KAPO-moji modeli

KAPO

Poznati forumaš
Nedavno mi je došao jedan stvarno posebni model koji zaslužuje dva posta! :palac_gore:

Povodom 50 godina Amtraka, poznati kanadski proizvođač Rapido najavio je limitiranu seriju lokomotive
Amtrak 4316, Amtrak Day One.
01.05.1971. osnovan je Amtrak i ova lokomotiva je ofarbana u ovu šemu da se Amtrak predstavi novinarima i pučanstvu.

Amtrak 4316 je EMD E8A, bivša Penn central 4316 i PRR 5716. Ovu šemu je nosila jako kratko, nakon par mjeseci prometovanja prefarbana je u standardnu Amtrak šemu (srebrna s crvenim nosom).

Model je došao u drvenoj kutiji.
DSC_2302.jpg
Puno papira i dodataka, tipično za Rapido.
Napravljeno je 500 modela, svi rasprodani u jednom danu. Dobije se i certifikat o autentičnosti, sa potpisom vlasnika i direktora Rapida, Jasona Shrona i glasnogovornika Amtraka, Matta Donnellya.
DSC_2303.jpg
Par nemodelarskih dodataka! ;)
DSC_2306.jpg

DSC_2317.jpg
Prekrasan i savršen model!
DSC_2321.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Lokomotiva je sa zvukom, i nakrcana sa svjetlosnim kerefekama... ;)
DSC_2320.jpg

DSC_2322.jpg


DSC_2324.jpg
Par fotki prave mašine! Prvi dani Amtraka. Rapido jako voli paziti na detalje, tako da poklopac koji fali na nosu prave lokomotive, fali i na modelu. Moram za nju nabaviti par Penn Central vagona: :hahahaha:
Amtrak-unkn.jpg
Izvor: railpictures.net
zwtxg03jgpb61.jpg
Izvor: railpictures.net
 

KAPO

Poznati forumaš
Mala pauza od zglobnih lokomotiva, počeo sam sakupljati vagone za jako poznati vlak koji je išao po mojoj pruzi, DB AutoZug! ;)
Za početak, dva više-manje lako nabavljiva spavaća vagona.
Sad ide teži dio posla, i lov na kušete, restoran i autovagone! :hahahaha: DSC_5614.jpg

DSC_5615.jpg

DSC_5616.jpg

DSC_5617.jpg

DSC_5619.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh