Kako ofarbati model - iskustva

  • Thread starter Anonymous
  • Datum prvog posta

Mon

 
Osoblje foruma
Ja je obično razredim i to alkoholom jer brzo isparava. :daj_pivu:
Prilikom farbanja se na delu gde smo naneli boju pojave vazdušni mehurići koji nestaju kako se boja suši.

Ali preporučujem ti da prvo probaš na nekoj drugoj plastici, da vidiš kako izgleda pa ako si zadovoljan pređi i farbaj model.
 

kvrga_mrga

Aktivan član
Pozdrav, pitanjce... Radi se o farbanju baat vagona. Obojao sam ga s zelenom "polu mat" bojom, i to je ispalo dobro, ali se pojavila očita razlika u sjaju na mjestima gdje je naljepljen decal, decal ima dosta sjajan odsjaj... Pa me zanima, kako, i s čime prešpricati vagon da bi se prijelaz između decala i boje što manje vidio?

Zahvaljujem :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nikako ne špricati preko prozore ili svetla , Kvrga!
Ja obicno prvo rastavim model, odvojim stakla i svetla na jednu stranu pa onda špricam.

Ukoliko se zbog nečega ove površine nemogu odvojiti (zalepljene su na pr.) onda ih trebamo obavezno maskirati.

PS: u temi o preradi Limine Krausovke u JŽ D66, u sedmom postu možeš da vidiš kako sam je maskirao (bele i žute trake);
jes da se tamo radi o špricanju boje ali isto mu dođe jer se pored one srebrene površine radila i zaštita stakla i svetla.
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh