ACME Jugoslavija Express

Vedi

Član foruma
nik kaže:
Zeleni zagrebački kušet iz prvog seta ima previsoko postavljene natpise 'Kola sa ležajima' dok zelenom ljubljanskom 2. razredu iz drugog seta fali natpis 'RIC' ispred slovne oznake.

Nik, to su slike iz kataloga prvih preprodukcijskih modela, o tim slikama smo već raspravljali, vjerujem da su ispravili sve te pogreške za nadolazeću proizvodnju.
 

nik

Veteran foruma
Vedi kaže:
nik kaže:
Zeleni zagrebački kušet iz prvog seta ima previsoko postavljene natpise 'Kola sa ležajima' dok zelenom ljubljanskom 2. razredu iz drugog seta fali natpis 'RIC' ispred slovne oznake.

Nik, to su slike iz kataloga prvih preprodukcijskih modela, o tim slikama smo već raspravljali, vjerujem da su ispravili sve te pogreške za nadolazeću proizvodnju.

Ja ništa ne vjerujem dok ne vidim. Sad se još možda stigne popraviti ako već nije. A dosad nisam vidio slike originala baš tih vagona pa su primjedbe bile samo pretpostavke a sad su potvrđene. ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Sreca nasa sto ova dva seta nece izaci istovremeno jer bi tada nadrljali!
:palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Obicno je mala "pauza" od par meseci izmedju izlaska modela, bar je tako do sad bilo.
:??:
 

DB V100.1

Član foruma
ne bih mogao da se setim da je to slučaj kod acme kada su izbacili 52800 i 52820 50275 50278 50298 odjednom :ples2:
 

damir661

Veteran foruma
DB V100.1 kaže:
ne bih mogao da se setim da je to slučaj kod acme kada su izbacili 52800 i 52820 50275 50278 50298 odjednom :ples2:

Pa ti vagoni su se prodavali pojedinacno, nisu izlazili u setu. Cena jednog je bila oko 40eura i kada se sve sabere, moglo je u jednom cugu uzeti sva tri modela ili bi se eventualno neki mogo ostaviti za kasnije. Kod YU Ex je drugacije, samo cena jednog seta je visa od ova tri modela zajedno, a jos kada dodje i drugi set :x:o:

Iako ne bi me cudilo da izadju zajedno, sto mozda i hoce :polomljen:
 

matija

Član foruma
damir661 kaže:
DB V100.1 kaže:
ne bih mogao da se setim da je to slučaj kod acme kada su izbacili 52800 i 52820 50275 50278 50298 odjednom :ples2:

Pa ti vagoni su se prodavali pojedinacno, nisu izlazili u setu. Cena jednog je bila oko 40eura i kada se sve sabere, moglo je u jednom cugu uzeti sva tri modela ili bi se eventualno neki mogo ostaviti za kasnije. Kod YU Ex je drugacije, samo cena jednog seta je visa od ova tri modela zajedno, a jos kada dodje i drugi set :x:o:

Iako ne bi me cudilo da izadju zajedno, sto mozda i hoce :polomljen:
Reci mi molim te kada i gde su bili 40€ :??:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja sam ih tada kupio na italijanskom ebay-u za 42 eura komad + postarina.
Nije bila aukcija vec "plati pa nosi".
 

matija

Član foruma
damir661 kaže:
matija kaže:
Reci mi molim te kada i gde su bili 40€ :??:

Negde u Sloveniji i to pre godinu i vise dana.

Negde u Sloveniji je moglo biti jedino kod "Moko"-a, a tamo nikada nije bilo za 40€. U krajnjoj liniji neko može i pokloniti nekome model, to je jedno , ali ako se piše o ceni onda treba pisati cenu u zvaničnoj prodavnici, jer to je jedini merodavan reper, ili napisati ja sam uspeo nabaviti model za toliko i toliko iako je cena toliko i toliko. Vrlo dobro znaš pošto su bili vagoni u Beogradu kod Siniše, napiši i to.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
ACME 2012, najava novog seta 55075 (set od tri vagona: AB Z2, B Y i Bc Y):
 

Attachments

  • 55075a.jpg
    55075a.jpg
    88.6 KB · Pregleda: 183
  • 55075.jpg
    55075.jpg
    102.2 KB · Pregleda: 183

Balkano

Član foruma
Interesantno da je u novom trecem Jugoslavija Setu 55075 jedan vagon dug 303 mm, dok su ostala dva 282 mm dugacka. U dva prijasnja Jugoslavija Express seta svi su vagoni dugacki 282 mm. Valjda je taj zuto-narancasti AB nova konstrukcija pa je on jedini koji ima 303 mm...
 

Vedi

Član foruma
Balkano kaže:
Interesantno da je u novom trecem Jugoslavija Setu 55075 jedan vagon dug 303 mm, dok su ostala dva 282 mm dugacka. U dva prijasnja Jugoslavija Express seta svi su vagoni dugacki 282 mm. Valjda je taj zuto-narancasti AB nova konstrukcija pa je on jedini koji ima 303 mm...

Zanimljivo je da je taj vagon očito tip UIC-Z2, a ne UIC-Y kao ostali?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh