odlican materijal.

Ako se ne varam to je po licenic Jenbacha radia tvornica Djuro Djakovic. Postoje li negdje nacrti?

Ja se spremam napraviti konverziju Kibrijevog Robela s Maxon motorom i digitalnim ESU dekokoderom za DCC ali to je zanemarivo mali posao u odnsou na tvoj.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Re: Jenbach 732 u H0 mjerilu?

hyperion kaže:
To je samogradnja.

Hvala na odgovoru,
Matija mi je poslao link s prikazom samogradnje.

Hvala i pozdrav.
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: Jenbach 732 u H0 mjerilu?

Kameni Most kaže:
mmatja kaže:
Ručni rad. Broj proizvedenih modela:1
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &hilit=732
Cijena: Možda za 1000€... :hmmm :D

Matija hvala na odgovoru.
Odlicno napravljen posao.
A cijena... prava sitnica ;)
Iskreno vrijedi svakog eura obzirom na trud i potrebno vrijeme da se napravi takav model.

Stiren je odlican materijal.

Ako se ne varam to je po licenic Jenbacha radia tvornica Djuro Djakovic. Postoje li negdje nacrti?

Ja se spremam napraviti konverziju Kibrijevog Robela s Maxon motorom i digitalnim ESU dekokoderom za DCC ali to je zanemarivo mali posao u odnsou na tvoj.
Moram te ispraviti. Model nisam radio ja, nego moj "komšija" Sini, koji je takođe član ovog foruma...
A cijena: kao u reklami za Mastercard "neprocijenljivo"... :D
L.P.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Re: Jenbach 732 u H0 mjerilu?

Matja hvala na pojasnjenju i kao i na fori s Mastercardom :D
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Jenbach 732 u H0 mjerilu?

mmatja kaže:
Kameni Most kaže:
Nasao sam neke slike pa me zanima proizvođač i broj modela.
Ručni rad. Broj proizvedenih modela:1
http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.p ... &hilit=732
Cijena: Možda za 1000€... :hmmm :D
Zapravo postoje dva modela. Jedan je ovaj od Sinija sa pogonom preko remena a drugog je izradio Bojan Bartol sa malo boljim rijenosm preko zupčanika. U svakom slučaju, dva autora, dve samogradnje.
 

mmatja

Poznati forumaš
Re: Jenbach 732 u H0 mjerilu?

Gorchi kaže:
...sa malo boljim prijenosom preko zupčanika...
:hmmm :hmmm To je pa zelo relativno :zvizdi: Kje pa je njegov sploh vozil, in koliko vagonov je bil sposoben potegniti... :hmmm Ali mogoče toliko :zvizdi: :
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
sini kaže:
Pozdrav svima,
evo da ja isto nešto dodam oko tog Jembaha,i to najnovije slike sa svih strana.
Prvo sa ove strane sa kratkimi lampaši:

LP Sini


Sini, vec sam ranije (preko Matje) rekao da je model savrseno napravljen. Zanima me da li si radio prema originalnom nacrtu ili prema vlastitim slikama, skicama i izmjerama.

Hvala i Pozdrav,

Davor
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: Jenbach 732 u H0 mjerilu?

mmatja kaže:
Gorchi kaže:
...sa malo boljim prijenosom preko zupčanika...
:hmmm :hmmm To je pa zelo relativno :zvizdi: Kje pa je njegov sploh vozil, in koliko vagonov je bil sposoben potegniti... :hmmm Ali mogoče toliko :zvizdi: :
Sj375hfr1Xw
Ne sjećam se gdje i kad je vozio te koliko vagona je vozio ali koliko znam Sini ima remen za pogon kotača no kod Bartola su zupčanici. Miloš mi je rekao da je ta remen osjetljiv pa da se već pretrgao ali neka kaže Sini kako je s tim pogonom.
Sini, koliko ti vaga lokica? Imaš gumasti prsten na kotačima? Kako si izvedeo ove farove, sa fiberoptičkim vlaknima?
 

sini

Bivši član foruma
Sini, vec sam ranije (preko Matje) rekao da je model savrseno napravljen. Zanima me da li si radio prema originalnom nacrtu ili prema vlastitim slikama, skicama i izmjerama.

Hvala i Pozdrav,

Davor

Pozdrav Davor,evo na kratko.
Napravio sam ga po nacrtima koje sam pronašao na netu i prilagodio u 1:87 i sa izmjerama i slikama što sam jih
sam škljocal i još skicam koje sam isto sam promerio loksu po dužini,visini,širini ma svakako.

LP Sini
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pozdrav Davor,evo na kratko.
Napravio sam ga po nacrtima koje sam pronašao na netu i prilagodio u 1:87 i sa izmjerama i slikama što sam jih
sam škljocal i još skicam koje sam isto sam promerio loksu po dužini,visini,širini ma svakako.
LP Sini

Sini,
Vidim da si se prilicno potrudio oko modela u koji je zbog maloe velicne tesko bilo sto ugradjivati.
Paralelno s izradom makete planiram napraviti isti model ali HZ 2132 (stiren/mesing) i pokusavam doci do kopije originalnih nacrta Djuro Djakovic.
Pratio sam sve vezano uz izradu tvog modela i u izradi primjenit cu slicna rjesenja.
Bilo bi mi drago da objavis svoje nacrte naravno ako si ih spreman podijeliti.

Pozdrav,

Davor
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh