Klub Baat: vagon Baat u H0

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Evo drugovi 8i drugarice),
pošto sam dobio nekoliko upita putem privatnih poruka odlućio sam se otvorit posebnu temu za taj vagon kojeg smo prvi put javnosti pokazali kao prototip na sajmu u početku novembra na Viru. Najprije nekoliko fotki s tog sajma.







Napominjem da je ovo još prototip slovenskog vagona iz razdoblja SŽ i alati za livenje plastike su u finalni doradnji (ako nisu već završeni). Ovaj vagon ali bez oznaka jer nemamo dovoljno slikovnog materiala sa HŽ ili sa drugih područja ex SFRJ, biće pokazan u subotu u Zagrebu, jedan ili dva vagona. Više o tome kaj će biti u Zagrebu ne mogu ni reći, jer ne znam :zvizdi:

Inaće to je neki tipičan vagon Baat kojeg se moglo vidjeti više manje svuda po Jugoslaviji, originalno je dugaćak 15,5m, duljina između osovina je otprilike 9,3m. Unutra je bilo prostora za 70 ljudi.

Model je izrađen iz livene plastike, izrađena je unutrašnjost a nekoliko dijelova je iz Alpake - to su oni prekidaći za kočnice, grejanje, rukohvati, kljuke te ograja izmedju dva vagona. Vagon bi se prodavao kao KIT komplet u kojem će biti svi djelovi iz plastike (ABS), metalni kotaći, kinematika ali bez kuplunge te naljepnice za otapanje u vodi. Nešto slično kao Tutto Treno modeli ili FerFyx. Težina modela bez utega je 75g :)

Za sada toliko, detajli mogu još da se promjene, isto tako cijena još nije dogovorena ni početak prodaje ali se očekuje u narednim 2-3 tjednima.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Bravo za Baatiće! :palac_gore: :palac_gore:

A pogledajte kakva će se kompozicija moći napraviti kad izađu!
1980_362-007.jpg

Photo by: Dragutin Staničić
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
markez kaže:
Bravo Milane,Gorchi i ostali koji su sudelovali u projektu. :palci_gore: :palci_gore:
U grupi nema Milana nego Miloš :)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pozdrav alsbgd, zahvaljujem na pitanju. Kit-model je u radu i bit če napravljen u glavnom za prijatelje tako da se prednarudžbe neće primati. Ali u pravo vrijeme (verovatno za koji tjedan ili dva, tri) ćemo saopštiti ovdje na forumu tako da nećes ostati bez ako češ željeo pokoji kit.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ovaj vagon je bio rasprostranjen po citavoj Jugoslaviji i takoreci nema gde ga nije bilo.
Mislim da bi se majstorima ekonomski isplatilo da ga naprave u malo vecem broju a nama modelarima bi bilo
pravo zadovoljswtvo imati ga u kolekciji.

Evo krace slikovite istorije ovog vagona u Makedoniji:

Prvih godina nakon zemjotresa koji je razrusio Skoplje, na zeleznickoj stanici:

Granicni prelaz Makedonija (tada SFRJ)-Grcka,

U danasnje vreme, sa MZ oznakama, preuredjen u radnicki vagon.
 

Attachments

  • 734 024 JZ Bitola-Kremenica 1990_02_14-003.jpg
    734 024 JZ Bitola-Kremenica 1990_02_14-003.jpg
    157.2 KB · Pregleda: 423
  • mal star raboten.jpg
    mal star raboten.jpg
    108.8 KB · Pregleda: 428
  • 166_Picture_011_5.jpg
    166_Picture_011_5.jpg
    131.9 KB · Pregleda: 428

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Mon kaže:
Mislim da bi se majstorima ekonomski isplatilo da ga naprave u malo vecem broju a nama modelarima bi bilo
pravo zadovoljswtvo imati ga u kolekciji.
:palac_gore: Svakako mislim da bi tvorci ovog lijepog modela mogli razmisliti o malo većoj seriji!
Ovisno o cijeni kita, uvjeren sam da bi mnogi bili zainteresirani za po dva ili više primjeraka!
 

mmatja

Poznati forumaš
Sky kaže:
Mon kaže:
Mislim da bi se majstorima ekonomski isplatilo da ga naprave u malo vecem broju a nama modelarima bi bilo
pravo zadovoljswtvo imati ga u kolekciji.
:palac_gore: Svakako mislim da bi tvorci ovog lijepog modela mogli razmisliti o malo većoj seriji!
Ovisno o cijeni kita, uvjeren sam da bi mnogi bili zainteresirani za po dva ili više primjeraka!
Gorchi & co. AKCIJA !!! >:read:
 

polval

Član foruma
Svaka cast Gorchi i Milos i celom timu koji je ucestvovao u izradi! Pravo u sridu! :palci_gore:

Odluka da se prodaje u kit verziji je izvanredna i svakako ce sniziti troskove. Ono sto se moze videti sa slika je da je izvanredno izradjen.

Pozdrav
Tino
 

alsbgd

Član foruma
Ima li sto novo u vezi sa Baat vagonima? Mnogo postajem nestrpljiv... :D
Kad ce biti pred narudžbine???
 

mmatja

Poznati forumaš
Koliko ja znam, ne bude ništa sa prednarudžba. Dečki su odlučili, da ga ponude interesentima u kit-u i neofarbanog! :evil:
 

wiggum

Veteran foruma
mmatja kaže:
Koliko ja znam, ne bude ništa sa prednarudžba. Dečki su odlučili, da ga ponude interesentima u kit-u i neofarbanog! :evil:

Za kit je bila stara vijest, ali neofarbani je nekaj novo... Dekali se budu isporučili ili kaj? Kolka je cijena onda tog neofarbanog kita?
 

mmatja

Poznati forumaš
wiggum kaže:
mmatja kaže:
Koliko ja znam, ne bude ništa sa prednarudžba. Dečki su odlučili, da ga ponude interesentima u kit-u i neofarbanog! :evil:
Za kit je bila stara vijest, ali neofarbani je nekaj novo... Dekali se budu isporučili ili kaj? Kolka je cijena onda tog neofarbanog kita?
Pošto nisam član tog projektnog tima, o cijeni ne bih želio ništa reči javno :tisina Možda če akteri sami nešto više reči u vezi toga... :zvizdi: Mogu reči samo to, da je zajedanput napravljena samo jedna manja serija, a i cijena nije baš najpogodnija... ;)
L.P.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pošto sam samo učestvovao kod tog projekta a neću se baviti sa marketingom, pitanja šaljite na čovjeka za marketing na ovaj mejl: borutp(at)yahoo(tačka)com.
Inaće u kitu su plastični dijelovi, metalni točkovi ROCO kvalitete, jetkani djelovi, nalepnice, uputstvu za gradnju. Kuplunga nema.
 

markez

Član foruma
Gorchi, ucestvovao si u ovom projektu. Mozes li postaviti koju fotku projektovanja i zavrsenog alata za brizganje plastike? Ima li alat mogucnosti na njemu izraditi i neki drugi model zamenom segmenata?
LP
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Markež, nemam fotki alata ali mogu reći, da za produkciju ovog vagona potrebno je 4 jednostavnih i 1 kompleksni alat. Kao jednostavni alat je alat iz dvije polovine, koje se otvaraju prema gore/dole, a onaj kompleksni je za šasiju sastavljen iz nekoliko djelova. Za "jednostavni alat" Miloš ima izradjeno sve okolo pa se samo mjenjaju konačne matrice u koje se live plastika i ona ima propisane mjere koje na žalost nisu baš neke velike. Inaće model je izradjen u Pro/E baš kao i ti radiš JŽ 661 te JŽ 441 :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh