Kolekcija modela u samogradnji - Dražen

drazenb67

Član foruma
kako sam davno želio imati zbirku modela "moje mladosti" dosta modela moralo se dobiti sasogradnjom ili pregradnjom, pogotovo specifična vozila u našim krajervima-poglavito viđana u Zagrebu.
Epoha mog kolekcionarskog raspona se proteže na vozila od cca 1950-1985, sa nekim iznimkama koje su vane te epohe a koje sam zelio imati....

JNA Tamić...
img9337.jpg


IMV kombi u original tvorničkoj shemi-tzv boja pokvarene salame... i Ford kojeg su voljeli piljari po placevima...
img9338.jpg


malobrojna verzija IMV kombija , kao šlep transport
img9339.jpg


Dubrovačka atmosfrera karajem 60-tih
img9340.jpg


cestar Mercedes(pregradnja) i 2 veličine tada sveprisutnih "Fagram" kompresora
img9341.jpg
 

drazenb67

Član foruma
građevinska mješalica za većam gradilišta...bilo ih je svuda.Aran-Torpedo-Jenbach motori....Tada se beton uglavnom na većim gradilištima nije donosio mixerima iz baze nego se mješao na samom gradilištu sa ovakvim i li većim mješalicama. Pokraj su bili mobilni silosi sa cementom i hrpe šljunka...
img9352.jpg
img9355.jpg


Kako sakupljam tramvajske i trolejbuske modele sa prostora ex YU u zbirci se našla i BG kolekcija...prvi FIAT trolejbus(na žalost mjerilo je malo preveliko) zatim predratni 4-osovinac tzv BBC2 u posljerartnom izdanju i predratni Siemens u predratnom farbanju...
img9358.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
BRAVO, najinspirativnija zbirka za sve nas, ljubitelje domaćih vozila! :aplauz::palac_gore:
 

drazenb67

Član foruma
i "Dajc" iste namjene i iz istog vremena (pozadina naravno ne odgovara kadru...
img9380.jpg


ZET-ov Fićo za obavještavanje , Milicija (da -imali su i to!...) sa "drugovima organima" unutra i iza 101 sa "prilagođenom" prikolicom -farbanje do ca 1958
img9382.jpg


"Sovtransavto" turistički bus iz SSSR-a kojih je uvijek bila hrpša ispred katedrale krajem 70-tih i 80-tih....na modelu još fali veliki bijeli natpis-možda mi to netko može nekak isprintati...???
U pozadini tipični i dosta česti Magirusov kiper i Mercedesov kamion od "Čistoće", koji je ranih 70-tih bio prvi zagrebački čistač sa kefama
img9384.jpg


Fićo doma zdravlja Trešnjevka kojeg je koristio moj stari kao službeni auto sve do 1980.
img9395.jpg


Gornjogradski ZET-ov TEAMSTAR Mersedes karoseriran u EA firmi. Bila su dva vrlo luksuzno opremljena
img9397.jpg
 

drazenb67

Član foruma
"sređeni" Folksovi s kraja 60-tih
img9402.jpg
img9403.jpg


ZET-ova interventna iz 70-tih i novija Zastav iza(model Zastave nije u potpunost identičan jer mi se nije dalo prčkati po njemu s obzirom da je tvornički u toj boji i obliku.Samo je dodana lira i natpis...
img9404.jpg


Tamić 1. generacije za kruh...
img9405.jpg


ZET-ova Zastava autobusnog servisa...rane 70-te
img9406.jpg
 

speed2

Član foruma
Svaka čast Dražene, super modeli! Hoćemo još slika kolekcije, pogotovo plavog FIAT kamiona (iza FAP "kioska") :)
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Mikser za beton je ispao super.
Zapeo mi je za oko odmah.
Uz ova servisna vozila za tramvaje,zar nije postojala i jedna T Scania na pdrucju grada Zagreba za vucu neispravnih tramvaja?
Taj kamion sam vidio na izlozbi kamiona u sklopu Zagrebackog Velesajma oko 2006 godine.
Prekrasno obojan kamion u zuto/crvenu boju,potrudit cu se pa potraziti fotke.
 

drazenb67

Član foruma
hm,ne znam sad koji bi to bio, ak nađeš koju sliku pošalji....Inače bilo je za vuču tramvaja svašta....imam u planu bar 3 vozila iz "moje epohe"

sutra stavljam još slika....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh