JŽ cisterna za sirovu naftu

Mon

 
Osoblje foruma
Jel' ima neko ideju koji bi model vec postojecih H0 vagona najvise odgovarao za preraditi u JZ cisternu tipa Uaz?
JZ 661 410 Eidomeni Greece 1989.jpg ARTEMIS KLONOS - JZ DIESEL LOCOMOTIVE CLASS 661 410.jpg

Nevide se dobro na slici ali ova fotografija Artemisa Klonosa je jedina slika s ovim vagonima koju ja imam. :S:
 

damir661

Veteran foruma
Re: JZ Uaz - cisterna za sirovu naftu

Da, cisterne obično imaju oznaku Zaes-z, U vagoni su obično oni što voze terete koji moraju da se utovaruju i istovaruju pod protiskom, kao i ostali vagoni specijalne namene.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Re: JZ Uaz - cisterna za sirovu naftu

Roco je svojevremeno radio sličnu cisternu sa SŽ oznakama i natpisom PETROL (srebrna ili braon boja cisterne). Ali nije 100% identična i postoji još koja verzija tih cisterni sa naoznakom Zaes.
Btw, evo jednog primjera takve cisterne:
http://www.slo-zeleznice.si/sl/tovorni-promet/vagoni/zaes
Vagoni-zaes-foto.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: JZ Uaz - cisterna za sirovu naftu

Na ovoj fotografiji je Zaes-z makedonskih zeleznica za kojeg mislim da je naslednik onih JZ cisterni sa slike
ali nisam siguran zbog nemogucnosti da se iste vide sa strane i usporede s ovim MZ-a.
Zaes-z MZ.jpg
Jel postoji mozda neki model slican ovim, MZ-ovim?
 

Davor

Veteran foruma
Večeras sam video MAV Zaes cisternu na kojoj je pisalo melasz. Dakle, vrlo široka namena. :)
 

damir661

Veteran foruma
Electrotren isto radi jednu uslovno recenu slicnu verziju cisterne, koja lici na jedan drugi tip JZ cisterni.
To su isto one skroz braon, nazalost nemam sliku ovde.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Preneseno sa brojcilove teme o njegovoj kolekciji.

Pitanje je jesu li se ove cisterne koristile za prevoz sirove nafte?
Jel postoji neka fotka iz vremena njihovog sluzbovanja kod nas?

Stanley kaže:
Mon kaže:
Jel nije cisterni ko ova na zadnjim slikama (ili slicne njoj) bilo i kod nas? :??:
Bilo je, nešto slično ovome:
 

Attachments

  • 161482_c.jpg
    161482_c.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 239

nik

Veteran foruma
Neznam što su sve u njima vozili ali odnekud pamtim podatak da ih je imao ŽTP Zagreb i to 200 komada. To su nekada bile jedine 4-os. cisterne kod nas. Postoji slika takve cisterne sa UIC brojem i INA logom ali nažalost crnobijela i nečitljivog broja.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
U Ljubljanskom muzeju imaš jednu takvu cisternu, na žalost se zub vremena več poznaje.

Ali kaj se vozilo u njoj ne bih znao reći...
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
ima jedna ex američka stacionirana u Virovitici, jedna s JZ oznakama na Zgb Istočnom kol. Vidio san jednu takvu na slici u zelenoj boji u sastavu starog kemijskog vlaka ŽTP Zg.
 

Davor

Veteran foruma
Znam da sam takvu ali kao model video negde i našao sam :arrow: <a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/download/file.php?id=13352&mode=view" onclick="window.open(this.href);return false;">download/file.php?id=13352&mode=view</a>
 

Mon

 
Osoblje foruma
Za ove "americke" cisterne se mogu upotrebiti i Rocovi ili Kleinbahnovi modeli ali mislim da one nisu prevozile sirovu naftu.

Ranije sam negde naisao na podatak da su se upotrebljavale cak i za prevoz gradjevinskih potrebstina (cement, beton i sl.) ali nista nije dokumentovano tako da se ove informacije moraju primiti sa rezervom.
 

Attachments

  • cis Roco 67025.jpg
    cis Roco 67025.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 95
  • cis Klein 3606.jpg
    cis Klein 3606.jpg
    70.6 KB · Pregleda: 94

Davor

Veteran foruma
Mislim da sam ušao u trag traženim cisternama.
Ove koje sam uslikao su MAV Za(e)s. Nažalost nisam stigao otići do njih da poslikam dekale.
mav zas.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh