KAPO-moji modeli

KAPO

Poznati forumaš
Pa nikuda se mi ne žurimo, kada uhvatiš vremena tada ih poslikaj, a mi ćemo sa užitkom to pogledati.
:dada: :cool:
Potrudit ću se, videt ću ča će bit :) !

Trebam ubaciti u višu brzinu sa tim slikama...
Sljedeća mašina koja je došla u Mattuglie je OBB 1110 505-3.
Lokomotiva iz Villacha, puno puta slikana na razno-raznim domaćim vlakovima.
Moćan Roco model.
DSC_9018.jpg

DSC_9019.jpg

DSC_9020.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Sljedeća je došla još jedna Austrijanka!

OBB 1044 111-1

Zašto sam nju kupio?
Ta lokomotiva je moj prvi Roco model i prva ozbiljna lokomotiva u kolekciji. Kupio sam ju davne 2009., od kolege s foruma.
Moja prva 1044 je prošla torturu mladog i neiskusnog modelara, puno dijelova fali, dosta oštećenja, pa sam odlučio da kupim novu 1044.

Roco 43558 (1), potpuno nova, sa svim dijelovima u vrećici.
Planiram samo staviti nove, puno finije pantografe + naravno, digitalizacija.
DSC_9029.jpg

DSC_9030.jpg
Moja prva 1044 111-1. 2009. g.
P1010048.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Sljedeća je došla jedna Amerikanka, give me a hell yeah!!!
BNSF 650
KATO 37-1204

Odlična lokomotiva za budući brzi intermodalni vlak.
Za moju BNSF eru treba par jednostavnih modifikacija. Ispod broja staviti naškrabani BNSF natpis (dekali su već na putu iz Kalifornije), ofarbati klimu u naramčasto i polijepiti FRA sigurnosne trake po fremu (mačje oči). Naravno, i Kadee type H coupler.
Sve u svemu odlična lokomotiva za malo keša. Imao sam sreće.
DSC_9031.jpg

DSC_9032.jpg

DSC_9033.jpg
Prava slikana 01.01.2006. u Yorba Lindi, CA
Picture 547.jpg
Izvor: rrpicturearchives, Eu-Jin Ooi
Slikana prije godinu dana u Lincolnu, NE. Potpuno originalna, sa originalnom tvorničkom šemom. Nažalost, jako loše izgleda.
aBNSF 0650.jpg
Izvor: rrpicturearchives, Ashley Rodriguez
 

KAPO

Poznati forumaš
Sretan Božić!!!

Danas ću predstaviti jednu domaću lokomotivu, a iza nje se vide i poznati vagoni :) !

SŽ 541 110
RailAd 1001
Na moju sreću i na nesreću mog novčanika, našao sam ovu lokomotivu za prilično povoljnu cijenu.
Iako preferiram Roco Tauruse, crvene SŽ 541 bez reklama je gotovo nemoguće za naći i tu nisam mogao birati.
Odličan model, kupit ću još jednu reklamnu kad naleti.
DSC_9034.jpg

DSC_9038.jpg

DSC_9039.jpg
:snjesko:
IMG_20211202_203817.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
ČD Cargo 240 106-5

Hm, nisam mogao odoljeti a da ne kupim Laminatku :D !
Imao sam mišljenje da je to jako ružna lokomotiva, dok ih nisam vidio uživo na putu prema Pragu u ljeto 2020.g.
To je jako lijepa klasična mašina. Jako su mi se svidjele.
PIKO radi stvarno impresivne modele. Ovo čudovište je stravično dobro napravljeno. Tanki pantografi, puno svjetlosnih kerefeka, postolja su boli glava, strava model,...
DSC_9050.jpg

DSC_9051.jpg

DSC_9053.jpg

DSC_9055.jpg
Ovu u sredini isto oću!!! Vectron je meh...
DSC_1850.jpg
 

Michal

Član foruma
ČD Cargo 240 106-5

Hm, nisam mogao odoljeti a da ne kupim Laminatku :D !
Imao sam mišljenje da je to jako ružna lokomotiva, dok ih nisam vidio uživo na putu prema Pragu u ljeto 2020.g.
To je jako lijepa klasična mašina. Jako su mi se svidjele.
PIKO radi stvarno impresivne modele. Ovo čudovište je stravično dobro napravljeno. Tanki pantografi, puno svjetlosnih kerefeka, postolja su boli glava, strava model,...
View attachment 121809

View attachment 121810

View attachment 121811

View attachment 121812
Ovu u sredini isto oću!!! Vectron je meh...
View attachment 121808
Ciao, bolje da malo sacekas za Persinga (ovaj u srediny), vjerovatno ACME napravi odlican model - za sad ima druge varijante, kad pogledas u mojoj kolekcii nades sliku sa "Rumunkom" Croatia train. Do sad ovaj loksu napravio samo MTB model (ali nije dobar - linije, nisu tocne ...predebela je) pozdrav, Michal (meni isto je bila triba ZSSK varijanta ;) )
 

Attachments

  • Lam1.jpg
    Lam1.jpg
    242.1 KB · Pregleda: 26

KAPO

Poznati forumaš
FS e.646.090
Zglobne Talijanke su jako važne za moju kolekciju!
Rivarossi radi savršene FS zglobne lokomotive, te sam morao nabaviti još jednu Navettu. Na žalost mog novčanika, lokomotiva je sa zvukom. Odugovlačio sam kupnju i mislio sam da mi je XMPR verzija pobjegla. U jednoj talijanskoj trgovinici sam uspio naći još par komada sa zvukom. Nisam imao izbora...
DSC_9282.jpg

DSC_9284.jpg

DSC_9285.jpg

DSC_9287.jpg
U paketu je došla i prigodna knjižurina. Nestrpljivo čekam Volume II ...
DSC_9048.jpg
 

hyperion

Veteran foruma
Vidim da imaš u kolekciji Schuco Liebherr bager za pružne radove. Može revizija tog vozila? Unaprijed hvala.
 

KAPO

Poznati forumaš
Vidim da imaš u kolekciji Schuco Liebherr bager za pružne radove. Može revizija tog vozila? Unaprijed hvala.
Brutalno dobro vozilce, kupio ga odma nakon plaće u Mulleru. Jako fino napravljeno! Biti će par sličica kad uhvatim vremena.
 

KAPO

Poznati forumaš
Bio je Djed Mraz (na žutom poštanskom motoriću) i donio par poklona (paketa) !
Valjda sam bio "dobar" :vrag:?

Tu je jedan MAV vagon, nek se nađe, možda je u Rijeku dopeljo neke derivate. MicroScale set tekućina za dekale i makete, BNSF patch dekali (za Santa Fe lokomotivu iz gornjih postova), dekali grafita i PIKO OBB 1144.
DSC_9266.jpg

Naravno, OBB 1144 063 zaslužuje najviše pažnje!
Savršenstvo od modela. Bez riječi sam! Odličan model za zaključiti 2021. godinu.
DSC_9269.jpg

DSC_9270.jpg

DSC_9273.jpg

DSC_9276.jpg

Svima želim sve najbolje u Novoj, 2022. godini!
Zdravlja, sreće, puno keša i puno dobrih modela!
 

keniki7

Član foruma
Poštovani Kapo, ako je ova ljepotica i zvjer u istom tijelu ozvučena, molimo te pusti nam zvuk da se oduševimo skroz na skroz ! Hvala na uslišanoj želji za novu Godinicu u kojoj tebi želim najviše zdravlja i šoldi svih valuta a da na svijetu zauvijek prestane ova pošast zvana Koronitis maximus !
 

KAPO

Poznati forumaš
2022. je dobro počela, konačno sam uhvatio vremena za mali fotosession...

FS e.656 077 depo Mestre
REV 28-2-95

Taman za vući naše vlakove i brze FS vlakove oko Venecije. Odlična mašina u jako lijepom bojanju!
Model je Roco.
DSC_9320.jpg

DSC_9319.jpg
Malo ćemo se švercati sa epohama ;) , ovdje IC Kras ide negdje prema Veneciji...
DSC_9322.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Vezano na gornju e.656, gospodin od kojeg sam kupio lokomotivu jako voli FS zglobnjače.
Obećao sam mu da ću fotografirati svoje zglobne lokomotive.
Danas sam izvukao sve svoje zglobnjače iz kutija da malo udahnu zraka i da napravim mali fotosession.
Fotografije su dobre, pa ću ih odma staviti i na forum.
DSC_9326.jpg
S desna na lijevo:
e.655 047
e.656 077
e.646 090
e646 157
e.645 105
e.636 193
e.636 041
e.636 202
e.636 018
e.636 082
e.636 166
DSC_9327.jpg

DSC_9329.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Naravno, kakav je to mjesec a da ne kupim barem jednu zglobnu lokomotivu :neznam: ?
Danas je došla FS e.646 191!
Dosta rijedak Roco model. Jedini sa konektorom za navetta vlakove. Lokomotiva je posebna (i zato meni zanimljiva) jer je to prva generacija navetta e.646 lokomotiva. Znači ima stare, nemodificirane bočne stranice i taj konektor za push-pull vlakove.
Revizija je 19. 1. 79., depo Milano C.
Taman za vući garnituru sivih piano ribassato vagona, ili neki Simplon iz te ere :dada: .
DSC_9592.jpg

DSC_9593.jpg
DSC_9594.jpg
Nemam sive vagone, pa zato vuče Simplona. Kamion pravi društvo.
DSC_9598.jpg
I prava mašina slikana u siječnju 1981. sa puno sivih piano ribassato vagona.
e646 191.jpg
Izvor: https://www.ilportaledeitreni.it/2019/12/30/270814/ ,photo: Aldo Riccardi
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh