Kućice, zgrade, strukture... (u kitu)

sase

Član foruma
Ovu kucicu sam kupio dok sam bio u Becu pre nekoliko godina, pa sada sam nasao slobodno vreme da ju sastavim.
B06MBgYh.jpg

lPJg5UJh.jpg

DEYmyjRh.jpg
 

MortyPorky

Član foruma
Eto, treba mi savjet.... Da ne uništim model... Kupio ja rudnik od faller-a. Model je ajmo reć relativno dobro obojen i ima određenu količinu weathering-a na sebi.... što opet nije dovoljno.... želim naglasiti fuge između cigli i malo prljavštine još po njemu, dno zidova, krovovi itd.... Sad je pitanje sa čime i kad...ne dolazi u obzir bojanje od nule sa airbrushom jer ću ga uništiti, a i nema smisla... sada dali mu dati black wash ili nešto... tu trebam vas iskusne... o toj proceduri, prije odvajanja i sastavljanja, nakon što ga sastavim, pastelne krede, vodene boje, pa mat vodeni lak kao zaštitu na kraju, itd... Razni prahovi za weathering itd.... da je to neka maketa koja mora izgledat kao nova nebi bilo problema, samo black wash i bijeli dry brush i šibaj... Tražim savjete... Hvala vam unaprijed, možda može i koja slika vaših gotovih modela kuća sa kratkom procedurom....
 

Attachments

  • IMG_20200529_164504.png
    IMG_20200529_164504.png
    521.5 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20200529_164602.png
    IMG_20200529_164602.png
    630.6 KB · Pregleda: 28
  • IMG_20200529_164605.png
    IMG_20200529_164605.png
    651.5 KB · Pregleda: 28

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Eto, treba mi savjet.... Da ne uništim model... Kupio ja rudnik od faller-a. Model je ajmo reć relativno dobro obojen i ima određenu količinu weathering-a na sebi.... što opet nije dovoljno.... želim naglasiti fuge između cigli i malo prljavštine još po njemu, dno zidova, krovovi itd.... Sad je pitanje sa čime i kad...ne dolazi u obzir bojanje od nule sa airbrushom jer ću ga uništiti, a i nema smisla... sada dali mu dati black wash ili nešto... tu trebam vas iskusne... o toj proceduri, prije odvajanja i sastavljanja, nakon što ga sastavim, pastelne krede, vodene boje, pa mat vodeni lak kao zaštitu na kraju, itd... Razni prahovi za weathering itd.... da je to neka maketa koja mora izgledat kao nova nebi bilo problema, samo black wash i bijeli dry brush i šibaj... Tražim savjete... Hvala vam unaprijed, možda može i koja slika vaših gotovih modela kuća sa kratkom procedurom....
Pogledaj primjer u ovoj temi. Možda ti se svidi tehnika
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Eto, treba mi savjet.... Da ne uništim model... Kupio ja rudnik od faller-a. Model je ajmo reć relativno dobro obojen i ima određenu količinu weathering-a na sebi.... što opet nije dovoljno.... želim naglasiti fuge između cigli i malo prljavštine još po njemu, dno zidova, krovovi itd.... Sad je pitanje sa čime i kad...ne dolazi u obzir bojanje od nule sa airbrushom jer ću ga uništiti, a i nema smisla... sada dali mu dati black wash ili nešto... tu trebam vas iskusne... o toj proceduri, prije odvajanja i sastavljanja, nakon što ga sastavim, pastelne krede, vodene boje, pa mat vodeni lak kao zaštitu na kraju, itd... Razni prahovi za weathering itd.... da je to neka maketa koja mora izgledat kao nova nebi bilo problema, samo black wash i bijeli dry brush i šibaj... Tražim savjete... Hvala vam unaprijed, možda može i koja slika vaših gotovih modela kuća sa kratkom procedurom....
A tu je postupak
 

MortyPorky

Član foruma
Eto i krova, sljedno je stna dekoracija.

QpsK0Dah.jpg

jYeZmkqh.jpg
Sad dali ćeš napraviti weathering ili ne... taj dio mene zanima i kako.... ja sam napravio ove kućice na slici koje će služit za držat alat uz prugu, u dvije ide rasvjeta.... sigurno ću naručit još jedan komplet od 3.. one su došle nekako ajmo reć već obojane.. ja na njima još nisam ništa dirao... osim sastavljanja... ali opet imaju onaj plastični izged.. što kažete na weathering sa suhim pastelama (prah) i poslije neki mat bezbojni lak za zaštitu.... a znam da ću sigurno naletit kao i ti na osnovnu boju kao ova tvoja kuća.. sad sastavljam rudnik 50x20x30 cm... oboje je od faller-a..... on je isto tako već weather-an, neke stvari moram obojat u crno i slično ništa strašno... skoro da može bit na layout-u i iz kutije....
 

Attachments

  • IMG_20200601_183028.png
    IMG_20200601_183028.png
    496 KB · Pregleda: 17

Davor

Veteran foruma
Koje objekte bi mogli koristiti da bi dobili prosečan mlin karakterističan z Vojvodini, Slavoniju... Kombinacija starih, oredratnih mlinova i novih betonskih silosa.
Na primer:
mlin1.jpg
 

Attachments

  • mlin1.jpg
    mlin1.jpg
    138.3 KB · Pregleda: 4

Davor

Veteran foruma
Za betonske silose sam gledao tutorijal i zapravo je moguće napraviti ih i ako se nema neka preterana modelarska veština a ušteda novca je znatna.
Da bi se dobio vizuelni dojam betona, na plastiku se nanese bela poludisperzija ili sa dodatkom sive boje.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh