Koji su najbolji brendovi cestovnih vozila za maketu?

Lukson

Član foruma
Maketa je još u planu i sa temeljnom izgradnjom makete još nisam počeo. Zanima me koji su maketarski brendovi modela cestovnih vozila najbolji i najbolje izgledaju na maketi (planirao sam da je maketa postavljena u sadašnje vrijeme sa sadašnjim aktualnim vozilma.) Tu ne bi bila samo osobna vozila već i teretna vozila, vozila javnog gradskog prijevoza, policijska, vatrogasna i ostala vozila intervencijskih službi, građevinska vozila i tako dalje.

Hvala i pozdrav

Lukson
 

Miloskalezemun

Član foruma
Herpa za automobile I novija Wiking vozila.
Za kamione je Herpa neprikosnovena,a za autobuse AWM ubedljivo... govorim ono sto ja sakupljam I osnova se zasniva na ova tri proizvodjaca uz Busch...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Herpa za automobile I novija Wiking vozila.
Za kamione je Herpa neprikosnovena,a za autobuse AWM ubedljivo... govorim ono sto ja sakupljam I osnova se zasniva na ova tri proizvodjaca uz Busch...
Ja bi dodao;
za autobuse AWM ubedljivo- uz Rietze takodjer ;)

A mislim.. generalno ukoliko zelis neki model ..kupit ces onaj koji ima proizveden tj kupit ces Herpin jer ga drugi neproizvode ili kupit ces Rietze jer ga on samo radi i td..i td

Ali i kupit ces i neki losiji brend ili proizvodjac jer jednostavno nitko drugi to nije proizveo. (Ima modela istih kod vise proizvodjaca al.vecinom starih epoha.. novije vrijeme jako rijetko da mozes birati npr izmedju dva proizvodjaca)

Dakle ovisno sta hoces..sta ti treba.. al sve u svemu Herpa je ispred svih .. i s modelima i asortimanom.. rezervnim djelovima. .i td i td..a za specijalne zelje nema biranja.. trazi se model koji ti treba a ne proizvodjac.. ;)
 

nik

Veteran foruma
Ali Herpa kvalitetom nije ni blizu onome što za iste ili manje novce nude REE, VK, Artitec i slični...
 

nik

Veteran foruma
REE (obratiti pažnju na umetnute brisače, retrovizore i šuplje vijke na kotačima te špagu uz ceradu).
willeme_lc610_benne-ree.jpg

camion-willeme-kangourou-eclair-ho-187-ree-cb-073.jpg


VK (obratiti pažnju na felge i detalje na maski te na brisače i retrovizore).
100120_0.jpg

100133_0.jpg


Artitec (obratiti pažnju na nabore cerade).
p-42479-48702101.jpg


Na svim slikama su kupovni H0 modeli bez dorada.
 

Miloskalezemun

Član foruma
Ja bi dodao;
za autobuse AWM ubedljivo- uz Rietze takodjer ;)

A mislim.. generalno ukoliko zelis neki model ..kupit ces onaj koji ima proizveden tj kupit ces Herpin jer ga drugi neproizvode ili kupit ces Rietze jer ga on samo radi i td..i td

Ali i kupit ces i neki losiji brend ili proizvodjac jer jednostavno nitko drugi to nije proizveo. (Ima modela istih kod vise proizvodjaca al.vecinom starih epoha.. novije vrijeme jako rijetko da mozes birati npr izmedju dva proizvodjaca)

Dakle ovisno sta hoces..sta ti treba.. al sve u svemu Herpa je ispred svih .. i s modelima i asortimanom.. rezervnim djelovima. .i td i td..a za specijalne zelje nema biranja.. trazi se model koji ti treba a ne proizvodjac.. ;)
Svaka ti je kao u Njegosa. Sve to stoji kao sto si I naveo,Ali za sam pocetak su mu dovoljna 2,3 proizvodjaca...posle ce sam da uvidi Sta je dobro od proizvodjaca,modela,Epohe...uz oglase,berze,shopove itd I sam ce videti sta je po njemu naj....hvala na dopuni
 

potepuh

Član foruma
Uz sve nabrojano, nisu ni Wiking i Schuco za baciti, ovisno o modelima. Busch mi kod nekih modela ima previše "cartoonish" izgled, a Herpa je vrhunska, ali i precijenjena, po mom mišljenju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh