KAPO-moji modeli

nik

Veteran foruma
Naravno, kakav je to mjesec a da ne kupim barem jednu zglobnu lokomotivu :neznam: ?
Danas je došla FS e.646 191!
Dosta rijedak Roco model. Jedini sa konektorom za navetta vlakove. Lokomotiva je posebna (i zato meni zanimljiva) jer je to prva generacija navetta e.646 lokomotiva. Znači ima stare, nemodificirane bočne stranice i taj konektor za push-pull vlakove.
Revizija je 19. 1. 79., depo Milano C.
Taman za vući garnituru sivih piano ribassato vagona, ili neki Simplon iz te ere :dada: .
View attachment 122400

View attachment 122401
View attachment 122402
Nemam sive vagone, pa zato vuče Simplona. Kamion pravi društvo.
View attachment 122403
I prava mašina slikana u siječnju 1981. sa puno sivih piano ribassato vagona.
View attachment 122404
Izvor: https://www.ilportaledeitreni.it/2019/12/30/270814/ ,photo: Aldo Riccardi
I njena 'sestra' (sa bliskim brojem) u Trstu.
E 646.196.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Nakon puno godina, došlo je vrijeme da se u moju kolekciju dokotrlja i jedna parnjača :) .
Oduvijek mi je jako zanimljiva austrijska OBB 52 sa kućicom za vlakovođu na tenderu. Baš opako izgleda!

Prije nekih tjedan dana, upitao sam poznatog brojača zakovica @nik koja bi mi OBB 52 sa takvim tenderom najviše odgovarala u mojoj kolekciji. Nik mi je poslao popis na kojemu se našla ÖBB 52.7070!
Idealan model jer ima crne kotače, nažalost u eBay arhivi je nema, znači čekati ću neko vrijeme da se pojavi.
Pošto imam više sreće nego pameti, dan nakon dobivenog popisa jedan modelar iz Austrije rasprodaje svoju kolekciju, i na popisu je baš ÖBB 52.7070! Nisam puno čekao ;) !
Model je Roco 62271.
DSC_0444.jpg
Igrom slučaja, lokomotiva je iz depoa Graz, znači prava "domaća". Taman za vući razne putničke i teretne vlakove prema Spielfeldu prije elektrifikacije. Revizija je 22.02.1968.
DSC_0445.jpg

DSC_0452.jpg
Na nekom Ljubljana express vlaku ili što već :hihihi: !
DSC_0456.jpg
ÖBB 52.7070 Spielfeld-Strass 16.07.1969oebb-527070-spielfeld-strass-16071969--547911 (1).jpg
Foto: https://trainpics-vol-2.startbilder...11/oebb-527070-spielfeld-strass-16071969.html
 

KAPO

Poznati forumaš
Za početak, moram napisati jedan kratki disclaimer, s obzirom na trenutnu svjetsku geopolitičku situaciju!
Ja sam ljubitelj željeznice i željeznički modelar. Volim željeznicu iz cijelog svijeta i imati ću modele sa svih kontinenata!
Boli me ku*** za politiku i sve, bitno da je lokomotiva moćna ili da vlak ima dobru priču.

Već puno godina, na listi želja mi je Ruska 2M62 od Roco-a. S obzirom na stanje u svijetu, požurio sam se sa kupnjom jer kako je krenulo, novih ruskih modela neće dugo dugo biti na tržištu.

Lokomotiva je РЖД (RZD) 2М62 0066. Roco 73794.
Definitivno najjača lokomotiva u mom depou. 12 pogonskih osovina i jako teška mašina. Stvarno impresivan model.
DSC_0587.jpg
A lokomotiva.
DSC_0589.jpg
Spoj A i Б lokomotive.
"Polulokomotive" ću spojiti sa kvačilom koje prenosi struju, tako da će vući struju sa svih kotača.
DSC_0591.jpg

DSC_0592.jpg
Lokomotiva je bez detalja, tako da izgleda dosta "lišo". Pošto će to biti lokomotiva za pokazivanje i vožnju na svom fiksnom vlaku, na A strani će imati zatvorenu ralicu, nefunkcionalno automatsko kvačilo i sve cijevi za zrak . Realistično čelo.
DSC_0593.jpg
Impresivna mašina! Za 10!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pre neki dan sam na eBayu sreo maketu ruske lokomotive kao resin model. A dolazi iz Ukrajine. Danas sam pronašao domaču stranicu tih modela i te makete izgledaju jao dobro napravljene. Možda neki dan dodaš još koji model (maketu):
 

nik

Veteran foruma
Pre neki dan sam na eBayu sreo maketu ruske lokomotive kao resin model. A dolazi iz Ukrajine. Danas sam pronašao domaču stranicu tih modela i te makete izgledaju jao dobro napravljene. Možda neki dan dodaš još koji model (maketu):
Ima i plastičnih kitova sovjetskih lokomotiva.
s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

https://www.ebay.de/itm/324530100526?hash=item4b8f80592e:g:ZF4AAOSw5qdcADP4
s-l1600.jpg

s-l1600.jpg

https://www.ebay.de/itm/324544850432?hash=item4b90616a00:g:61gAAOSwtZJggXmY
 
Last edited:

KAPO

Poznati forumaš
Još malo egzotičnih modela :) !
Isti disclaimer iz mog zadnjeg posta važi jer eto...

Sjevernokorejski spavaći vagoni tipa Ammendorf.
DSC_0463.jpg
Vagoni su ZAKON! Izradio ih je Heris, a kat. broj je 17077.
Voziti će na mom budućem Transsibirskom vlaku u kojem će biti uvrštena ta dva vagona na relaciji Pyongyang - Moskva.
DSC_0464.jpg

DSC_0465.jpg

DSC_0467.jpg

DSC_0468.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Slažem se sa eksotikom ali nešto mi je sumljivo kod tih modela.. zar pravi modeli imaju pufere? Koliko mi je poznato šinska vozila sa automatskom kopčom (američkom/ruskom) nemaju pufere osim onih, koji dolaze u Europu?
 

KAPO

Poznati forumaš
Čini se da će ovo biti godina parnjača :D !

Da prekrižim sa liste želja FS 736.210. USATC S160 lokomotiva, proizvedena 1945. u ALCO-u.
Krasna Roco parnjača! To je naša JŽ 37 koju nikad nećemo dobiti :hahahaha:.

Kutija ima prekrasnu grafiku, zaslužuje jednu fotografiju. Lokomotiva dolazi u ukrasnoj kutiji koju ne volim previše. Jako teško i pimplavo za odvidati lokomotivu...
DSC_1248.jpg
Italija je dobila 243 lokomotive. Samo se osam lokomotiva ložilo na ugljen, ostale su prerađene da gore ulje. Model predstavlja lokomotivu sa tenderom za ugljen.
U Italiji nisu puno vozile. 20ak godina. Kažu da su bile komplicirane za strojovođe i ložače, sa drugačijom tehnologijom na koju talijani nisu navikli. Neke su prodane u Grčku.
DSC_1252.jpg


DSC_1254.jpg

DSC_1256.jpg

DSC_1258.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Da nastavim malo sa egzotikom :dada: !
Velika RZD 2M62 iz prošlih postova mora nešto povuć, jeli tako?
Pošto su vremena takva kakva jesu, a Ruski modeli su rijetki (i bit će još rjeđi), ja sam kroz nekoliko mjeseci kupio nešto vagona za veliku mašinu.
DSC_1370.jpg
Za početak, Eurotrain kontejneraši. Odlični, metalni i jako dugački vagoni. Zamjerka su odvratni kontejneri koje ću zamjeniti sa nečim drugim. Nekim kineskim u kojima se voze paketi sa AliExpressa za Matulje :hahahaha:.
DSC_1374.jpg
Nabavio sam i šest boxcara, proizvođača R-LAND ili po naši LS MODELS!
Detalji su fenomenalni, ko u svakog LS vagona.
DSC_1376.jpg
RZD vlak će biti "pokazni". Neće biti manevre i manipulacije, nego samo za čistu vožnju. Žrtvovao sam jednog boxcara koji će biti zadni vagon u vlaku. Skinuo sam kinematiku i stavio nefunkcionalno realistično kvačilo i cijev za zrak.
DSC_1377.jpg
Prva tri boxcara na hrpi!
DSC_1379.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Još tri boxcara!
DSC_1380.jpg
I cijeli teretni vlak u nekom kolodvoru. Moram nabaviti još jednu tipičnu rusku cisternu, dve tri gondole i to je to! Vlak je gotov! DSC_1381.jpg
Svi RZD modeli imaju NEM šaht i kinematiku. Svi vagoni su dobili Flesichmann kratka kvačila. Ta kvačila su najsličnija ruskom CA-3 kvačilu. Slika nije savršena, samo za ilustraciju ;) .
DSC_1382.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Pa jel ti vagoni, posto su ruski mogu na nase HO tracnice? Znas da je u Rusiji kolosijek siri od naseg europskog!

Ciao
Ruski modelari voze na "našem" standardu (H0 šine, znači 16,5mm širina). To ni nikakav problem ;).
1524mm/87=17,51mm

Više mi ide na jetra što Japanci svoje H0 lokomotive guraju na H0 šine, a postoje korektne H0m šine za metarski kolosjek :mad: !
 

KAPO

Poznati forumaš
Roco ÖBB 1043 su zakon, pa me pukla volja te sam kupio još jednu!
Roco 63761, ÖBB 1043 010-6.
Potpuno nova, proizvedena 2002. godine, nikad šine nije vidjela.
DSC_2751.jpg

DSC_2749ig.jpg

DSC_2750.jpg
Ovu lokomotivu sam ulovio da može vući Modrog Encijana od Villacha do Jesenica i nazad. Povući će ona i teretnjaka bez brige.
Modri Encijan je sastavljen, a vagoni su PIKO. Fali još austrijska pošta u najavi i to je to!
DSC_2747.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Nakon male neaktivnosti, evo kraćeg updatea kolekcije!
Za početak, po eBayu se sakupilo nešto rijetkih ruskih vagona za 2M62 teretni vlak! Sada vlak broji 11 vagona i već liči na nešto ozbilnjo!
DSC_2276.jpg
Dvije Eurotrain cisterne za prijevoz alkohola...
DSC_2285.jpg
I jedan R-Land (LS MODELS) otvoreni vagon...
DSC_2283.jpg
A kontejnerski vagoni su dobili prave kontejnere, to sad izgleda OK!
DSC_2286.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh