La Grange 661

Vidović Ž.

Novi član
Poštovani gospodine Cvetko,
ja sam isto pokusao napraviti sam 661 lokomotivu koju obožavam.Nije mi baš naročito uspjelo.Jedanput sam i ja naručio lokomotivu od schapweysa i bio razočaran posebno površinom.Zanima me koliko bi koštali odljevci ako bi mi htjeli napraviti. Pozdrav Vidović
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
Poštovani gospodine Cvetko,
ja sam isto pokusao napraviti sam 661 lokomotivu koju obožavam.Nije mi baš naročito uspjelo.Jedanput sam i ja naručio lokomotivu od schapweysa i bio razočaran posebno površinom.Zanima me koliko bi koštali odljevci ako bi mi htjeli napraviti. Pozdrav Vidović
Gospodine Vidovicu , mogu ovo da vam kazem , u ovom trenutku imam jos dva odlijvka , i od njih sam vec poceo da pravim jos dve lokomotive ( koje ce da budu slobodne ) nove odlijeke cu da pravim , vrlo uskoro , s postovanjem , Cvetko iz Holland .........
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
Zdravo, oko Shapeways i ostalih štampanih modela već smo nekoliko puta zaključili da tehnologija nije takva da bi dobili potpuno gladak model. Ne mogu reći da nikada nećemo dobiti glatke modele poput onih od brizgane plastike ali za sad ne. Zavisi od tehnologije štampanja toliko če biti gruba plastika. ABS ili PL naloži se u slojevima, najbolji strojevi imaju slojeve oko 0,1mm. Onda su još drugi materijali koji se nalagaju u slojevima kao da imaš ink-jet printer. Postoji izrada od fiksacije praha ali ovi modeli se mogu lako lomiti. Itd. Imamo čak i jednu temu ovdje oko štampanja. Tako da imao si sreću da su vratili pare jer mogli bi ti lijepo rijeći izvinite ali to je zbog tehnologije.

U svakom slučaju lijepo da si se odlučio riješiti taj model. Naravno svima je jasno da to znači puno šmirglanja, kitanja da o problemu pohranjenja detalja ne govorimo kod tog postupka. Neka te to ne obeshrabri i samo naprijed! Za fin model nadam se da ćeš uzeti neki normalan motorič, neku Mashimu, Canon ili čak Maxxona odn. Faulhabera. Nadam se da ćeš objaviti još koju sliku, naročito me zanimaju postolja i kasnije rješenje oko prijenosa ;)

Halo sa malim zakasnjenjem htijeo bih vas pitati slijedece ,, gledao sam lokomotive od gospodina Jovanovica po meni one izvrsno odstampane , ja ne znam kojom je to tenikom radjeno , i ko mu je to radio isto vidim da su njegove lokomtive u dijelovima stampane pa vjerojatno satavljene sa sekund lijepilom u svakom slucaju su super . hvala vam unaprijed pozdrav
Cevtko iz Holland ....
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
HPIM1100.JPG

HPIM1099.JPG
ovo su ta obrtna postolja koje sam upotrebio za moje dizelke , ako se bolje pogleda slika postolja su skracena sa jedne strane , kako bi se ukolopila u moj koncept isto na slici moze da se vidi da postolja nemaju kvacila , nego se kvacila moraju posebno da montiraju na postolju od lokomotive
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
HPIM1101.JPGHPIM1101.JPG

par slika od mojih dizelka koje sam do sada napravio , za mene je projekat u potpunositi uspeo , naravno da znam i kritike su isto dobro dosle , ja isto znam da lokomotive imaju sigurno najmanje 50 vizuelnih mana a mozda i po koja tehnicka (manica ) moram reci i ovo da su sve te lokomotiva do sada presle najmanje po 500 krugova po kruznoj pruzi duzine oko 7,5 metara , i da moji lokosi rade besprekono nijeda do sada nije bila u depou radi popravke zamene delova ili neke preinake , naravno one se i dalje vrte kad god imam vremena za to .
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
HPIM1111.JPG
nesto novo na staroj lokomotivi dodali smo orginalne maske
HPIM1120.JPG
montirano na postolje lokomotive
HPIM1115.JPG
HPIM1114.JPG
malo iz drugog ugla
HPIM1141.JPG
obrtno postolje je nastimano sada tako da ide bez problema na krivine najmanje radiusa i po losim skretnicama ....
 

vlatx

Član foruma
Jel mi možete napisati koje su dimenzije motora kojeg ste ugradjivali? Koliko sam ja mjerio trebao bi biti dosta uzak cca 15 mm a standardni su puno većih dimenzija.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh