JZ 37 by Roco

nik

Veteran foruma
Parnjace br 52 napravljeno je preko 5000 i isto su vozile sugde gde je gazila Njemacka ali ju je Roco napravio vrlo kasno. O njoj se razgovaralo u 90 proslog stoljeca kad je tamo radio još g. Bratovž i uprkos svim istorijskim dejstvima poput onh koje je za 37 naveo Nik trebalo je skoro 20 godina da je napravljena. Nemam je nista protiv, da se uradi ali onako koliko poznajem stvari nemaju oni još željenu brojku da bih stvarno ušli u proizvodnju. I kako je crhav napisao na prvoj strani interesantna je i za amerikance ali po kineskoj cijeni.
pozz
52-cu su zadnjih 40-50 godina radili Kleinbahn, Liliput/Bachmann, Gutzold, Marklin/Hamo/Trix i tek na kraju Roco dok S160 nikada nitko nije radio kao velikoserijski model pa je ova usporedba besmislena.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Malo si me razocaro Nik. Pominjes 52 od Kleinbahna. Kako ti to uopšte dojde na pamet. Ti koji gledas na sve. Drugo Liliput model 52 pravljen je iz 42 i zbog toga kabina ne odgovara po duzini.
Preduga je. Gutzold ju je napravio je ali kapaciteta proizvodnje Gutzolda isto kao neka tehnička rjesenja ni ono pravo. Pominješ Marklina. Model 52 nije ono što bih morao biti. Sumnjam, da bi ga ti u Trix izdanju imao u zbirci. Tako da je te Roco posle svih tih godina napravio PRAVU. Ali svako ima pravo da izdvoji šta misli.
pozz
 

nik

Veteran foruma
Malo si me razocaro Nik. Pominjes 52 od Kleinbahna. Kako ti to uopšte dojde na pamet. Ti koji gledas na sve. Drugo Liliput model 52 pravljen je iz 42 i zbog toga kabina ne odgovara po duzini.
Preduga je. Gutzold ju je napravio je ali kapaciteta proizvodnje Gutzolda isto kao neka tehnička rjesenja ni ono pravo. Pominješ Marklina. Model 52 nije ono što bih morao biti. Sumnjam, da bi ga ti u Trix izdanju imao u zbirci. Tako da je te Roco posle svih tih godina napravio PRAVU. Ali svako ima pravo da izdvoji šta misli.
pozz
Nije stvar u tome da li je neka od nabrojenih dobra ili nije nego da modeli 52-ce već 40-50 godina postoje na tržištu i to manje-više u onoj kvaliteti koja je prilikom izlaska modela bila uobičajena. Netko je zadovoljan sa ranijim modelima pa će ih zadržati a drugi nije pa će kupiti ili je kupio Roco. Kod S160 nema 'prijašnjih' modela i nema zadovoljnih/nezadovoljnih vlasnika; novi Roco model će kupiti uglavnom svi koji su ju zadnjih 40-50 godina željeli imati a nisu je imali od koga kupiti, pod uvijetom da su još živi.

Što se mene osobno tiče namjeravam imati samo jednu Roco 52-cu a i to sam odlučio tek nakon što su počeli ugrađivati nove metalne kotače. Skupljam u principu 80-e pa mi je jedna JŽ 33 iz tog doba dovoljna; ukoliko Roco napravi gotovi JŽ model super a ukoliko ne morati ću raditi neku preradu, najbolji kompromis bi onda bio da Roco napravi SŽ muzejsku koju je onda najlakše preobilježiti u JŽ. Tako je i sa SŽ/JŽ 03 gdje imam jednu koja će biti preuređena u JŽ muzejsku iz druge polovice 80-ih, uz upotrebu KlubBaat seta.

Da skupljam 60-e i 70-e uz taj Roco model uzeo bih još jedan Gutzold sa četvrtastim tenderom i jedan Hamo/Trix u SSSR verziji pa ih sve preobilježio u JŽ (kod exSSSR čak ni to nije nužno jer su neko vrijeme ovdje vozile sa sovjetskim oznakama).
Isto vrijedi i za S160; da skupljam 60-e kupio bi jedan Roco model i preobilježio ga u JŽ 37 a ovako ništa.
 
Last edited:

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
I još...
file.php

http://www.forum-duegieditrice.com/...sid=aa8e5e4607af735006ef4f4792b837c0&start=15
Ipak se krece.....
Znaci model ce biti u prodaji 2019 hehe i to u 12 mj.
Pogon je u tenderu?
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Pa ako ovako nastave sa najavom to jest proizvodnju puno njih je neče ni doživjeti. Ili još skupljaju narudžbe. Onda mogu se nadati da naprave neku austrijanku negde do 2025. Samo nisam siguran, da če tada biti isti poredak Europe.:djedi da če uopšte koga zanimati taj hobi. Idem na spavanje pa da brže prodje vreme. :spavanje
pozz
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Hobby-ja će biti samo zavisi u kojoj "formi". ;)
.
biti ce sistem Roco Z800 potpuno virtualan 3D :) sve na ekranu :_) nema gipsanja, piljenja, digitalzacije, ....

Evo jednog odlicnog primjera... treba bolja graficka kartica....
http://www.realrailway.com/en/ino2/simulator2.html

Taj ROCO je stvarno pretjerao... objavljuju najave pa se povuku, pa onda naprave anketu kroz prednarudzbu pa se bez rijeci povuku... mislim svasta.....
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
E sad.... ovo je novi detalj... cijena USATC modela je od 369 EUR (kat.br. 72150) za model bez dekodera do nevjerojatnih 504 EUR za model sa zvukom i dekoderom (kat br. 72161) !?!?!
Toliko košta i FS varijanta.... za par godina velikoserijski modeli idu preko 1000 EUR :)
 

nik

Veteran foruma
To su cijene iz najave. U stvarnosti će biti nešto niže. A kupovati će se na rasprodaji, za preradu u JŽ.

Model je usporediv sa SŽ 03 pa je i cijena slična. Nek samo model bude dobro napravljen a cijena onda nije presudna.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
To su cijene iz najave. U stvarnosti će biti nešto niže. A kupovati će se na rasprodaji, za preradu u JŽ.

Model je usporediv sa SŽ 03 pa je i cijena slična. Nek samo model bude dobro napravljen a cijena onda nije presudna.
:D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh