K.Bay.Sts.B. stvarčice

Thommo

 
Osoblje foruma
Pa da otvorimo temu i za ljubitelje tamno-zeleno-bavarske boje!

Wappen_Bayer.Staatsbahn.jpg
120px-Flag_of_Bavaria_%28lozengy%29.svg.png


Najprije par linkova:
Wikipedia (ENG): http://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Bava ... e_Railways
Wikipedia, lista vučnih vozila: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ba ... _railbuses

Mapa željezničkih pravaca, godina 1844.

800px-RoyalBavarianRailRoads.png
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Proizvođači su se ove godine potrudili, barem u 1:87 mjerilu, i najavili jako zanimljive bavarske modele.

Roco ima u najavi poznati "Glaskasten" u K.Bay.Sts.B. bojanju, tip PtL 2/2. OVP cijena je 159€.


Set od tri vagona, također novost u 2010-oj, nadopunjava Glaskastena:

36fce4986e.jpg
 

Attachments

  • 63228 PtL 2_2.jpg
    63228 PtL 2_2.jpg
    235 KB · Pregleda: 369

Thommo

 
Osoblje foruma
Fleischmann je najavio GtL 4/4 lokomotivu, iako će OVP cijena od 269,00 € zamisliti mnoge kupce! :x:o:


Vagoni koji idu uz ovu lokomotivu, OVP cijena je 44,90 eur/kom.

thumb_m11349_w560_8b017a614f.jpg
thumb_m11350_w560_0532bbd912.jpg

thumb_m11351_w560_cd5adf0563.jpg
thumb_m11352_w560_23c141aedb.jpg
 

Attachments

  • 409802 K.Bay GtL4_4_ovp269eur.jpg
    409802 K.Bay GtL4_4_ovp269eur.jpg
    166.7 KB · Pregleda: 363

Thommo

 
Osoblje foruma
I Trix ima konja za utrku, itekako! :aplauz:


Prekrasna klasična parna lokomotiva tipa B VI, os. rasporeda 1B + 3, opremljena je zvučnim dekoderom. Preporučena cijena je 449,95 EUR! *<8o

I "njen" set vagona:
 

Attachments

  • 22185 D VI.jpg
    22185 D VI.jpg
    38.8 KB · Pregleda: 308
  • 24104.jpg
    24104.jpg
    66.6 KB · Pregleda: 308

Igor_A.

Član foruma
Ja vrebam, od Minitrixsa 'Dampflokomotive BB II, K.Bay.Sts.B., digital, Ep.I'

tj. brojim novčiće, cijena u KLokshop eK, doduše + njemački "vat", iznosi 207,88€.
A valjalo bi onda uzeti i set vagona "Wagenset „Schnellzug“" :hmmm , na Trix-ovim stranicama je istaknuta cijena 179,95 €, uh, uh... već vidim oduševljenje svoje žene, kad dozna za moje planove s:xx:
 

Attachments

  • T12320.jpg
    T12320.jpg
    12.7 KB · Pregleda: 353
  • 15681.jpg
    15681.jpg
    43.7 KB · Pregleda: 353

Thommo

 
Osoblje foruma
Bravo Igore! Divni modeli!

Eh, sad kad Nightrain i Keko vide ove silne srednje osovine!! >8-o: >:D: LOL
 

Igor_A.

Član foruma
Heh :crvenilo: , da ispravim sam sebe, set vagona "Wagenset „Schnellzug“" nije K.Bay.Sts.B. nego DRG, tako bi uz 'Dampflokomotive BB II, K.Bay.Sts.B., digital, Ep.I' eventualno mogao ići 'Bayerisches Personenwagen-Set' od Minitrixa,
 

Attachments

  • 15808.jpg
    15808.jpg
    27 KB · Pregleda: 315

NClight

Hybernated
Trix/Minitrix ima regularno K.Bay u ponudi i to kroz specijale... pogledajte najavu za 2010... ima lijepih komadića >:)
Igore, dobar izbor modela za N... biti ćeš zadovoljan! :palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Brawa 40258 - Bay. Schnellzugdampflok S2/6, Betriebsnr. 3201

Preporučena cijena 446€. :x:o:
 

Attachments

  • brawa_br40258_Bay. S2_6_#3201_eur446.jpg
    brawa_br40258_Bay. S2_6_#3201_eur446.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 372

NClight

Hybernated
Brawa je napravila fenomenalan model, iako skup, mislim da vrijedi svakog eurocenta... pogledajte detaljnije najavu modela na Brawa stranicama... nivo detalja odgovara maloserijskim modelima >8-o:
 

U47

Član foruma
Thommo kaže:
Brawa 40258 - Bay. Schnellzugdampflok S2/6, Betriebsnr. 3201

Thomo, ova loksa je super, vozi jako ljepo, pod kat.brojem 0650 je kod mene ;) .
Moram napraviti koju fotografiju.
 

Igor_A.

Član foruma
Tenderlokomotive. BR BB II, K.Bay.Sts.B.

Pred tjedan dana mi je stigla Tenderlokomotive. BR BB II, K.Bay.Sts.B. u mjerilu N od Minitrixa. Lokomotivica je 'filigranski' rad i vozi fino i lagano. Danas sam našao vremena da ju poslikam :)


DampflokomotiveBBIIKBayStsBdigit-8.jpg


DampflokomotiveBBIIKBayStsBdigit-1.jpg


DampflokomotiveBBIIKBayStsBdigitalE.jpg


Razina detalja je zadivljujuća, s obzirom na mjerilo i s obzirom na to da je lokomotivica dugačka svega 64,0 mm :shock:

DampflokomotiveBBIIKBayStsBdigit-5.jpg


DampflokomotiveBBIIKBayStsBdigit-7.jpg


DampflokomotiveBBIIKBayStsBdigit-6.jpg


Iskoristio sam priliku da poslikam svoje N vagone K.Bay.Sts.B.,

BayerischerSchnellzug-Gepckwagen.jpg


BayerischerSchnellzugwagen1-2Klasse.jpg


BayerischerSchnellzugwagen3Klasse.jpg


Nisam mogao odoliti a da ih ne poslikam i sve zajedno :)

DampflokomotiveBBIIKBayStsBdigit-4.jpg


DampflokomotiveBBIIKBayStsBdigit-3.jpg


DampflokomotiveBBIIKBayStsBdigit-2.jpg


Heh, sad još preostaje nabaviti neke pasent vagončiće za ovu malu Bavarku, za sada u ponudi nisam našao ništa što bi mi odgovaralo :hmmm , izgleda da ću se morati malo strpiti...
 

Igor_A.

Član foruma
Pozdrav svima,

Nedavno sam od Modellbahn Kramm-a primio e-mail sa linkvima za novitete u njihovoj ponudi za N-mjerilo. Kako sam orjentiran na modele K.Bay.Sts.B, zapela mi je za oko sljedeća kompozicija...

http://www.modellbahn-kramm.com/e/artik ... &&tax=excl

Pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti ručnog rada, a iz par skromnih informacija što sam uspio izgooglati se vidi da su modeli "Lemke Collection" u pravilu izrađeni iz mesinga, ali ipak, cijena od 361,26 € za kompoziciju od četiri malena vagona u N mjerilu mi djeluje pretjerano :uvrnut . Ako tome pridodam da mi carinici mogu zaračunati PDV i carinske troškova, ispada da bi me ta četiri vagončića u konačnici mogla koštati oko 3000-3500kn. Ovi vagončići bi mi jako dobro pristajali uz moju manju lokomotivicu "Tenderlokomotive BR BB II, K.Bay.Sts.B." i u pravilu sam za ono što želim spreman i platiti odgovarajuću cijenu, samo ovog puta se zbilja teško mogu odlučiti... Što kažu znalci sa foruma, vrijede li ta četiri vagončića tih novaca?
:hmmm
 

NClight

Hybernated
Ako si strastveni sakupljač K.Bay onda je taj set nešto bez čega nemožeš, rad je filigranski, unutrašnjost kompletna, sa svim detaljima koji stanu... no za tu lovu možda je bolje uzeti set od 4 dvoosovinca od MTx-a ili Fle za BBII te uzeti par teretnih vagona i možda još jednu manju loksu (npr. Glaskasten, DII, Gtl4/4)... to bi ti bilo taman to... imao bi dovoljno šarolik vozni park, i nebi osjećao grižnju savjesti kasnije >:)
Da ne velim da bi se moglo ubosti koji set od Fle ili MTx-a na ebayu...
Eto, mojih par lipa...
 

Igor_A.

Član foruma
Uspio sam na netu pronaći nešto detaljniji opis tog seta...

http://www.lokschuppenhagenhaspe.de/ind ... e&lok=8603

Nešto, me muči... ne vidim standardne kopče za N mjerilo na vagončićima :??: . Mislim da se neću zaletavati sa kupovinom, vjerujem da su to vrhunski vagončići, ali cijena je ipak paprena. Pričekat ću novitete od Minitrixa za 2011. godinu, možda ponude kakav prigodan K.Bay set koji bi pasao uz moju "Tenderlokomotive BR BB II".
 

NClight

Hybernated
Bojim se da su ovi vagoni rađeni po FiNescale standardu, kopče se montiraju naknadno, najvjerojatnije nešto egzotičnije od standardnih kopči.

Od setova pogledaj Trix 15808 izašao 2009, cjena mu je ispod 100€.
 

NClight

Hybernated
Igore, ako si jako zapaljen za K.Bay, preporučujem odličan Bayern Report od Eisenbahn Journala u kojem imaš dovoljno podataka za sastavljanje kompozicija ali i svega ostaloga... ako ga nemaš, ili nemožeš skinuti, javi se na PP ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh