Klub Baat: vagon Baat u H0

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Meni su poznati brojevi -002, -003, -011, -014, -032, -034, -035, -038. Može biti još koja al nemam baš puno (dobrih) fotografija iz 1995-2001 kad su se vozale u tom bojanju (nazvane su bile Rekarce po tadašnjem direktoru SŽ Marjanu Rekarju).
 

nik

Veteran foruma
1969.
s-l1600.jpg

https://www.ebay.de/itm/35mm-Slide-...D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Na ovom videu, zadnjih dana popularnog doktora, mogu se vidjeti par Baat vagona s numeracijama i revizijama iz 1994. g
Gdje li njega nađe...:vrag2: Ali, svaka čast na materijalu. Čak se u jednom kadru vidi i zagrebačka pošta sa bijelom štraftom...;)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Prema fotografijama Baat vagona, ACM radi 3 verzije interijera. Ovo su slike verzije s prozorima koji imaju dva rukohvata i police za prtljagu s nosačem montiranim na rub sjedala.

proba interijera na samo jednoj strani vagona.

pogled s donje strane
IMG_20201207_012057.jpg

pogled kroz vagon
IMG_20201207_012143.jpg

IMG_20201207_013754.jpg

složena jedna strana interijera. debljina je 0.4mm dok je na mjestu prozora 0.8mm

IMG_20201207_010935.jpg

IMG_20201207_013947.jpg

verzija dva ima stakla u okvirima vagona. šteta je što je debljina plastike vagona skoro 2mm.dacje tanja na mjestu prozora bilo bi savršeno
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
@Kameni , odlična stvar!:aplauz:
Da li ova ideja oko dorade interijera uključuje i doradu pregradnih stijena unutar vagona?
Uf, to bi mi koristilo da se sam ne moram mučiti doradom tih detalja...
View attachment 118325
Da cijeli interijer, s time da sve dolazi u osnovnoj boji odnosno sličnom tonu i da, ga se preporuča ofarbati. uz to vanjski dio sjedala vagona treba malo stanjiti pobrusiti.
Uz interijer dolazi šablona za zaštitu poda kada se Airbrushem farbaju sjedala.

Sastavljanje je iznimno precizno uz nekoliko kompromisa zbog toga što se krov ne može skidati i sve dolazi s donje strane vagona.

Uz interijer može se nabaviti i odgovarajuća ACM rasvjeta s elektronikom za Baat vagon.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da cijeli interijer, s time da sve dolazi u osnovnoj boji odnosno sličnom tonu i da, ga se preporuča ofarbati. uz to vanjski dio sjedala vagona treba malo stanjiti pobrusiti.
Uz interijer dolazi šablona za zaštitu poda kada se Airbrushem farbaju sjedala.

Sastavljanje je iznimno precizno uz nekoliko kompromisa zbog toga što se krov ne može skidati i sve dolazi s donje strane vagona.

Uz interijer može se nabaviti i odgovarajuća ACM rasvjeta s elektronikom za Baat vagon.
Pitam za pregradne stijene, jer u odnosu na klub Baat formu, zagrebački su imali malo drukčiji raspored pregradnji unutar kola (dvije pregradne stijene 2 + 3 + 2), to je ono što planiram uraditi za zagrebačku HŽ/JŽ verziju. Bilo bi dobro, ako naravno postoji ikakva mogućnost, da se možda stavi fotka cjelokupnog sadržaja tog kit interijera za Baatića (naravno, ukoliko su svi elementi gotovi).
Još mi jedan detalj nije posve jasan: na što se točno misli pod osnovnom bojom (boja materijala od kojega se radi interijer, ili uzorak 'skinut' sa nekog vagona)?

Svakako me ovaj kit za uređenje Baatića interesira, zato @Kameni , još jednom zahvaljujem!:palac_gore:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pitam za pregradne stijene, jer u odnosu na klub Baat formu, zagrebački su imali malo drukčiji raspored pregradnji unutar kola (dvije pregradne stijene 2 + 3 + 2), to je ono što planiram uraditi za zagrebačku HŽ/JŽ verziju. Bilo bi dobro, ako naravno postoji ikakva mogućnost, da se možda stavi fotka cjelokupnog sadržaja tog kit interijera za Baatića (naravno, ukoliko su svi elementi gotovi).
Još mi jedan detalj nije posve jasan: na što se točno misli pod osnovnom bojom (boja materijala od kojega se radi interijer, ili uzorak 'skinut' sa nekog vagona)?

Svakako me ovaj kit za uređenje Baatića interesira, zato @Kameni , još jednom zahvaljujem!:palac_gore:
Boja materijala je približna. materijal se lagano može prebojati akrilnjm bojama.

najveći problem su predebele stijenke vagona. kako vagon ima integrirani krov i ne može se zbog toga pristupiti unutrašnjosti sve ostalo je neka vrsta kompromisa.

kit s interijerom kao I kit s rasvjetom će uskoro biti objavljeni na forumu

pokušati ćemo napraviti i interijer kit za I. razred.

najvažnija stvar koju nisam spomenuo je da će se na vagone direktno printati svi natpisi osim na čela vagona gdje dolaze dekali na novom printeru koji košta 55.000 EUR.

trenutno kolega @nik I još nekoliko kolega skupljaju podatke o vagonima s popisom svih brojeva i detalja.
 

wiggum

Veteran foruma
Zvuci jako dobro.

Samo par pitanja:
-da li je to u najavi zapravo onda i nova tura vagona od kluba Baat koju ste narucili ili ce to svatko svoj vagon morat slati na printanje oznaka?
-ove razlicite verzije interijera, pokrivat ce i zagrebacke (poslije i HŽ) vagone?
-da li ce se moci kupiti dekal za neku od novih HŽ numeracija, kojih nije bilo od kluba Baat? Imam 3 razlicite, ali mi nedostaje 4...
-da li taj printer znaci i neki novi modeli u vlastitoj reziji?
-da li je taj printer zapravo onaj ozoglasen "digitaldruck" printer koji kod npr. Roca vraca modele stepenicu unatrag u odnosu na klasican tampon tisak?
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zvuci jako dobro.

Samo par pitanja:
-da li je to u najavi zapravo onda i nova tura vagona od kluba Baat koju ste narucili ili ce to svatko svoj vagon morat slati na printanje oznaka?
-ove razlicite verzije interijera, pokrivat ce i zagrebacke (poslije i HŽ) vagone?
-da li ce se moci kupiti dekal za neku od novih HŽ numeracija, kojih nije bilo od kluba Baat? Imam 3 razlicite, ali mi nedostaje 4...
-da li taj printer znaci i neki novi modeli u vlastitoj reziji?
-da li je taj printer zapravo onaj ozoglasen "digitaldruck" printer koji kod npr. Roca vraca modele stepenicu unatrag u odnosu na klasican tampon tisak?
Evo odgovora.
(nisam još aktivan na forumu zbog poslova oko uređenja stana... )

- radit će se veća količina vagona. već smo kontaktirali klub Baat za modele u kitu. to će biti uglavnom vagoni JŽ Zagrebački I HŽ.

- vagoni se šalju na printanje oznaka i dekaliranje.

- da interijeri će biti više manje univerzalni. razlikovat će se broj ručki na prozorima. Prvi razred je najkompliciraniji zbog hodnika i potpune modifikacije sjedala i podova.

- dekali se mogu naručiti i gotovi su za par dana. postoje 2 debljine dekala i dvije tehnike. Ako ne postoji priprema, čeka, se koji dan duže.
ACM ima trenutno dekale za HŽ Šved, JŽ vagon parnog grijanja, JŽ V300, HŽ Baat I JŽ Baat (uskoro), Zastava 101 (Milicija, Klilimandžaro, Vatrogasci, Hitna), Zastava 750 (Milicija, Hitna, Vatrogasci, Rally), HŽ 2132 (bilo koji postojeći broj) itd....
ostalo se sve može naručiti.
[email protected]

- biti će sigurno novih modela. radi se dosta toga u pozadini.

- printer je najnoviji japanski UV. ovdje je primjer ACM dekala za H0 Zastava 101 Kikimandžaro.
IMG_20210216_174437.jpg

ACM može napraviti dekale i printanja je u ovim tehnikama
UV - printer UJF 3042 MK II (1-2 dana)
Laser bijeli printer/boja OKI (1-2 dana)
Sitotisak (plaća se priprema i otisak) (5-7 dana)
Tampon tisak po narudžbi (to je najskuplja varijanta jer ima mesingani kliše) (5-10 dana)

- Roco digitaldruck je starija verzija i tekstura je bila loša. Dekali se mogu vidjeti Uživo. MTmodeli koji rade sva vozila Zastave u mjerilima 1:43 I 1:18 koriste ACM dekale.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Najbolje da ACM otvori štand iliti tezgu, al nek vaga bude poštena. Ili danas ljepše zvuči "profitni centar", ali ne za njih nego će profiteri biti koji će od njih uzimati robu, jest da je umanjena ali i tražena.
Ja već imam na lageru stojadinke milicijske ali tako ofarbane bez slova nitko ne uzima za ozbiljno kad budu na intervenciji. Uz sve to predlažem i za AMSJ, kad na statičnoj maketi kola crnu, tko će pomoći, a eoha je IVa?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Da cijeli interijer, s time da sve dolazi u osnovnoj boji odnosno sličnom tonu i da, ga se preporuča ofarbati. uz to vanjski dio sjedala vagona treba malo stanjiti pobrusiti.
Uz interijer dolazi šablona za zaštitu poda kada se Airbrushem farbaju sjedala.
Pretpostavljam, da se uzorak bojanja interijera uzeo sa fotografija slovenskih Baatića, u tom slučaju bih možda sugerirao (pošto se pikira na zagrebačka kola), da se svi ti detalji izvučeni u tamno smeđem tonu (okviri prozora), možda ipak malo posvijetle, lakše bi ih bilo kasnije eventualno korigirati, ionak bude trebalo sve to dofarbati.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pretpostavljam, da se uzorak bojanja interijera uzeo sa fotografija slovenskih Baatića, u tom slučaju bih možda sugerirao (pošto se pikira na zagrebačka kola), da se svi ti detalji izvučeni u tamno smeđem tonu (okviri prozora), možda ipak malo posvijetle, lakše bi ih bilo kasnije eventualno korigirati, ionak bude trebalo sve to dofarbati.
Slažem se. upravo tako :) oni se mogu staviti direktno ali ih je preporučljivo ofarbati. materijal dolazi u osnovnim tonovima. ovdje je kontrast jači da se naglasi detalj.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh